Windows Şifresi Kırma

Konu Yararlımı

• Kullanılan toplam oy
    71

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,773
402
localhost
Dev Konu || Windows 7 8 10 Açılış Şifresi Kaldırma || Unutulan Şifreyi Kırma || Şifreli Bilgisayara Girme

Merhaba Arkadaşlar sizlere Windows 7 8 10 da parolanızı unutursanız veya şifreli bir bilgisayara girmek istiyorsanız, şifreli bilgisayarın parolasını kırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Anlatıma geçmeden önce videoyu da izleyin ve yahut resimli olarak anlatımımdan yapın. Sizin bileceğiniz iş.

Videolu Anlatım

[ame="[MEDIA=youtube]nv3INds1eDQ[/MEDIA]"]Windows 7 8 10 Açılış Şifresi Kaldırma[/ame]

Öncellikle Yapacağımız işlem;
İlk olarak elinizde bir format usb veya cd si bulunmalı setup menüsüne gelince ben Windows 10 üzerinden anlatcam. Windows 10 64 bit ise 64 bit 32 bit ise 32 biti seçin.

BvXZgv.jpg

Ondan Sonra Gelen Pencereden İleri ye tıklıyoruz.
m4lGZ1.jpg

Bir diğer pencerede Bilgisayarı onarın a tıklayın.
ErlVM8.jpg

Sonra Gelen Pencerede Sorun Gidere Tıklıyoruz.
DBXlq6.jpg

Sonra gelişmiş seçeceneklere tıklayın.
2n724j.jpg

Daha sonra gelen pencerede Komut İstemine Tıklayın..
8PnloQ.jpg

Gelen ekranda windowsun hangi dizine kurulu olduğunu bulmamız lazım mesela ilk önce A: dizinine girelim bulamadım. Sonra C ye giriyorum dir yazıyorum user gibi klasör olması lazım yok maalesef yüklü ama kurulum esnasında c dizininde görmüyor. D yideniyelim evet geldi bakın users klasörleri.
YqPvRl.jpg

Sonra Windows System 32 dosyasını giriş gerçekleştircez. Cd Windows yazcaz sonra cd System32 sonra ren utilman.exe ve utilman1.exe yaıyoruz yanyana ve entera basıyoruz ve daha sonra ise ren cmd.exe utilman.exe yazıyoruz. Daha sonra kurulum penceresinden çıkıyoruz.
jXJ4Rn.jpg

Daha Sonra Devam diyip Windows 10 a giriyoruz.
adqoR5.jpg

Daha sonra ctrl + u yapıyoruz konsol açılıyor ve net user yazıyoruz. Sonra kullanıcı adımız TeknolojiDestek onuda şöyle yazıyoruz net user TeknolojiDestek * yazıp enter yapıyoruz. Sonra Kullanıcı için parola yazın diyor orada 123456 deyin gözükiyecek ama yazılacaktır enterlayın ve alttada 123456 yazın ve işlem tamamdır konsol pencerisini kapatıp giriş yapabilirsiniz..
ZMNLRZ.jpg

Arkadaşlar Teşekkür Butonuna Basmak 1 Saniyenizi Almak Lütfen Emeğe Saygı Yararlı Diye Oylarsanız Çok İyi Olur :)
teşekkürler

kst132

Junior Hunter
12 Haz 2023
919
536
Dev Konu || Windows 7 8 10 Açılış Şifresi Kaldırma || Unutulan Şifreyi Kırma || Şifreli Bilgisayara Girme

Merhaba Arkadaşlar sizlere Windows 7 8 10 da parolanızı unutursanız veya şifreli bir bilgisayara girmek istiyorsanız, şifreli bilgisayarın parolasını kırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Anlatıma geçmeden önce videoyu da izleyin ve yahut resimli olarak anlatımımdan yapın. Sizin bileceğiniz iş.

Videolu Anlatım

[ame="[MEDIA=youtube]nv3INds1eDQ[/MEDIA]"]Windows 7 8 10 Açılış Şifresi Kaldırma[/ame]

Öncellikle Yapacağımız işlem;
İlk olarak elinizde bir format usb veya cd si bulunmalı setup menüsüne gelince ben Windows 10 üzerinden anlatcam. Windows 10 64 bit ise 64 bit 32 bit ise 32 biti seçin.

BvXZgv.jpg

Ondan Sonra Gelen Pencereden İleri ye tıklıyoruz.
m4lGZ1.jpg

Bir diğer pencerede Bilgisayarı onarın a tıklayın.
ErlVM8.jpg

Sonra Gelen Pencerede Sorun Gidere Tıklıyoruz.
DBXlq6.jpg

Sonra gelişmiş seçeceneklere tıklayın.
2n724j.jpg

Daha sonra gelen pencerede Komut İstemine Tıklayın..
8PnloQ.jpg

Gelen ekranda windowsun hangi dizine kurulu olduğunu bulmamız lazım mesela ilk önce A: dizinine girelim bulamadım. Sonra C ye giriyorum dir yazıyorum user gibi klasör olması lazım yok maalesef yüklü ama kurulum esnasında c dizininde görmüyor. D yideniyelim evet geldi bakın users klasörleri.
YqPvRl.jpg

Sonra Windows System 32 dosyasını giriş gerçekleştircez. Cd Windows yazcaz sonra cd System32 sonra ren utilman.exe ve utilman1.exe yaıyoruz yanyana ve entera basıyoruz ve daha sonra ise ren cmd.exe utilman.exe yazıyoruz. Daha sonra kurulum penceresinden çıkıyoruz.
jXJ4Rn.jpg

Daha Sonra Devam diyip Windows 10 a giriyoruz.
adqoR5.jpg

Daha sonra ctrl + u yapıyoruz konsol açılıyor ve net user yazıyoruz. Sonra kullanıcı adımız TeknolojiDestek onuda şöyle yazıyoruz net user TeknolojiDestek * yazıp enter yapıyoruz. Sonra Kullanıcı için parola yazın diyor orada 123456 deyin gözükiyecek ama yazılacaktır enterlayın ve alttada 123456 yazın ve işlem tamamdır konsol pencerisini kapatıp giriş yapabilirsiniz..
ZMNLRZ.jpg

Arkadaşlar Teşekkür Butonuna Basmak 1 Saniyenizi Almak Lütfen Emeğe Saygı Yararlı Diye Oylarsanız Çok İyi Olur :)
Ellerinize sağlık hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.