Wifi Driverlarını Kuramıyorum

zhang

Üye
8 Ocak 2017
104
0
Nereye
Arkadaşlar bilgisayarımda wifi driverım eksik hatta bu yüzden kali linux kullanırken wifi gözükmüyor

Windows da her ne kadar sıkıntı yapmasa da wifi driverlarını kurmak istiyorum

Hangi driverın eksilk olduğunu da biliyorum ancak hangi programı denersem deneyim kuramadım driverı

Örneğin

Ne yapabilirim bu driverı kurmak istiyorum

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Kali senin pc dirverleri ile calışmıyor sanal makinenin driverlerinden calışıyor eğer Sanal kullanıyorsan Wifi kullanamassız yani senin bilgisayarının Wifi kartını kullanamıyor onun icin Wifi adaptörü alman lazım eğer Kali ana bilgisayara kurduysan Zaten driverleri destekler bide Eğer driverlerin eskikik olsaydı Hiç bir Wifiye bağlanazdın ve ya İnternetin olmazdı yani Driverler kurulu merak etme

zhang

Üye
8 Ocak 2017
104
0
Nereye
Kali senin pc dirverleri ile calışmıyor sanal makinenin driverlerinden calışıyor eğer Sanal kullanıyorsan Wifi kullanamassız yani senin bilgisayarının Wifi kartını kullanamıyor onun icin Wifi adaptörü alman lazım eğer Kali ana bilgisayara kurduysan Zaten driverleri destekler bide Eğer driverlerin eskikik olsaydı Hiç bir Wifiye bağlanazdın ve ya İnternetin olmazdı yani Driverler kurulu merak etme

Hocam peki neden driver eksik gözüküyor her taramada o zaman?

uslanmax

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
933
0
Ankara
kardeşim windows 10 da wifi driverlar çalışmaz bende de olmuştu yapman gereken ,
aygıt yöneticisine girip wifi adaptöründe zaten ünlem vardır sağ tıklayıp güncelle de sürücü yazılımını bilgisayarımdan tanımla diyerekten driver dosyasını seçip kurabilirsin

zhang

Üye
8 Ocak 2017
104
0
Nereye
kardeşim windows 10 da wifi driverlar çalışmaz bende de olmuştu yapman gereken ,
aygıt yöneticisine girip wifi adaptöründe zaten ünlem vardır sağ tıklayıp güncelle de sürücü yazılımını bilgisayarımdan tanımla diyerekten driver dosyasını seçip kurabilirsin

Yok hocam ünlem gözükmüyor
yine de güncellemeyi denedim en son sürümü yüklü yazıyor

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Boşuna uğraşma ne kadar uğraşsanda bir yere varamazsın çünkü dediğine göre kali wireless kartını desteklemiyor windows kullanmaya devam et.Sanal makineye linux kur illa pc linux olcak diyorsan bilgisayarcıya göster.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.