win8 program entegre etme

mikelanj84

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,184
0
erzurum
s.a başlıkta da belirttiğim gibi elimdeki win8 dvd ye program entegre etmek istiyorum yani driverler falan eklemek istiyorum kendi otomotik kursun ben işte direk kullanmaya başlayayım bu nasıl olacak programı varmıdır ??

mikelanj84

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,184
0
erzurum
internet o kadar hızlı değil bide ben mesala program falan yüklemekten sıkıldım photshop olsun autocad olsun bunlar baya uzun süren programlar şimdi benim meselem formatı atıyorum ya dışarı çıkıp gelicem ve her şeyim kendine yüklenmiş olacak bunun için wpi klasörü falan varda işte bu klasörü nasıl yapıyorlar ben onu bilmiyorum

NeGaTiFe

Üye
2 Eki 2013
92
1
HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM BEN GENELLİKLE C'YE FORMAT ATTIĞIM İÇİN / DOSYALARI D'YE ATIYORUM / BAK MESELA RESİMDEKİ GİBİ :
c698f0f7218b180acbcab23828b49439.png

FORMAT ATTIKTAN SONRA 10 DK DA BUNLAR KURUYORUM Bİ RESET ATIYORUM BİTTİ

mikelanj84

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,184
0
erzurum
HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM BEN GENELLİKLE C'YE FORMAT ATTIĞIM İÇİN / DOSYALARI D'YE ATIYORUM / BAK MESELA RESİMDEKİ GİBİ :
c698f0f7218b180acbcab23828b49439.png

FORMAT ATTIKTAN SONRA 10 DK DA BUNLAR KURUYORUM Bİ RESET ATIYORUM BİTTİ

dostum bunları bende yapıyorum da şimdi sen beni anlamadın galiba :RpS_smile: mesele programları falan kaybetmek değil benim sadece d sürücüsünde de 40gb program var ben sadece diyorum ki formattan sonra programları yüklemekle uğraşmayayım bazen akrabalardan da getirenler oluyor insan artık uğraşmak istemiyor bunları teker teker yüklemekle bilgisayarcıları düşün mesala onlar öyle format atıyor takıyor cd yi pc kendi kendine ayarlıyor programları yüklüyor bekliyor

NeGaTiFe

Üye
2 Eki 2013
92
1
Dostum inş bu senn ihiyacını karşılar

Sürücülerin Windows XP CD projesi içerisine nasıl entegre edileceğinin bir kaç değişik şekli vardır .
Bunlardan bir tanesini anlatıyorum.

1. yöntem-WINNT.SIF ile Sürücüler nasıl kurulur?

İlk olarak XPCD klasörü içerisine bir kaç klasör daha eklemeniz gerekecek bu klasörlerin oluşum şeklini ve ne işe yaradığını aşağıda açık bir şekilde belirttim.
resim10ey.png

Resimde görüldüğü gibi XPCD kalasörü içerisine ilk olarak $OEM$ Klasörü yapmalısınız.
Sizinde gördüğünüz gibi, XPCD' Klasöründe de I386 ve $OEM$ klasörü aynı yerde bulunurlar.$OEM$ klasörü ana dağıtım klasörüdür.Bu klasöre yerleştirdiğiniz tüm dosyalar (Yazılımlar ve sürücüler vb.) kurulum sırasında Windows' un bulunduğu bölmeye otomatik olarak kopyalanacaktır. Bu dosyalar sabit diske kopyalandıktan sonra, düzenlediğiniz batch komutu ile çağrılabilir ve sisteme kurulabilir. Daha fazla detaya girmeyeyim yoksa karışacak.

$OEM$ klasörümüzü yaptık .Bunun içerisine $1 adında bir klasör daha yapıyoruz.
$OEM$ içerisinde yeralan $1 klasörü işlev olarak içerisinde barındırığı tüm dosyayı C:\ Yerel Disk içerisine kopyalar.
Yani şimdi biz $1 klasörü içerisine Drivers adında bir klasör yaparsak bu klasörün
kendisini ve içeriğini olduğu gibi windows kurulurken C: ye yani yerel disk'e kopyalamış oluruz.Yani kısaca Drivers klasöründe bulunan sürücüler kendiliğinden c: ye kopyalanır ve WINNT.SIF dosyasından vereceğimiz komutla kendiliğinden kurulurlar.

Şimdi diğer klasörlerin ne işe yaradığınıda kısaca belirteyim .Gerçi bu aşamada işinize yarmayacak ama ileri düzey kullanıcıların bu klasörleri ne anlamda kullandığını öğrenmiş olursunuz.

C:\XPCD\$OEM$\$1\Install\ Install klasörü içerisine yüklediğiniz tüm programları C: ye kopyalar ve WINNT.SIF dosyasından vereceğimiz komutla kendiliğinden kurulurlar.

C:\XPCD\$OEM$\$$\ $$ klasörü C: icerisindeki windows klasörümüzün eşidir buranın içeriği aynen windows klasörüne kopyalanır.

C:\XPCD\$OEM$\$$\ system32\ system32 klasörüde C: deki system32 klasörümüzle eşdeğerdedir.

$Docs = ********s and Settings
$Progs = Program Files

evet klasörlerimizin ne işe yaradığını öğrenmiş olduk gelelim bizim Drivers işine
Bir çoğumuz Windows' u kurduktan sonra, varsayılan sürücülerin yerine en güncel sürücüleri kurmak isteriz. Bu işlemler, sistemi her kurulum sonrası yeniden başlatmanız gerektiğini de göz önünde bulundurursanız 30 dakika sürebiliyor. Bu bölümde XP projenize ekleyeceğiniz sürücüler Window Kur tarafından otomatik olarak kurulacak ve elinizi değmeden en son güncellemeler ile donatılmış bir sisteme sahip olacaksınız.

Entegre edilecek sürücülerin hazırlanması.

Her donanıma ait sürücüler farklı bir şekilde sıkıştırıldığından her sürücü için aynı kurulumu hazırlamamız mümkün değildir. Ancak, sürücülerin bir çoğu Winzip gibi yazılımlar ile açılabilir. Bu dosyalara genellikle CAB adı verilir ve içerisinde .İNF uzantılı bir kaç dosya yer alabilir.

Kurmak istediğiniz sürücüleri geçici bir klasöre açın ve içeriğini kontrol edin. Klasöre açtığınız sürücünün içerisinde inf dosyalarının bulunduğu bir başka klasör olabilir. Böyle bir durumda bu tür sürücülerin OemPnPDrıversPath içerisinde belirtilmesi gerekir. Çünkü Windows Kur inf dosyaları için alt klasörleri analiz etmeyecektir.

Şimdi, içine açtığınız sürücülerin klasörünü aşağıdaki gibi numaralandırın. Bu işlemleri sayısal düzende yaptığınız takdirde, sürücüler de bu düzene göre kurulacaktır. (000, 001 ve 0002 gibi) Yongaseti güncellemeleri diğerlerinden önce kurulmalı. Bu nedenle aşağıda buna 000 değeri verilmiştir. Sizde aşağıda yer alan düzeni örnek alabilirsiniz.

000_chipset
001_network
002_graphics
003_tv_out
004_sound
005_monitor
006_keyboard
007_mouse

Klasörleri, yukarıdaki örneği göz önüne alarak adlandırdıktan sonra \$OEM$\$1\drivers\ klasörü içerisine kopyalamanız gerekir.
resim25ow.png

resim39cp.png

winnt.sif >> [Unattended] ile sürücü komutları

Daha önceden hazırlamış olduğumuz XPCD nin içindeki I386 klasöründeki winnt.sif dosyasını notdefteri ile açıyoruz ve içerisinedeki [Unattended] bölümünün altına
OemPnPDriversPath="Drivers\000_intel_INF;Drivers\0 01_gigabit_LAN;Drivers\002_monitor"
Komutunu ekliyoruz burada yapmanız gereken en önemli şey sizin hazırlayacağınız drivers dosyalarını adı yukardaki komutla uyuşmasıdır tabiki komutun sonuna yani Drivers\002_monitor den sonra noktalı virgül koyarak ;bu sürücüleri istediğiniz kadar uzatabilirsiniz

DriverSigningPolicy=Ignore
Yukarıda yer alan komutuda winnt.sif dosyasına [Unattended] bölümünün altına yerleştirin.Bu komut bazı sürücülerin WHQL sertifikası olmaması durumunda önünüze gelen uyarı penceresini kaldırır. Ancak bu yöntemin başarısızlık riski bulunduğundan, entegre etmek istediğiniz sürücülerin WHQL sertifikalı olmasına özel gösterin.

Son olarak winnt.sif dosyasını kaydediyoruz. Artık windows kurulurken driverlerinizde beraber kurulacaktır.

Önemli not : Eğer driver leriniz cd boyutunuzu aşaçak şekilde büyüttü ise Cd boyutunu küçültmek için XPCD klasöründeki bazı klasörleri silebilirsiniz.

Windows CD içerisinde kaldırılabilecek dosyalar:

DOCS, VALUEADD, ve SUPPORT. Size 22.3 MB boş alan yaratır.

CD' nizi daha önceki işletim sistemlerinden yükseltmeyi düşünmüyorsanız. I386 klasörü içinde yer alan bazı klasörleri silebilirsiniz.

WIN9XMIG, WIN9XUPG and WINNTUPG. Bu dosyaların kaldırın 37.6 MB boş alan yaratın.

Windows' un dili sabit ise diğer dil dosyalarını silmeyi deneyebilirsiniz.

LANG. Bu dosyaları kaldırmanız durumunda 99 MB boş alan oluşacaktır.

Windows XP SP2 sürümü CD' lerde cmpnents adında bir klasör bulunur. Bu klasörde Tablet PC ve .NET Framework 1.0 gibi dosyalar bulunur. Bu dosyalara ihtiyacınız yok ise silebilirsiniz.

cmpnents. Bu klasör size 22 MB boş alan yaratır.

NeGaTiFe

Üye
2 Eki 2013
92
1
Ben windows indirdim internetten Kurduktan sonra pc açılırken lisanslamak istermisiniz die bi soru soruyor ve exe çalışıp cracklıyor ben yani yapılabiliyor ama doğru düzgün anlatım yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.