Xiaomi Poco x3 Pro'ya Kernelsu nasıl yüklenir?

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
Magiski kaldırıp YA DA KALDIRMADAN kernelsu uyumlu bir kernel SEÇİP, kernelsu uygulamasını yüklemem gerekiyor.

Neden diye sorarsanız pil konusunda özelleştirmeler yapmak ve adblock host modülleri yüklemek, ve diğer modüller için yüklemem gerekiyor.

Aynı modülleri ''kernelsu'' içinde bulabiliyor muyuz? Aynı modüller birbiriyle uyumlu çalışıyor mu?

Bu soruların cevabını bilmem gerekiyor:

+ Neden herkes TWRP kullanıyor? Bir de TWRP'nin silindiği gibi şeyler okumuştum.

+ Kernelsu yükleyeceğim vakit sistemden herhangi birşey siliniyor mu?

+ Twrp olmadan ''Fastboot'' ile kernelsu'' Poco X3 Pro ile uyumlu kernel seçerek yüklenir mi? (BU BANA BİRAZ DAHA KOLAY GELİYOR)
+ Swift Backup'ı satın aldım. Tek seferde bütün verileri ve ayrıca da uygulamaları sadece almak üzere yedekler aldım. Bu durumda herhangi bir tedbir almam gerekir mi?

Kernelsu'dan ya da github sayfasından ''Poco X3 Pro'' telefonuma uygun olan kernelin hangisi olduğunu anlamadım.
Bunu nasıl tespit edeceğim?

Buradan hangisini indirmem gerekir?

Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miu Global 13.05 (SJUIDXM) - Android Sürümü (12 SKQ1.211006.001)
Telefon Modeli - Xiaomi Poco x3 Pro 128 GB
Bootloader Kilidi - Açık

Bilen ya da uygulayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Teşekkürler.

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
evet hocam benim baya hoşuma gitti arayüz ios yazılımına benzediği için

Hocam ben zaten görselleştirmeden, gereksiz şeylerden kurtulup linux tarzı bir şeye ulaşmaya çalışmak kafasındayım.

Gerekirse kullandığım şeylerşn kritiğini yapıp linux bir rom atacağım yani çok az kaldı. Görsellik diye kafayı yiyecekler. Hiçbir şirkette Uİ haricinde üst düzey bir yapı görmedim. Beklentilerle yaşamıyorum. Her türlü gelişmeye açığım ama her romu deneriz benim dediğim olur. O şekilde söyliyim :)

Benim artık performas ve verimliliğe ihtiyacım var.
Çırılçıplak bir arayüz her türlü işime gelir.

Teşekkürler uyarın için.
Gelince bakacağız artık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.