Wmvare Kali Linux'ta kopyalama yapamıyorum.

onuremre77

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
409
0
Nereye
Merhaba Yeni Kali Linux kurdum ancak kendı windowsta bir seyi kopyaladıgımda bunu Linuxa komuta yapıstıramıyorum neden acaba
Bide bu Linux güvenli mi Mesela Tor Browserdan Bir sey indirsem nasıl olur ?

onuremre77

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
409
0
Nereye
Vm tools kurman gerek indirmek icin terminale

apt-get install open-vm-tools
Yaz

YkMdYk.png

aSchPM

Yeni üye
18 Kas 2021
30
6
Merhaba Yeni Kali Linux kurdum ancak kendı windowsta bir seyi kopyaladıgımda bunu Linuxa komuta yapıstıramıyorum neden acaba

Windows Görev Yöneticisi
ni açıp RDP Pano İzleyicisi servisini bulup üstüne sağ tuş yaparak "Dosya konumunu aç" ı tıklayın.

Daha sonra tekrar aynı servis üzerinde sağ tuş yapıp "Görevi sonlandır" ı tıklayın.

Biraz önce açılan klasörden "C:\Windows\System32" klasörüne gidip rdpclip.exe uygulamasını çalıştırın.

Razinax

Üye
6 Eyl 2022
53
23
VMware Workstation kullanıyorsan kopyalar.
Virtual box kullanıyorsan bu linkte anlatıyor:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.