web sitesi örnek kodları ?

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
https://w3schools.com sitesinden çok faydalandım eminim sende düzgün şekilde okursan faydalanırsın

Merhaba, dostum bu 3 nü kullanarak bir site yapabilirsin ama temelden ileriye gidemez. Bunun örnek kodlarını bulman çok zor örnek vermek gerekirse bir siteye giriş ekranı yapabilirsin kullanıcı adı/şifre ama daha detaylı birşey ortaya çıkmaz

Bi de üstteki arkadaş temelden ileriye gidemezsin demiş javascript'i hafife alıyo :)

html,css ve js olunca temelden ileriye gidemiyorda html,css,js ve back-end olunca mi temelden ileriye gitmiş olucak keşke geniş baksak...(Ayrıca ikisi farklı alan. Front-end ve back-end diye ayrılıyo. İkisini birbirine katamayız. İkisi de çok geniş. Front-end'de iyi olan biri back-end de olamayabilir aynı şekilde back-end'de iyi olan biri front-end'de iyi olmayabilir. Webmasterlar bu yorumu görse ya gülerler ya da öfkelenirler.)

Mesela back-end'siz napabilirsiniz ben örneklendireyim:
-Oyun kodlayabilirsin. Multiplayer dışında(back-end olmayacak dedik ya) her çeşit.
-Statik blog kodlayabilirsin.
-Şarkı çalan bir radyo istasyonu kodlayabilirsin.
-Ders programı/günlük to do list oluşturucu kodlayabilirsin.
-Takvim kodlayabilirsin.
-Sayaç kodlayabilirsin.
-Çekiliş için rastgele seçen bir program kodlayabilirsin.
-Modern kriptoloji algoritmalarını kullanabilirsin veya kendi algoritmanı kodlayabilirsin.
-JS ile yapay zeka meselelerine giriş yapılabildiğini sıklıkla gördüm. İnternete yazabilirsin.
-Test kodlayabilirsin.
vs vs...

(İnternette hazır hizmet veren sunucular var javascriptle onları kullanıp sohbet sunucusu bile açabilirsin kendileri sunucu taraflı kodlar kullansa da biz kullanmamış oluyoruz. Üstelik bunu hakikaten güvenli entegre edersen sacma sapan iframe şekilde kullanmazsan zararlı kodlar bile yemiyorsun. Bak JS üzerine yazılmış xss araçları bile var. Bunların içindekiler sisteme sızma yönelik saldırılar bile mevcut. Ayrıca OWASP XSS açığını ilk 10 sırada tutuyo. Ve bu XSS açığından para kazanılabiliyor(Bkz: Bug Bounty). Burdan bile JS'nin kuvvetini görüyoruz.)

Neyse dediğim gibi w3schools'u adam akıllı kullanırsan ve google/duckduckgo'dan nasıl araştırma yapabileceğini bilip adam akıllı araştırma yaparsan zaten meseleyi kavrarsın ve gerisini sen getirirsin diye umuyorum.

Son düzenleme:

Rddurmaz

Katılımcı Üye
4 Tem 2016
521
0
https://w3schools.com sitesinden çok faydalandım eminim sende düzgün şekilde okursan faydalanırsın

Bi de üstteki arkadaş temelden ileriye gidemezsin demiş javascript'i hafife alıyo :)

html,css ve js olunca temelden ileriye gidemiyorda html,css,js ve back-end olunca mi temelden ileriye gitmiş olucak keşke geniş baksak...(Ayrıca ikisi farklı alan. Front-end ve back-end diye ayrılıyo. İkisini birbirine katamayız. İkisi de çok geniş. Front-end'de iyi olan biri back-end de olamayabilir aynı şekilde back-end'de iyi olan biri front-end'de iyi olmayabilir. Webmasterlar bu yorumu görse ya gülerler ya da öfkelenirler.)

-Oyun kodlayabilirsin. Multiplayer dışında(back-end olmayacak dedik ya) her çeşit.
-Takvim kodlayabilirsin.
-Sayaç kodlayabilirsin.
-Modern kriptoloji algoritmalarını kullanabilirsin veya kendi algoritmanı kodlayabilirsin.
-JS ile yapay zeka meselelerine giriş yapılabildiğini sıklıkla gördüm. İnternete yazabilirsin.
-Test kodlayabilirsin.
vs vs...

(İnternette hazır hizmet veren sunucular var javascriptle onları kullanıp sohbet sunucusu bile açabilirsin kendileri sunucu taraflı kodlar kullansa da biz kullanmamış oluyoruz. Üstelik bunu hakikaten güvenli entegre edersen sacma sapan iframe şekilde kullanmazsan zararlı kodlar bile yemiyorsun. Bak JS üzerine yazılmış xss araçları bile var. Bunların içindekiler sisteme sızma yönelik saldırılar bile mevcut. Ayrıca OWASP XSS açığını ilk 10 sırada tutuyo. Ve bu XSS açığından para kazanılabiliyor(Bkz: Bug Bounty). Burdan bile JS'nin kuvvetini görüyoruz.)

Neyse dediğim gibi w3schools'u adam akıllı kullanırsan ve google/duckduckgo'dan nasıl araştırma yapabileceğini bilip adam akıllı araştırma yaparsan zaten meseleyi kavrarsın ve gerisini sen getirirsin diye umuyorum.

Site ingilizce inceleyecem tesekkur ederim

R1P CODE

Üye
28 Mar 2020
67
0
İstanbul
tam 3083 tane hazır html5 css js templateleri var(https://www.free-css.com/)yapımı çok kolay notepad++ da hızlıca yapabilirsin daha geliştirmek istiyorsan django , php öğren derim ben geçenlerde yaptığım siteyi buraya bırakıyorum yapmam 1 saatimi almadı ; üniversitemde ödevleri parayla yapmak maksatlı açtığım bir site ; http://sbuogrencidestek.cf/?i=1

beğendiğin sitenin kaynak kodlarınıda alabilirsin (CTRL+U) sana yardımcı olacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island

-Takvim kodlayabilirsin.
-Sayaç kodlayabilirsin.
-Test kodlayabilirsin.
vs vs...

"Webmasterlar bu yorumu görse ya gülerler ya da öfkelenirler." webmaster değil, artık onun adı Full Stack :trl ve evet güldüm :D Javascript ile sayfalar arası geçiş bile yapabiliyorsun. SAP uygulama yapıyorsun. Çok şey yapıyorsun. Anlatamam, anlatmaya zamanım yetmez o kadar çok şey yapabiliyorsun :trls

temelden ileriye deliler gibi gidersin ama bazı yerlerde kısıtlayıcı durumlar bulunur. Misal devreye veritabanı sokmak istediğin zaman bir backend şart oluyor...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.