Wi-Fi Problem

frk259

Yeni üye
2 Nis 2013
8
0
Arkadaşlar yaklaşık 3 sene önce aldığım Dşuell inspiron 7537 marka laptobumda ara sıra windows güncellemesi sonrası Wifi bozuluyor. Format attıktan sonra bir süre işime devam ediyorum ancak güncellemeyi aldıktan sonra tekrar bozuluyor.
Şuan wifi uçak modunda gösteriyor ancak uçak modu aktif değil aktif olsa bile servisler üzerinden devre dışı bıraktım driverlar güncel görünüyor.Sorunu nasıl çözebilirim teşekkürler.

frk259

Yeni üye
2 Nis 2013
8
0
Windows 7 ye geçemem ve Windows 10 zorunlu güncellemeler aldığı için tek tek uğraşmak istemiyorum sorunu temelli çözmek istiyorum.Yinede teşekkürler.

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
windows kaç?

eğer windows 10 ise windows 7 ye geçebilirsin.
Yıl olmuş 2018. Birkaç aya 2019'a gireceğiz kısmetse. 2007'de değiliz.

Windows 10 güncelleme yaparken driverları da güncelliyor. Belki driverınızın yeni sürümüyle alakalı bir sıkıntı olabilir. Windows Update'yi kapayabilirsiniz. Driverınızın son sürümünü internet üzerinden yükleyebilirsiniz.

HusnuBey

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
283
1
~/
Yıl olmuş 2018. Birkaç aya 2019'a gireceğiz kısmetse. 2007'de değiliz.

Windows 10 güncelleme yaparken driverları da güncelliyor. Belki driverınızın yeni sürümüyle alakalı bir sıkıntı olabilir. Windows Update'yi kapayabilirsiniz. Driverınızın son sürümünü internet üzerinden yükleyebilirsiniz.

Performans açısından benim için windows7 windows10'a göre kat kat daha uygun..

badboy

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
374
0
Eğer driver pack gibi programlarla deniyorsan güncellemeleri o sorunu bende yaşadım. ethernet kablosu takıp tekrardan güncellemeleri kontrol edebilirsin. cihazınızın kendi sitesinde marka model olarak wifi kart driverini indirip güncellemeyi dene oda olmassa

aygıt yöneticisine girip > wifi kartını bulup > sağ tıklayıp özellikler de > sonra ayrıntılar > donanım kimlikleri > orada çıkan numaraları kopylayıp şu siteden en son versiyonunu indirebilirsin.

site : https://devid.info/
LDmQEG.png
[/url][/IMG]

Son düzenleme:

frk259

Yeni üye
2 Nis 2013
8
0
Arkadaşlar wi-fi, chipset, bios driverları Dell in sitesinden yükledim.Wi-fi bulunamadı hatasını veriyor ve kapanıyor.Ağ üzerinde uçak modu gözüküyor ancak tıklayamıyorum bende servislerden uçak modunu devre dışı bıraktım bir faydası olmadı.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,578
14
768
Arkadaşlar wi-fi, chipset, bios driverları Dell in sitesinden yükledim.Wi-fi bulunamadı hatasını veriyor ve kapanıyor.Ağ üzerinde uçak modu gözüküyor ancak tıklayamıyorum bende servislerden uçak modunu devre dışı bıraktım bir faydası olmadı.

başlat + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA dosya burdan indir yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Son düzenleme:

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Merhaba probleminiz wi-fi'den ötürü değil. Bilgisayardan ötürü kaynaklanan sorunlardan biri olabilir. Bilgisayarınız windows'un o sürümünü uygun görmüyordur. Veya gerçekten uçak modunu açık bıraktığınız içinde açmıyor olabilir.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Bu durumda en iyi çözüm, ağ aygıtının sürücüsü kaldırıp Windows'un onu tekrar yüklemesini sağlamak.

Aygıt Yöneticisi'ni açın.

Ağ bağdaştırıcısını bulup Kaldır'ı seçin. Sorulursa sürücüyü kaldırmak istediğinizi onaylayın.
Makinenizi yeniden başlatın. Windows, sürücüyü baştan yükleyecek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.