Wordpress ve Diğerleri

spisher

Katılımcı Üye
11 May 2013
437
1
.
Arkadaşlar merhaba şimdi bir web sitesi açacağım
1-) Bunu wordpressle açmanın avantaj ve dezavantajı nedir ?
2-) Wordpress ile kendim web sitesi kurabiliyorsam internetteki 1000-2000 liraya web sitesi satan firmalar neden var?
3-) Parayla websitesi kurmak için anlaştık diyelim (madde 2 deki firmalarla) onlarda sıfırdan kodlamayıp wordpressle kuruyor olabilir mi ?

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
1- Avantaj kısmına gelirsem kolayca tema kurup panelden yönetebilir çok kısa sürede bir web siten olabilir. Dezavantajlarına gelirsem kurduğun tema da güvenlik zafiyeti olabilir veya harici eklediğin eklentiler de olabilir, bunlara dikkat etmek gerekiyor. Yine optimizasyon ayrı bir konu..
2-Kendin kuruyorsun ama herhangi bir özelleştirme yapmaya gelince tıkanabiliyorsun, hazır temanın dışına çıkamıyorsun, şuranın tasarımıyla oynayayım, şurası olmasın deyince tıkanabiliyorsun. Firmalar bunu kendi yapıyor, bende web tasarımcı olarak ajansta çalıştım, sitenin tasarımınından içeriklerin girişine kadar her şeyi biz yapıyorduk, müşteri parasını veriyor, tüm yönetim bizde, ne isterse yapıyorduk.
3- Bunu sorabilirsiniz. Web sitesini sıfırdan tasarlayıp yani html-css halini wordpress'e entegre ederek wordpress altyapısı ile kuran şirketlerde var tabii.

spisher

Katılımcı Üye
11 May 2013
437
1
.
Cevabınız için teşekkür ederim konuyu biraz anladım sanırım wordpress üzerinde biraz ekleme-düzenleme yapabilecek bilgimiz varsa web tasarım firmalarına ihtiyacımız olmadan onların yapacakları şeyi yapabiliriz yani.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
Cevabınız için teşekkür ederim konuyu biraz anladım sanırım wordpress üzerinde biraz ekleme-düzenleme yapabilecek bilgimiz varsa web tasarım firmalarına ihtiyacımız olmadan onların yapacakları şeyi yapabiliriz yani.

Tabii. Biraz css bilgisi varsa da özelleştirme yapılabilir. Hatta herhangi bir temayı kurarak elementor gibi sayfa yapıcı eklentileri ile sıfırdan bomboş bir sayfayı dahi özelleştirebilirsiniz birçok hazır yapıyı sürükle bırak ile kullanabilirsiniz. Ekstra css yazarak da ilerleyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.