Windows Server Nedir?

WİNDOWS SERVER NEDİR?

Sürekli çalışmak ve çoğul bilgisayarlara kaynak sağlamak üzere tasarlanmış son derece üstün makinalardır.
Windows Server sunucularda çalışması için tasarlanmış işletim sistemi markasıdır.
Microsoft tarafından geliştirilen bu işletim sistemi sunucu ağ yönetimini, veri depolama, uygulama çalıştırma ve
iletişim işlevleri görmektedir.

Sunucuları kontrol etme ve ağ yönetimi görevlerini gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır.
Bir çok farklı kullanım amacı vardır.

Web Server Hizmeti
WPS Server Hizmeti
File Data Server Hizmeti

İlk Windows Server 24 Nisan 2003 tarihinde piyasaya sürüldü.
Windows NT 3.1 Advenced adıyla

Windows Server yazılımının günümüze kadar çeşitli sürümleri bulunmaktadır.

Windows Server 2003
Windows Server 2003 R2
Windows Server 2008
Windows Server 2008 R2
Windows Server 2012
Windows Server 2012 R2
Windows Server 2016
Windows Server 2019
Windows Server 2022

Windows Server Avantajları Nelerdir?

.Net çerçevesi, Sunucu tarafından web sitenizin görsel temel veya .net e bağlı olması durumunda ihtiyacınız olan şeyleri sağlıyabilir.
Windows Front Page uzantıları sayesinde işlerinizi sorunsuz hale getirir.
Windows işletim sistemler için depolama alanı daha kolay hale gelir.
ASP.Net bir sunucu barındırır içerisinde.
Verilerin Access üzerinde toplanması gerekirse sunucu veri tabanı ile sorunsuz bir şekilde biçimlenebilir.
Visual Interdev kullananlar Windows tabanlı uygulamalar geliştirmek isteyenler için idealdir.
Yönetim görevleri otomatiktir.
Sürekli kullanılabilir olarak verimliliği arttırmaktadır.
Esnek depolama imkanı sunmaktadır. Farklı depolama sistemleri de sunarak sistemi ön plana çıkarmaktadır.
NET programlama dili olarak geliştirilen uygulamalar sistemde kullanılabilir.
Küçük ve büyük işletmeler için idealdir. Uzaktan erişim imkanı ve mobil destek uygulayarak işleri kolaylaştırmaktadır.
Microsoft'un teknik desteği bulunmaktadır.
Server arayüzü oldukça kullanışlıdır.
Sistem güncellemelerinin kurulumu kolaydır.

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,779
407
localhost

WİNDOWS SERVER NEDİR?

Sürekli çalışmak ve çoğul bilgisayarlara kaynak sağlamak üzere tasarlanmış son derece üstün makinalardır.
Windows Server sunucularda çalışması için tasarlanmış işletim sistemi markasıdır.
Microsoft tarafından geliştirilen bu işletim sistemi sunucu ağ yönetimini, veri depolama, uygulama çalıştırma ve
iletişim işlevleri görmektedir.

Sunucuları kontrol etme ve ağ yönetimi görevlerini gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır.
Bir çok farklı kullanım amacı vardır.

Web Server Hizmeti
WPS Server Hizmeti
File Data Server Hizmeti

İlk Windows Server 24 Nisan 2003 tarihinde piyasaya sürüldü.
Windows NT 3.1 Advenced adıyla

Windows Server yazılımının günümüze kadar çeşitli sürümleri bulunmaktadır.

Windows Server 2003
Windows Server 2003 R2
Windows Server 2008
Windows Server 2008 R2
Windows Server 2012
Windows Server 2012 R2
Windows Server 2016
Windows Server 2019
Windows Server 2022

Windows Server Avantajları Nelerdir?

.Net çerçevesi, Sunucu tarafından web sitenizin görsel temel veya .net e bağlı olması durumunda ihtiyacınız olan şeyleri sağlıyabilir.
Windows Front Page uzantıları sayesinde işlerinizi sorunsuz hale getirir.
Windows işletim sistemler için depolama alanı daha kolay hale gelir.
ASP.Net bir sunucu barındırır içerisinde.
Verilerin Access üzerinde toplanması gerekirse sunucu veri tabanı ile sorunsuz bir şekilde biçimlenebilir.
Visual Interdev kullananlar Windows tabanlı uygulamalar geliştirmek isteyenler için idealdir.
Yönetim görevleri otomatiktir.
Sürekli kullanılabilir olarak verimliliği arttırmaktadır.
Esnek depolama imkanı sunmaktadır. Farklı depolama sistemleri de sunarak sistemi ön plana çıkarmaktadır.
NET programlama dili olarak geliştirilen uygulamalar sistemde kullanılabilir.
Küçük ve büyük işletmeler için idealdir. Uzaktan erişim imkanı ve mobil destek uygulayarak işleri kolaylaştırmaktadır.
Microsoft'un teknik desteği bulunmaktadır.
Server arayüzü oldukça kullanışlıdır.
Sistem güncellemelerinin kurulumu kolaydır.

eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.