Windowsu Tamamen Silip Kali Linux Kura Bilirmiyim ?

hacker.qaqaw

Yeni üye
22 Şub 2022
23
1
İlk önce selamın aleyküm. Bir sorum olucak. Windows11 yüzünü dahi artık görmek istemiyorum. Sadece Kali Linux Ana işletim sistemi yapmak istiyorum zaten oyun oynadığım da yok .Visual Studio (Code), Pycharm, M. Office gibi programlar sıkıntısız çalışırmı ? Performans da düşüş ve ya artış olurmu ? En önemlisi nasıl Windowsu Silip Kali Linux Kurarım. Cevap verirseniz sevinirim :)

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Evet kuruluyor. Performans bakımından da zaten linux çok bir özellik istemiyor bildiğim kadarıyla o yüzden performansda sorun olmuyor. Söylediğin programların kali linux destekleyip desteklememesi önemli eğer destekliyorsa onlarda da sorun olmaz. Kurulum içinde bu link işini görcektir. Sabit Diske Kali Linux Kurulumu

2 Şub 2022
93
38
{{*-KOD YEŞİL-*}}
Evet kuruluyor. Performans bakımından da zaten linux çok bir özellik istemiyor bildiğim kadarıyla o yüzden performansda sorun olmuyor. Söylediğin programların kali linux destekleyip desteklememesi önemli eğer destekliyorsa onlarda da sorun olmaz. Kurulum içinde bu link işini görcektir. Sabit Diske Kali Linux Kurulumu
eline sağlık üstadım benimde merak etiiğim bir soruydu bu

hacker.qaqaw

Yeni üye
22 Şub 2022
23
1
Teşekkürler Cevapladığın İçin

0BlackMaster0

Yeni üye
12 Şub 2022
31
11
kesinlikle tavsiye etmiyorum USB belleğe kurup takip kullanıp işiniz bitince çıkarmanızı tavsiye ediyorum , son pişmanlık neye yarar herşeyin nedeni var buraya kadaaaar türküsü söylemeyin :cool::cool::cool:

The ByOx

Üye
10 Ara 2017
71
10
Visual studio code çalışır ama visual studio kuramazsın Windowsa özel olduğu için sadece Windows ve Mac de çalışıyor şuana kadar da linux versiyonu çıkmadı çıkmazda tavsiyem sana USB persistence yapıp 64 GB ya da daha fazlasına ister encrypted persistence ister normal olarak kurup USB ile çalıştırman kaliyi

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
bunun gibi olmak istemiyorsan kurma abicim

16yozafsjfg81.jpg

The ByOx

Üye
10 Ara 2017
71
10
bunun gibi olmak istemiyorsan kurma abicim

16yozafsjfg81.jpg
Kullanmasında bir sakınca yok tüm çoğu driverler kurulu olur olmasa da kurulur gpu ya fazla ihtiyaç duymaz hızlı çalışır sanal makinelere nazaran linuxun herhangi bir sürümü olsa dahi düşük sistemlerde kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur insanı zorlar kendisini geliştirme fırsatı sunar ve herşey açık kaynak açık kaynak olduğu için bir program indirip içine baksa virüs olup olmadığını kodlardan görebilir Kali hacking işletim sistemi olduğu için kurmamasını şu yüzden istemem gizlilik suç işlerse ve yakalanırsa tüm kanıtlar bilgisayarda olur önerim USB encrypted persistence yapması istediği zaman takar çalıştırır istediği yer götürür istediği bilgisayarda çalıştırır ve kolayca yok edilebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.