Yahu Bu JavaScript

TRCommando

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
935
1
Ben şimdi Javascript öğrendim ama JQuery ile bu işler daha kolay yapılabiliyor kod kalabalığı olmadan. ben neden javascript öğrendim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Ben şimdi Javascript öğrendim ama JQuery ile bu işler daha kolay yapılabiliyor kod kalabalığı olmadan. ben neden javascript öğrendim ? fdsafsdf

Jquery bir javascript kütüphanesi olduğu için javascript bilmek sana kolaylık sağlar. Ayrıca ileride eğer nodejs, react, angular, vue gibi paketleri kullanırsan da sana javascript bilmenin faydası olacaktır. Yani boşuna öğrenmiyorsun aslında :)

RAM_Hacker

Katılımcı Üye
3 Ara 2017
308
5
/>
Esenlikler dilerim, yukarıdaki üyemizin bahsettiği gibi JQuery Javascript'ten bağımsız değildir tam tersi bir javascript kütüphanesi/framework'üdür. Yani Javascript ile daha çok uğraşarak yapacağınız şeyleri JQuery'nin kütüphanesini entegre ederek zaten sizin için önceden yazılmış fonksiyonlar ile yaparsınız.
Tıpkı C/C++ ve diğer dillerde olduğu gibi.

Esenlikler dilerim.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1
1,001
:D güldürdün ya okurken. Şimdi javascript bir programlama dili, jquery ise kütüphane. Kütüphaneler bir dille yapılacak işleri kolaylaştırmak için vardır. Şimdi if else , while, function yazman gerekebilir burada javascript gerekecek. Belki de bunlar sana hiç lazım olmayacak, sadece jquery ile çok basit şeyler yapacaksın. Aslında senin hedefine ihtiyacına göre değişiyor. Misal şöyle diyeyim, profesyonel çalışacaksın, müşteri senden bir şey istedi, ama burada jquery ile çözemiyorsun, tek başına ihtiyaca cevap veremiyor, javascript ile iç içe kullanırsın. Ve son olarak, css bilmeden bootstrap öğrenmeyin, php bilmeden laravel öğrenmeyin. Önce işin kökünü kazın, sonra meyvesini yersiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.