Windows 7 kurarken

aLeqTro

Uzman üye
30 Mar 2012
1,210
0
Arkadasslar windows 7 kurarken bu hata karsima cikiyor neden acaba
yGV5Vk.jpg

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
eğer format sırasında başlayıp belirli ilerleme kat ettikden sonra mavi ekran verip tekrar aynı yere gelip yine mavi ekran verip bir döngü içerisine giriyormu ?

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Kesin çözüm

Arkadasslar windows 7 kurarken bu hata karsima cikiyor neden acaba

Öncelikle;

1.Hiren's Boot DVD içindeki araçlarla, diskin sağlıklı olup olmadığını kontrol et. (bana bad sektör gibi geldi.İşletim sisteminin ilk kesimi MBR ya da GPT (yeni nesil SSD diskler için ) yazıldığı veri kümesi olup 4 KB (4096 bayt'lık kesimi barındırır.))

2.Eğer diskin'de sorun yoksa, BİOS ayarlarına gir ve Secure Boot (Güvenli Önyükleme) seçeneğini varsa bunu devredışı bırak.Bu ayar, devredışı bırakılmadığı sürece, Windows 10 haricinde başka bir Windows sürümü kurman mümkün değildir.

3.Güvenli Önyükleme devredışı bıraktıktan sonra önce WinXP ile diski tam biçimlendir ve sistem'e XP kur.Sonra sistemi tekrar yıkararak, Windows 7 Ultimate İşletim Sistemini kur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.