Wireless hakkında.

AnonPlus

Üye
7 Ocak 2013
95
0
Selamlar arkadaşlar :)
Ben tabii ki yapmayacağım, sadece meraktan soruyorum. 1 hatta 2 kilometreden çeken wireless adaptörleri var. Bunlardan aldık diyelim. Backtrack falan, bir ağın şifresini de kırdık... Bu şekilde internete bağlanırsak hızda yavaşlama olur mu? Yani donmadan bir film izleyebilir miyiz? Atıyorum, bağlandığımız ağ buradan 500 metre uzakta :p :)

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
kardeşim açık alan ise izleye bilirsin (açık alandan kasıtı bina,alış veriş merkezi belediye binarları filan olmayacak yani dumduz) o zaman izlersin

dostum her modemin kendi markasına göre cekebilecegi sinyal kadar GHz vardır mesela örnek vereyim standart bi wifi kablosuz tp link modem maksimum 54 GHz dir bu da bu modeminin yaklasık 4 veya 6 metre bişey yapıyo arada isterse gökdelenler olsun eger 54 Ghz mesafesindeyse hiç bişey engel olamaz sinyalleri gözle göremedigin icin gözle görebildigin bişeyin icinden gecer düz mantık yani :D kanıtlanmiş bişey zaten wifi adaptorler yoluyla sadece kendi cihazının mesafesini artırırsın ana internet olan modeme nekadar yaklasırsan mesafe olarak ters orantı olarak Ghz okadar düşer ve dogru orantılı olarak bağlandıgında kullandıgın Kbs artar

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
sayın bınbaşım bundan iyi bir açıklama olamaz bu nun için konu açarsan
daha iyi bir bilgi paylaşımın da bulunmuş olursun kımse doru düzgün bilgi sahıbı değil
bilgilendirirsen iyi olur düşüncesindeyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.