Win 10 mavi ekran

CeuRex

Üye
19 Ağu 2017
112
0
windows 10 mavi ekranda bu hata yazıyor 'whea uncorrectable error' uzun zamandır düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
windows 10 mavi ekranda bu hata yazıyor 'whea uncorrectable error' uzun zamandır düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba, şuanda kurulu sisteminizin iso dosyasını bir usb ye yazdırın ve cmd yi açıp sfc /scannow
yazıp enterleryin ve tamamlanınca pc yi yeniden başlatın belki sorunlarınız ortadan kalkabilir. Bu çözüm işinize yaramazsa 2. çözümü deneyebilirsiniz.

1.png

Bilgisayarımızın Kayıt Defterini Gereksiz çöplerden temizleyelim. Bunun için Bilgisayarımıza Ccleaner Programı ile taratalım gereksiz girdileri silelim.

Ccleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4uBQNk8Ailk[/ame]

*Bilgisayarınızın Aygıt ( Donanım ) Güncellemelerini yapınız.

*Bilgisayarınızda alınmış olan En son sistem geri yüklemesine geri dönün. Sistem Geri Yüklemesi yapmayı bilmeyenler için video yardımcı olacaktır.

Sistem Geri yüklemesi Nasıl Yapılır ?

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=lswvtYtk7WM[/ame]

bilgisayarımızda bozuk Disk Hataları var ise bunu düzeltmeye çalışmak için Win + R çalıştır penceresi açıyoruz ve sfc /snannow komutunu yazarak disk kontrolunu sağlayalım.

* Bilgisayarımızda bozuk Ram var ise bunu kontrol edelim . Ramleri yerinden teker teker çıkartalım ve deneyelim eğer bunlardan birinde bozukluk var ise bunları tespit ediniz.

* yukarıda adımları denediniz ve olmadı ise bilgisayarınızın yedeği var ise buna geri dönün eğer yok ise temiz bir sistem kurulumu yapınız.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Belleklerinizi farklı slotlarda ve teker teker deneyin. Eğer sorun devam ederse kurtarma diski mevcutsa başlangıç onarma yapmayı deneyin.

İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.