Windows 11 Sistemimde Sorunsuz Çalışır Mı?

AimPluqqed

Üye
25 May 2020
157
50
T.C.

Herkese Selamın Aleyküm arkadaşlar sizce Windows 11 kullanmalı mıyım?
Oyun oynamıyorum genellikle Video,Kali vb şeyler kullanmaktayım sizce kullanmayalı mıyım yoksa kullanmamalı mıyım yanıtlarınızı bekliyorum...

:ninja: SİSTEM ÖZELLİKLERİM ;
CPU : Ryzen 5 4500 6-Core Processor 3.60Ghz
GPU : AMD Radeon RX 580 8GB
RAM : 16 GB

MAİNBOARD : MSİ M320M-A PRO​

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Windows 11'in sorunları çok. Stabil bir Windows kesinlikle 11 değil.

Ayrıca bazı oyunlarda özellikle cod serisinde keskin bir fps farkı oluyor. Windows 11 bana göre ölü doğdu ve İkinci bir Windows Vista Faciasıdır.

AimPluqqed

Üye
25 May 2020
157
50
T.C.

Ayrıca bazı oyunlarda özellikle cod serisinde keskin bir fps farkı oluyor. Windows 11 bana göre ölü doğdu ve İkinci bir Windows Vista Faciasıdır.
Hiç kullanmadığım için bir şey diyemiyeceğim hocam oyun oynamıyorum sadece dediğim gibi ders,video ve kali vb şeyler kullanıyorum görüşlerin için teşekkürler. :)

Watnea

Katılımcı Üye
9 Ağu 2023
332
174
#
Sistemin gayet rahat Windows 11 çalıştırır ama Windows 10 kullanmanı tavsiye ederim

Herkese Selamın Aleyküm arkadaşlar sizce Windows 11 kullanmalı mıyım?
Oyun oynamıyorum genellikle Video,Kali vb şeyler kullanmaktayım sizce kullanmayalı mıyım yoksa kullanmamalı mıyım yanıtlarınızı bekliyorum...

:ninja: SİSTEM ÖZELLİKLERİM ;

MAİNBOARD : MSİ M320M-A PRO​

Windows 11 ile Windows 10'u karşılaştırırsak Windows 11,Windows 10 dan daha hızlı.Windows 10 da olan hatalar Windows 11 de yok.Windows 10 Kullanıyordum birçok hataları oluyordu en son çözememiştik artık Windows 11 kurtarmıştı.

AimPluqqed

Üye
25 May 2020
157
50
T.C.
Windows 11 ile Windows 10'u karşılaştırırsak Windows 11,Windows 10 dan daha hızlı.Windows 10 da olan hatalar Windows 11 de yok.Windows 10 Kullanıyordum birçok hataları oluyordu en son çözememiştik artık Windows 11 kurtarmıştı.
Hocam çok teşekkürler görüşleriniz için bende indirmeyi düşünüyorum. :)
Sistem iyi fakat bana göre windows 11 asla stabil değildir windows 10'a göre. Kendi görüşüme bağlı olarak windows 10 diyorum.
Anladım teşekkürler. :)

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce

Al benden de o kadar....

MAİNBOARD : MSİ M320M-A PRO

Böyle bir sistem bana göre "ölü"dür.Neden? ölüdür,

1.İşlemcisi AMD .... (Çok ısınan , boşta 50-60 derece santigratı gördüklerim oldu)

2.Ekran kartı AMD Radeon RX Serisi (Bu GPU'ları kronik sorunu , 1.Çok ısınması , 2.durduk yere kendilerini kilitmeleri , 3.gene durduk yere sepebsiz bozulmaları)

Soruna gelirsek babalar gibi çalıştırır ama makineye zorlar, klavyenin üzerinde yumurta dahi pişirebilirsin.

Sadece oyun için Windows 7 Ultimate SP1 x64 TR yeter artar bile...600 -700 FPS alırsın. (ben alıyorum, bazı oyunlarda 985 FPS kadar çıktığım oluyor, çünkü makine Lenovo Gaming Idepad 3 PRO, makine'yi ilk aldığım içinde Windows 11 vardı, 165 FPS bile zor görüyordum.)

Al benden de o kadar....

1.İşlemcisi AMD .... (Çok ısınan , boşta 50-60 derece santigratı gördüklerim oldu)

2.Ekran kartı AMD Radeon RX Serisi (Bu GPU'ları kronik sorunu , 1.Çok ısınması , 2.durduk yere kendilerini kilitmeleri , 3.gene durduk yere sepebsiz bozulmaları)

Soruna gelirsek babalar gibi çalıştırır ama makineye zorlar, klavyenin üzerinde yumurta dahi pişirebilirsin.

Sadece oyun için Windows 7 Ultimate SP1 x64 TR yeter artar bile...600 -700 FPS alırsın. (ben alıyorum, bazı oyunlarda 985 FPS kadar çıktığım oluyor, çünkü makine Lenovo Gaming Idepad 3 PRO, makine'yi ilk aldığım içinde Windows 11 vardı, 165 FPS bile zor görüyordum.)
Söylediğin sorunlar laptoplar için muhtemel bir durum olabilir, arkadaşın sistemi masaüstü sanırım. Ayrıca AMD İşlemci ısınıyor genellemesi yapmak biraz acemice.

İyi Forumlar...

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Al benden de o kadar....

biraz mesajınızı geç gördüm malesef ki AMD ürünlerinden nefret eden birisiyim. AMD çıktığından beri ısınma ve mavi ekran hataları ile meşhur malesef.. hatta bu AMD chipset işlemci vb. arızaları yüzünden Kadiköy Yazıcıoğlu esnafı baya bir ekmek yemiş hatta zengin olanları bile vardır..

Ayrıca şunu da belirteyim AMD en çok bilgisiz insanlara hitap ediyor örneğin bilgisayar toplatmak isteyen birisi Vatan gibi büyük bilgisayar firmalarına gittiklerinde hemen AMD tabanlı sistemler öneriyorlar. Gerçek olan ise adamların AMD sistemlerin Intel ve Nvidia'ya göre berbat olması ayrıca ürün satışından daha fazla komisyon almalarıdır.

Her zaman unutmayın sistemin at yarışı gibi hızlı değil.. stabil çalışması ve ihtiyaçlarınızı karşılaması çok önemlidir.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,347
858
anka.html
biraz mesajınızı geç gördüm malesef ki AMD ürünlerinden nefret eden birisiyim. AMD çıktığından beri ısınma ve mavi ekran hataları ile meşhur malesef.. hatta bu AMD chipset işlemci vb. arızaları yüzünden Kadiköy Yazıcıoğlu esnafı baya bir ekmek yemiş hatta zengin olanları bile vardır..

Ayrıca şunu da belirteyim AMD en çok bilgisiz insanlara hitap ediyor örneğin bilgisayar toplatmak isteyen birisi Vatan gibi büyük bilgisayar firmalarına gittiklerinde hemen AMD tabanlı sistemler öneriyorlar. Gerçek olan ise adamların AMD sistemlerin Intel ve Nvidia'ya göre berbat olması ayrıca ürün satışından daha fazla komisyon almalarıdır.

Her zaman unutmayın sistemin at yarışı gibi hızlı değil.. stabil çalışması ve ihtiyaçlarınızı karşılaması çok önemlidir.
Amd Ryzen serisinde oldukça iyi adımlar atıyor. Gündemi takip etmenizi öneririm.
Ve İntel ile denk performans'ta daha ucuza işlemciler satış yapıyor.
İntel'in i9 13 ve 14.nesil işlemcilerinde naptığını gördük.
Günümüzde AMD, tekli çekirdek performansında İntel'i yakalamış ve bırakmıyor. Bunu oyun testlerinden görebilirsin.
Oyun performansında ise İntel'i geçemediği işlemcilerine 3D Modelini çıkarıp önbellekte intel'i solluyor. Oyun testlerinde ise 14900K ve Ryzen 9 7950x3D Arasında Valorant gibi oyunlarda 200 fps gibi bir fark oluşmakta.
İntel 14900K = 187W tüketimine sahipken,
Ryzen 7950x3D = 85-92W Tüketiyor.
Böyle bir devirde ise İntel femboyluğu sökmez. Amd intel'i kırbaçlıyor ve devam ediyor. Bunun için konu açacağım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.