WebSitem Çok Ağır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wolf1592

Katılımcı Üye
23 Şub 2012
417
2
Satürn
Merhaba websitem var wordpress kurulu tema kullanıyorum önceden hiçbir sorun yoktu tıkır tıkır çalışıyordu şimdi ise siteye 2 saatte anca giriyor ekstra eklenti .htaccess ile herhangi bir oynama yapılmamıştır bir anda oldu CloudFlare kullanıyorum halen yavaş nedeni ne olabilir acaba siteyi reklam amaçlı olmasın diye veremiyorum kontrol etmek isteyene özelden verebilirim.

fudgel

Üye
12 Ağu 2018
61
0
Merhaba websitem var wordpress kurulu tema kullanıyorum önceden hiçbir sorun yoktu tıkır tıkır çalışıyordu şimdi ise siteye 2 saatte anca giriyor ekstra eklenti .htaccess ile herhangi bir oynama yapılmamıştır bir anda oldu CloudFlare kullanıyorum halen yavaş nedeni ne olabilir acaba siteyi reklam amaçlı olmasın diye veremiyorum kontrol etmek isteyene özelden verebilirim.

Çerezleri azaltabilirsin

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
SSL yönlendirmeleri de bazen yavaşlamaya sebep olabiliyor. Birde sayfalarda kullandığın resimlerin boyutu büyük ise tarayıcıda yüklenip görüntülenmesi zaman alır. Plugin çok varsa kullanmadıklarını pasifleşir ve sil. O zamanda yavaşlama yaşanabiliyor. Eğer güvenlik pluginleri varsa farklı farklı, aynı işleri tek başına yapabilen bir plugin seçmen siteyi optimize edecektir.

wolf1592

Katılımcı Üye
23 Şub 2012
417
2
Satürn
SSL yönlendirmeleri de bazen yavaşlamaya sebep olabiliyor. Birde sayfalarda kullandığın resimlerin boyutu büyük ise tarayıcıda yüklenip görüntülenmesi zaman alır. Plugin çok varsa kullanmadıklarını pasifleşir ve sil. O zamanda yavaşlama yaşanabiliyor. Eğer güvenlik pluginleri varsa farklı farklı, aynı işleri tek başına yapabilen bir plugin seçmen siteyi optimize edecektir.

Bunları kullanıyorum ekstra birşey kullanmıyorum önceden sorun yoktu şimdi niye çıktı onu anlamadım

All In One SEO Pack
DW Reactions
iThemes Security
Loco Çeviri
WP-UserOnline

Sorunun CloudFlare'da olma şansı var mı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,435
1
788
30
root@adige~#
Merhabalar ;

web sitelerin yavaş çalışması hosting hizmeti aldığınız firmanın sunucu kısmından kaynaklanır hizmet aldığınız firma ile görüşünüz veyahut dosyalarınıza yedek alarak başka önerilen firmalara geçmenizi öneririm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.