Winrar Güvenlik Açığı Bulundu | CVE-2023-40477

d4rkanee

Üye
23 Ağu 2023
58
26
DarkWeb
WinRar'da bulunan kritik bir açık nedeniyle rar içerisindeki dosya eklentilerini olduğundan farklı gösterebiliyorsunuz. Yani bu açık siz jpg-png dosyası açacağım derken sizi kandırıp bir script çalıştırmanıza neden oluyor.

8 Haziran 2023'te güvenlik açığı, Zero Day Initiative'in araştırmacısı "goodbyeselene" tarafından keşfedildi.

Güncelleme yapmadıysanız bir an önce winrarı 6.23 sürümüne güncellemeniz gerekiyor, tavsiyem openSource olan 7zip kullanmanız.

Son düzenleme:
WinRar'da bulunan kritik bir açık nedeniyle rar içerisindeki dosya eklentilerini olduğundan farklı gösterebiliyorsunuz. Yani bu açık siz jpg-png dosyası açacağım derken sizi kandırıp bir script çalıştırmanıza neden oluyor.

8 Haziran 2023'te güvenlik açığı, Zero Day Initiative'in araştırmacısı "goodbyeselene" tarafından keşfedildi.

Güncelleme yapmadıysanız bir an önce winrarı 6.23 sürümüne güncellemeniz gerekiyor, tavsiyem openSource olan 7zip kullanmanız.
İlginç yıllar sonra nereye vurucak diyordum 😄 .Ellerine sağlık

H@cked BaBy

Basın&Medya Ekibi
28 Haz 2023
2,430
1,003
Arkana bak

Başından beri güvenmediğimden 7zip kullanıyordum. 8 Haziran'da keşfedilmiş ve bazılarının şimdi haberi oluyor. Eline sağlık.

Bekbilisim

Yeni üye
29 Kas 2021
42
15

Eline sağlık

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
455
158
Paylaşım için teşekkürler ama ben rar dosyasi görünce hack âleminde 7 adım geri kaçıyorum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.