webresource.axd Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AnaLyseR

Katılımcı Üye
12 Eyl 2011
349
0
Binary City
arkadaşlar bir sitede adresi/webresource.axd yazınca hata veriyor. Acunetixle tarattım çok yüksek riskli bir açıkmış. bu açıktan nasıl faydalanabilirim?

DarkDesert

Kıdemli Üye
17 Eki 2011
2,043
1
TurkHackTeam
bu hata serverın zamanı 1 yıl öncesini veya daha öncesını gösterıyor olmasıdır. serverın zamanını güncellemeyen sitelerde bu hataya rastlayabılırsınız.

Söz konusu açığın hedef sistemde varlığını tespit etmek içinde değişik yöntemler mevcut. - Eğer detaylı asp.net hataları alınıyorsa (ki bu durumda açıktan yaralanmak için gerekli bilgileri saldırgalar ele geçirecektir.), build numarası 1.1.4322.2470 (.net 1.1), 2.0.50727.3618 (.net 2.0 sp2), .3.5.30729.5053 (.net 3.5.1) altında olan tüm sürümler zafiyetten etkilenmekte. Bu build numaraları işletim sistemi, işlemcinin 32 bit 64 bit olması gibi etmenlere göre değişiyor ama ben en yaygın kullanılan sistemlere göre buildleri ekledim. Detayları microsft'un yayınladığı bültende mevcut. - Eğer detaylı hata mesajı özelliği kapalı ise webresource.axd uygulamasına yollanacak isteklerdeki farklılıklara bakarak sistemin açıktan etkilenip etkilenemeyceği belirli oranda belirlenebiliyor. Bunun için aşağıdaki isteklerin aynı response üretmemesi bu problemin var olduğu şüphelerini arttırıyor. site/webresource.axd?aspxerrorpath=test site/webresource.axd?d=test&aspxerrorpath=test örneğin ilk istek 404, ikinci istek internat server error 500 hatası üretiyorsa, sitenin açıktan etkilenme ihtimali bulunuyor.
alıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.