Wireshark Kullanarak Facebook, Diğer Sosyal Meyda Sitelerini Hesapları Nasıl Hacklenir ? Cookie Metodu

nd1ws34.jpeg

SERuL7.gif

Selam Beyler.Bu Konu 2011 Yılında Not Ettiğim bir konudur.
Wireshark kullanan bilen arkadaşlar konuyu okuyunca zaten mantığı anlar.
Burdaki Tüm Mevzu Cookie ile ilgidilir.
Karşı kişinin Hesap şifresini yada mailini almıyorsunuz böyle bir şey yok.
Konu Yabancı bir konu elimden geldiğince not deferterimde yabancı şekilde vardı.
Türkçeleştirerek Paylaşıyorum.
Altını çizerek söylüyorum Wireshark Kullanan arkadaşlar konuya yazabilir ve diğer üyelerimiz de bu konuda aydınlanır.
Altını Tekrardan Çizerek Söylüyorum bu metod kesin değil ve cookie metodudur.
Zaten Wireshark ve cookie mevzusunu bilenler anlıyacaktır.
Metod Şuan çalışıyormu belirsizlik.
Karşı kişinin Cookie si ile gerçekleşen bir durumdur.
Facebook Dışında Farklı sitelerdede kullanabilirsiniz.
Facebook olcak diye bir şart yok
Karşı kişinin Cookie sini almanın farklı yolunu biliyor iseniz o yöntem ilede ilerleyebilirsiniz.

SERuL7.gif

Bu eğitimde, wireshark kullanarak facebook hesabını nasıl hackleyebileceğinizi inceleyeceğiz. Her şeyden önce ,kurbanın hesabına erişebilecek olsanız bile onun şifresini alamayacaksınız, sonra bu numara sadece hub'lı LAN'da çalışacak. Anahtarlı LAN üzerinde de çalışacaktır ancak ARP poisoning yapmanız gerekecek.Wireshark Nasıl Kullanılır forum içersinde araştırınız!

Bu hack için bir paket tarama aracı olan wireshark'a, Mozilla Firefox web tarayıcısına ve Mozilla Firefox için edit eklentisine ihtiyacınız olacak. Şimdi, facebook'u hacklemek için yukarıdaki tüm bileşenlere sahip olduğunuzu ve ARP poisoning bir hub tabanlı LAN'a veya LAN'a bağlı olduğunuzu varsayıyorum. Şimdi wireshark tarama düğmesine tıklayın ve paketleri yakalamaya başlayın. Şimdi IP adresini almak için www.facebook.com Sitesine girelim

Capture-2.jpg

komut satırı kabuğunu kullanarak , www.facebook.com IP adresine sahip tüm IP paketlerini filtreleyin ve HTTP protokolünü ve ardından GET /home.php'yi arayın, bu bölgeye ve bölgeye göre değişebilir. zaman/bölge, ancak tanımlama bilgileri için HTTP GET ile tüm paketleri aramaya zahmet etmeyin.

facebook-1.jpg

Şimdi paket ayrıntıları penceresinden yukarıdaki paket için paket bilgilerini genişletin ve www.facebook.com tarafından kurbanın bilgisayarında saklanan
8-10
farklı çerez alacaksınız . Sağ tıklayın ve tüm çerez adlarını ve değerlerini not defterine kopyalayın.

facebook-2.JPG

Şimdi Mozilla Firefox'u açın, araçlara göz atın ve Çerez düzenleyiciyi açın. Çerez düzenleyiciyi kullanarak her çerezi çerez klasörünüze ekleyin.

facebook-3.JPG

Her değeri ekledikten sonra, çerez düzenleyiciniz size facebook için çerez listesinde aşağıdaki değerleri gösterecektir.

cookie.JPG

Şimdi Çerez düzenleyiciyi kapatın ve Facebook'u açın, kendinizi kurbanın hesabına giriş yapmış bulacaksınız.

kay196177t-2023-07-14-132224.gif

Son düzenleme:

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Gayet güzel konu, lakin
Konu eski demişsiniz.Facebookta (hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama) home.php yok, yani en azından öyle biliyorum.Onun dışında post isteğine geçmişlerdir belki.Ondan dolayı çerez de gözükmeyebilir belki.Sahte hesap açıp bu konunun güncel halini açabilirim.

Gayet güzel konu, lakin
Konu eski demişsiniz.Facebookta (hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama) home.php yok, yani en azından öyle biliyorum.Onun dışında post isteğine geçmişlerdir belki.Ondan dolayı çerez de gözükmeyebilir belki.Sahte hesap açıp bu konunun güncel halini açabilirim.
Çerez muhabbeti günümüzdede çok fazla kullanılıyor şu an facebook için geçerlimi bilmiyorum ama tabiki deneyebilrisiniz.Haber verirseniz sevinirim

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
nd1ws34.jpeg

SERuL7.gif

Selam Beyler.Bu Konu 2011 Yılında Not Ettiğim bir konudur.
Wireshark kullanan bilen arkadaşlar konuyu okuyunca zaten mantığı anlar.
Burdaki Tüm Mevzu Cookie ile ilgidilir.
Karşı kişinin Hesap şifresini yada mailini almıyorsunuz böyle bir şey yok.
Konu Yabancı bir konu elimden geldiğince not deferterimde yabancı şekilde vardı.
Türkçeleştirerek Paylaşıyorum.
Altını çizerek söylüyorum Wireshark Kullanan arkadaşlar konuya yazabilir ve diğer üyelerimiz de bu konuda aydınlanır.
Altını Tekrardan Çizerek Söylüyorum bu metod kesin değil ve cookie metodudur.
Zaten Wireshark ve cookie mevzusunu bilenler anlıyacaktır.
Metod Şuan çalışıyormu belirsizlik.
Karşı kişinin Cookie si ile gerçekleşen bir durumdur.
Facebook Dışında Farklı sitelerdede kullanabilirsiniz.
Facebook olcak diye bir şart yok
Karşı kişinin Cookie sini almanın farklı yolunu biliyor iseniz o yöntem ilede ilerleyebilirsiniz.

SERuL7.gif

Bu eğitimde, wireshark kullanarak facebook hesabını nasıl hackleyebileceğinizi inceleyeceğiz. Her şeyden önce ,kurbanın hesabına erişebilecek olsanız bile onun şifresini alamayacaksınız, sonra bu numara sadece hub'lı LAN'da çalışacak. Anahtarlı LAN üzerinde de çalışacaktır ancak ARP poisoning yapmanız gerekecek.Wireshark Nasıl Kullanılır forum içersinde araştırınız!

Bu hack için bir paket tarama aracı olan wireshark'a, Mozilla Firefox web tarayıcısına ve Mozilla Firefox için edit eklentisine ihtiyacınız olacak. Şimdi, facebook'u hacklemek için yukarıdaki tüm bileşenlere sahip olduğunuzu ve ARP poisoning bir hub tabanlı LAN'a veya LAN'a bağlı olduğunuzu varsayıyorum. Şimdi wireshark tarama düğmesine tıklayın ve paketleri yakalamaya başlayın. Şimdi IP adresini almak için www.facebook.com Sitesine girelim

Capture-2.jpg

komut satırı kabuğunu kullanarak , www.facebook.com IP adresine sahip tüm IP paketlerini filtreleyin ve HTTP protokolünü ve ardından GET /home.php'yi arayın, bu bölgeye ve bölgeye göre değişebilir. zaman/bölge, ancak tanımlama bilgileri için HTTP GET ile tüm paketleri aramaya zahmet etmeyin.

facebook-1.jpg

Şimdi paket ayrıntıları penceresinden yukarıdaki paket için paket bilgilerini genişletin ve www.facebook.com tarafından kurbanın bilgisayarında saklanan
8-10
farklı çerez alacaksınız . Sağ tıklayın ve tüm çerez adlarını ve değerlerini not defterine kopyalayın.

facebook-2.JPG

Şimdi Mozilla Firefox'u açın, araçlara göz atın ve Çerez düzenleyiciyi açın. Çerez düzenleyiciyi kullanarak her çerezi çerez klasörünüze ekleyin.

facebook-3.JPG

Her değeri ekledikten sonra, çerez düzenleyiciniz size facebook için çerez listesinde aşağıdaki değerleri gösterecektir.

cookie.JPG

Şimdi Çerez düzenleyiciyi kapatın ve Facebook'u açın, kendinizi kurbanın hesabına giriş yapmış bulacaksınız.

kay196177t-2023-07-14-132224.gif
elinize emeğinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.