Çözüldü Yapay Zeka

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

salomania53

Yeni üye
12 Tem 2015
17
0
Merhaba aslarım ve üstlerim.

Bir yapay zeka programlamak istiyorum ama hangi dili kullanıcağım konusunda emin değilim yapay zeka dilleri hakkında pek bir bilgim yok c,c++,c# hakkında birazda olsa bilgiye sahibim sizce hangisini seçmeliyim seçme konusunda hangi dilde şöyle bir özellik bulabilirim mesela kullanıcıya nasılsın kullanıcı ıyıyım dedi ardından hava nasıl soruldugunda gene iyiyim derse program bunu algılayıp ona göre cevap vermeli bu işlemleri hangi dille gerçekleştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
C++ alt yapısını kullanmaktadır. Robot yapımı, karakter yönetimi, biyolojik işlemler ve daha birçok alanda C++, C# Bilgisayarla görme, resim işleme, video işleme, yapay zeka, robotik gibi alanlarda kullanılmaktadır. Visual studio ile resim işleme, video işleme, resimden istenileni bulma gibi işlemler için de kullanabilirsin Edit; birde ROS var Robot işletim sistemi. Kütüphaneleri ve araçlarıyla robot yönetimini sağlayan bir yazılım. ROS işletim sistemine ihtiyaç duyuyor. Linux tabanlı bir işletim sisteminin üstüne kurabiliyorsun

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
... İstediğin her dille gerçekleştirirsin de.... yani tamam hedefi yüksek tutmak iyidir ama, ne kadar yüksek? Bu kadar deli linguistik çalışması yapacaksan, çok ciddi bir neural network kurman gerekir. C, C++ ve C# için hazır paketler vardır, paketi senin yazman sana hiç bir şey kazandırmaz, bütün paketler verimlidir ve profesyoneller bile hazır paket kullanıverir.

Neural network mantığını kavramak, problemi buna uygulamak ayrı mesele. Aslında hangi dilde yazacağın hiç bir şeyi değiştirmez. 3 milisaniye hızlı veya yavaş çalışması değil sorun, çalışması...

Respetar

Yeni üye
27 Nis 2015
32
0
Berlin
hedefini yüksek tutacaksan autoit öneririm. Bu tarz işlemlerde vazgeçilmezdir. Algılama olayı kolay aslında yani sen kelimelerin olasılıklarını belirttiğin zaman bunu algılayabilir. Tabii kelime haznesini geliştirmek çok zor. Bunun için kendi kelime haznesini geliştirebilen bir algoritma kodlayabilirsin. Dışardan bakınca zor gibi görünsede çokta zor değil :) Facebook messenger bunun için api sağlıyor onu inceleyebilirsin. Herşeye c++ diyenlerede gülüyorum artık :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
hedefini yüksek tutacaksan autoit öneririm. Bu tarz işlemlerde vazgeçilmezdir. Algılama olayı kolay aslında yani sen kelimelerin olasılıklarını belirttiğin zaman bunu algılayabilir. Tabii kelime haznesini geliştirmek çok zor. Bunun için kendi kelime haznesini geliştirebilen bir algoritma kodlayabilirsin. Dışardan bakınca zor gibi görünsede çokta zor değil :) Facebook messenger bunun için api sağlıyor onu inceleyebilirsin. Herşeye c++ diyenlerede gülüyorum artık :D

autoit....
......
autoit? Yani, windows formlarında düğmelere tıklamak için üretilmiş, basit bir script dili olan autoit? Nöral network yapmak için?

Üstad, ne içiyorsan, dün ofisten 11:30'da çıktım, kaç saattir kafamı dinlendirmeye bile vakit olmadı, ben de istiyorum. Kargo masrafını da, normal masrafını da fazlasıyla öderim.

Respetar

Yeni üye
27 Nis 2015
32
0
Berlin
autoit....
......
autoit? Yani, windows formlarında düğmelere tıklamak için üretilmiş, basit bir script dili olan autoit? Nöral network yapmak için?

Üstad, ne içiyorsan, dün ofisten 11:30'da çıktım, kaç saattir kafamı dinlendirmeye bile vakit olmadı, ben de istiyorum. Kargo masrafını da, normal masrafını da fazlasıyla öderim.

Basit insana her dil basit işlerin dili gelir kardeşim. Autoit gördüğün kadar ufak bir programlama dili değildir. Stabil çalışabilecek hertürlü virüs bu dilden türer. Ayrıca saçma sapan dillerde ki gibi sorunlu değil. Kullanım performansına göre değişir. Autoit yapay zekada ve virüslü yazılımlarda vazgeçilmezimdir. Yapabileceğin en iyi virüsleri bunun üzerinden yapabilirsin. Microsoftun sağladığı diller her zaman sınırlıdır. Yapabileceğin şeyleri onlar belirler ve onlar seni sınırlar. Biraz açık kaynak çalışmaya teşfik olsak neler yapacağız da... Biz yine microsoftun sağladıklarıyla yetiniyoruz. C++ artıık ölüm aşamasında bunu bilmenizi isterim. Ayrıca facebookun kullandığı yeni yapay zeka ruby dilinde yapılmıştır onuda araştırabilirsiniz ama sağlam kaynaklar bulmanız çok zor.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Basit insana her dil basit işlerin dili gelir kardeşim. Autoit gördüğün kadar ufak bir programlama dili değildir. Stabil çalışabilecek hertürlü virüs bu dilden türer. Ayrıca saçma sapan dillerde ki gibi sorunlu değil. Kullanım performansına göre değişir. Autoit yapay zekada ve virüslü yazılımlarda vazgeçilmezimdir. Yapabileceğin en iyi virüsleri bunun üzerinden yapabilirsin. Microsoftun sağladığı diller her zaman sınırlıdır. Yapabileceğin şeyleri onlar belirler ve onlar seni sınırlar. Biraz açık kaynak çalışmaya teşfik olsak neler yapacağız da... Biz yine microsoftun sağladıklarıyla yetiniyoruz. C++ artıık ölüm aşamasında bunu bilmenizi isterim. Ayrıca facebookun kullandığı yeni yapay zeka ruby dilinde yapılmıştır onuda araştırabilirsiniz ama sağlam kaynaklar bulmanız çok zor.

Üstad... 15 senelik yazılımcı ile konuşuyorsun. Autoit ile yazılmış, genç heçkırın rüyası olmayan tek bir trojan gösteremezsin. Gösterebilirsen, ben onu herhangi bir gerçek programlama dilinde - C, C++, .NET, Java, ne istersen - yarısı kadar az çaba ile yazarım.

Ve yalvarıyorum, Autoit ile yazılmış 1 - yazıyla bir - yapay zeka applikasyonu göster.

Autoit, HER İŞLEM İÇİN, evet en basit mouse tıklaması için bile, windows'a ait, C veya C++ ile yazılmış hookları kullanır. Yani kendisi bir dil değildir, scripttir. Yaptığı C veya C++'ta yazılmış asıl dll'lerden kodu çağırmaktır o kadar.

Herhangi bir programcıya "C++ ölüm döşeğinde" dersen, gülmeyi bıraktığında, sana "hayret, bunu dünya yüzündeki hemen hemen her yazılım ve donanım üreticisine söylemeyi unutmuşlar" der. Başka bir şey demiyorum. İşletim sistemleri C++'ta yazılmakta - Windows dahil. Windows'u, Linux'u, AndroidOS'u, iOS'u bir ara uğraşıp sıfırdan başka bir dilden yazmaya karar vermedikleri sürece C++ yaşayacaktır.

Bu arada C++ açık kaynak kodudur. Bir kuruş telif veya benzeri bir ücret ödemeden, herhangi bir metin editöründe C++ kodu yazarsın, her işletim sistemi için indireceğin derleyici ile derlersin.

Ruby, C ile yazılmıştır. Bu arada, Facebook'taki yapay zekanın kat be kat üstünü olan google yapay zekası genel olarak C++, Java ve Phython'da oluşturulmuştur. Hazır, facebook da Ruby ile değil de PHP ve XHP ile yazılmıştır o da başka mesele...

Üstad sen miktarı söyle, ben parayı hemen EFT ile gönderiyorum.

Respetar

Yeni üye
27 Nis 2015
32
0
Berlin
Üstad... 15 senelik yazılımcı ile konuşuyorsun. Autoit ile yazılmış, genç heçkırın rüyası olmayan tek bir trojan gösteremezsin. Gösterebilirsen, ben onu herhangi bir gerçek programlama dilinde - C, C++, .NET, Java, ne istersen - yarısı kadar az çaba ile yazarım.

Ve yalvarıyorum, Autoit ile yazılmış 1 - yazıyla bir - yapay zeka applikasyonu göster.

Autoit, HER İŞLEM İÇİN, evet en basit mouse tıklaması için bile, windows'a ait, C veya C++ ile yazılmış hookları kullanır. Yani kendisi bir dil değildir, scripttir. Yaptığı C veya C++'ta yazılmış asıl dll'lerden kodu çağırmaktır o kadar.

Herhangi bir programcıya "C++ ölüm döşeğinde" dersen, gülmeyi bıraktığında, sana "hayret, bunu dünya yüzündeki hemen hemen her yazılım ve donanım üreticisine söylemeyi unutmuşlar" der. Başka bir şey demiyorum. İşletim sistemleri C++'ta yazılmakta - Windows dahil. Windows'u, Linux'u, AndroidOS'u, iOS'u bir ara uğraşıp sıfırdan başka bir dilden yazmaya karar vermedikleri sürece C++ yaşayacaktır.

Bu arada C++ açık kaynak kodudur. Bir kuruş telif veya benzeri bir ücret ödemeden, herhangi bir metin editöründe C++ kodu yazarsın, her işletim sistemi için indireceğin derleyici ile derlersin.

Ruby, C ile yazılmıştır. Bu arada, Facebook'taki yapay zekanın kat be kat üstünü olan google yapay zekası genel olarak C++, Java ve Phython'da oluşturulmuştur. Hazır, facebook da Ruby ile değil de PHP ve XHP ile yazılmıştır o da başka mesele...

Üstad sen miktarı söyle, ben parayı hemen EFT ile gönderiyorum.

Dostum autoiti sen gerçekten tıklama olarak görüyorsan ben birşey demiyorum :) c++ öldü demiyorum. Sadece her alanda c++ kullanılması gerektiğinin söylenmesi komik geliyor. ben sana özelden autoitde yapılmış bir virüs yazılımının videosunu göndereceğim. Bunun aynısını c++ da da yaptım ancak c++ da yazdığım autoitde yazdığımdan daha stabil değil. Gerçekten autoiti hafife alıyorsunuz bence. Tıklama yazılımı değil gayet güzel işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir dildir. Ayrıca c++ da daha uzun ve meşakatli olan kodları daha basit ve stabil şekilde çalıştırabiliyorum. C++ açık kaynak olduğunu söylediniz. Bunu paylaşabilir misiniz merak ettim :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Dostum autoiti sen gerçekten tıklama olarak görüyorsan ben birşey demiyorum :)

Daha kompleks bir şey yapacaksam, daha farklı dillerde daha hızlı yaparım. Yapılamaz değil, ama neden yapılsın? Hani muhasebe programı da yazarsın Autoit ile de, neden çok daha hızlı ve basit bir şekilde başka dilde yapmayayım? Dilin temel amacı, dili hazırlayanların kendi web sitelerinde açık açık belirttikleri gibi, windows formlarının otomasyonu; bildiğin tıklama..

.... c++ öldü demiyorum.....

.... C++ artıık ölüm aşamasında bunu bilmenizi isterim.....

Vallahi meraktan çatlıyorum ne kullanıyorsun?

ben sana özelden autoitde yapılmış bir virüs yazılımının videosunu göndereceğim. Bunun aynısını c++ da da yaptım ancak c++ da yazdığım autoitde yazdığımdan daha stabil değil.

Tabii.. Autoit C++ dilinde yazılmıştır bunun farkındasın değil mi? Hani uzmanısın ya, eminim hatırlarsın Autoit 2.0'ın kodunu open source yapmışlardı, 3 4 eleman araklayıp anında Autohotkey'i yazınca hemen geri GPL lisansına almışlardı.. Yani diyorsun ki, C++'ta yazılmış bir programlama dilinde yazılmış programı direkt C++'ta yazınca, aynı stabiliteyi elde edemiyorsun..

Gerçekten, gerçekten C++ bildiğine emin misin?

Bekliyorum, unutmayacağım... Cidden. 1 ay sonra hatırlatırım.

Gerçekten autoiti hafife alıyorsunuz bence. Tıklama yazılımı değil gayet güzel işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir dildir. Ayrıca c++ da daha uzun ve meşakatli olan kodları daha basit ve stabil şekilde çalıştırabiliyorum.

Çünkü değişik işler için değişik programlama dilleri kullanırım. Windows applikasyonu yazacaksam, C# kullanırım. Bigdata analiz edeceksem C++ kullanırım. Android'e program yazacaksam Java kullanırım. Web sitesi yazacaksam asp.net'i sallayıp php veya jsp kullanabilirim. (Django bilmiyorum, yoksa onu da kullanırdım).. Tıklama programı yazacaksam, autoit ile... amaaan kimi kandırıyorum gene C#'ta yazarım, ama tek sebebi C#'a daha aşina olmamdır.

Yahu C++'ta adam gibi yazdığın bir kod nasıl stabil olmuyormuş anlamıyorum. Şu anda elinin değdiği her şey C veya C++'ta yazılmış. Donanımların firmware'leri, driverları, çalıştırdığın işletim sistemi, kullandığın Autoit.... Hiç biri stabil değil mi? Kodu yazan programcı stabil yazarsa, program stabil bir şekilde çalışır. Donanımın stabil olmadığı durumlarda, mesela diyelim analog sinyal analizi yapıyorum, o zaman neyle yazarsam yazayım, belli sınırlar dahilinde stabilite bozulabilir. Bunun harici ne bozar stabiliteyi yahu? C++'ta yazdığında cihazın voltajı mı dalgalanıyor?

C++ açık kaynak olduğunu söylediniz. Bunu paylaşabilir misiniz merak ettim :)

... Biraz programlama öğrenince, bu yazdığına sen de güleceksin ama... İstediğin compiler'ın kaynak koduna google amcadan "... compiler source code" deyip ulaşırsın. Mesela ne diyeyim, "gcc source code" yaz.

C ve C++ compiler'lar, assembly kaynak kodlarına sahiptir. Merak ediyorum, "assembly'nin kaynak kodunu görebilir miyim?" diyecek misin...

strenger

Üye
4 Kas 2009
64
0
Mersin
Aslında AI (yapay zeka) türevi uygulamaların çapı ve kod implementasyonları ne tür ve ne ölçekte bir uygulama yazmayı düşündüğünüzle doğrudan ilgili. Örneğin BOT türü bir müşteri temsilcisi için ilk olarak yapmanız gereken işlemler akış algoritmasını ve olası (olabilecek) geribildirim seçeneklerini kategorize etmekten ibaret. Konuşma diline yakın olan bu soruların cevaplarını proje öncesi verdiğiniz takdirde pseudo mantığına uygun şekilde geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Örnek olarak youtube için yapmış olduğum bot u gösterebilirim : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=jOPUbJ1DaDg[/ame]

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
Daha kompleks bir şey yapacaksam, daha farklı dillerde daha hızlı yaparım. Yapılamaz değil, ama neden yapılsın? Hani muhasebe programı da yazarsın Autoit ile de, neden çok daha hızlı ve basit bir şekilde başka dilde yapmayayım? Dilin temel amacı, dili hazırlayanların kendi web sitelerinde açık açık belirttikleri gibi, windows formlarının otomasyonu; bildiğin tıklama..

Vallahi meraktan çatlıyorum ne kullanıyorsun?

Tabii.. Autoit C++ dilinde yazılmıştır bunun farkındasın değil mi? Hani uzmanısın ya, eminim hatırlarsın Autoit 2.0'ın kodunu open source yapmışlardı, 3 4 eleman araklayıp anında Autohotkey'i yazınca hemen geri GPL lisansına almışlardı.. Yani diyorsun ki, C++'ta yazılmış bir programlama dilinde yazılmış programı direkt C++'ta yazınca, aynı stabiliteyi elde edemiyorsun..

Gerçekten, gerçekten C++ bildiğine emin misin?

Bekliyorum, unutmayacağım... Cidden. 1 ay sonra hatırlatırım.

Çünkü değişik işler için değişik programlama dilleri kullanırım. Windows applikasyonu yazacaksam, C# kullanırım. Bigdata analiz edeceksem C++ kullanırım. Android'e program yazacaksam Java kullanırım. Web sitesi yazacaksam asp.net'i sallayıp php veya jsp kullanabilirim. (Django bilmiyorum, yoksa onu da kullanırdım).. Tıklama programı yazacaksam, autoit ile... amaaan kimi kandırıyorum gene C#'ta yazarım, ama tek sebebi C#'a daha aşina olmamdır.

Yahu C++'ta adam gibi yazdığın bir kod nasıl stabil olmuyormuş anlamıyorum. Şu anda elinin değdiği her şey C veya C++'ta yazılmış. Donanımların firmware'leri, driverları, çalıştırdığın işletim sistemi, kullandığın Autoit.... Hiç biri stabil değil mi? Kodu yazan programcı stabil yazarsa, program stabil bir şekilde çalışır. Donanımın stabil olmadığı durumlarda, mesela diyelim analog sinyal analizi yapıyorum, o zaman neyle yazarsam yazayım, belli sınırlar dahilinde stabilite bozulabilir. Bunun harici ne bozar stabiliteyi yahu? C++'ta yazdığında cihazın voltajı mı dalgalanıyor?

... Biraz programlama öğrenince, bu yazdığına sen de güleceksin ama... İstediğin compiler'ın kaynak koduna google amcadan "... compiler source code" deyip ulaşırsın. Mesela ne diyeyim, "gcc source code" yaz.

C ve C++ compiler'lar, assembly kaynak kodlarına sahiptir. Merak ediyorum, "assembly'nin kaynak kodunu görebilir miyim?" diyecek misin...

üstad saygıyla sevgiyle seni selamlıyorum

Respetar

Yeni üye
27 Nis 2015
32
0
Berlin
@zztri beni güldürüyorsun :) açık kaynağın ne olduğuna dair fikrin yok gibi davranıyorsun. Benimde demek istediğim şey yapacağın program ne ise ona göre dil seçersin. Senin dediğin herşeyi tek dil üzerinden yaparıma denk geliyor. Kendi yazdığınla çelişir durumdasın. Ben yapacağım projeyi kütüphaneye göre seçerim. Autohotkey ile autoit arasında dağlar kadar fark var. Autohotkey ile autoitin yapılarını benzer tutmak gülünç bir durum. Ben tüm execute dillerini kullanıyorum. Hangisi ne zaman işime yararsa onunla çalışırım. 15 senelik deneyimin olduğunu söylüyorsun benimde 12 senelik deneyimim var. Hiç kimse programlama dilini kesin olarak biliyorum diyemez. Derse yalan söylemiş olur çünkü dillerin pek çoğu bitmeyecek kadar kütüphaneye sahiptir ve sürekli gelişir. Ben c++ da en kralım demiyorum ama pek çok işlemi yapabilirim. Mesela autoitde ağdaki bilgisayarlara dosya download ettirmek ve açtırmak için bir kütüphane yok ancak c++ da işini kolaylaştıracak kütüphaneler mevcut. Bu sebepten dolayı bu durumda c++ kullanıyorum. Basit uygulamalar için .net geliştirmek benim işime geliyor hem kütüphanesi bol hemde diğerlerine göre daha kolay (stabilize olarak profesyonelliğe göre yaparım). Mesela bugün çok iyi programlama bildiğini iddaa eden bir insanın goto komutunu kullandığını öğrendiğimde dehşete düştüm :) C++ da ne kadar iyi olursan ol goto komutu herkesin kolayına gelirken stabilize olayını kimse düşünmez. En basit örnek budur mesela. Program belli bir yerden sonra kodları okumaktan vazgeçer. Bunun için alternatif olarka if kullanmak daha mantıklıdır ama bunu yapan çok az insan gördüm. Yazılımcıyım diyen herkesin kodlarına bak goto mutlaka vardır :) Benim demek istediğim hangisi daha kolayına geliyorsa, hangisi kütüphane kolaylığı sağlıyorsa onu kullanman daha mantıklıdır. Bir yapay zeka kodlamak için yeterli kolaylıkta ve kendini sürekli olarak geliştirebilecek bir yazılımı c++ da 5k satırla yazıyorsan autoit ile 300 satırda yazarsın. Şimdi sen hangisi tercih edersin? Ayrıca benim açık kaynaktan bahsimi anlamamış olman beni üzdü. 15 senelik deneyimin olduğunu söylüyorsun ancak bana assemblynin sourcesini isteyecekmiş gibi bakıyorsun :) 6. ve 7. satırın birbiriyle çelişiyor bilgin olsun.

kurtbey48

Üye
19 Eyl 2007
127
0
@zztri beni güldürüyorsun :) açık kaynağın ne olduğuna dair fikrin yok gibi davranıyorsun. Benimde demek istediğim şey yapacağın program ne ise ona göre dil seçersin. Senin dediğin herşeyi tek dil üzerinden yaparıma denk geliyor. Kendi yazdığınla çelişir durumdasın. Ben yapacağım projeyi kütüphaneye göre seçerim. Autohotkey ile autoit arasında dağlar kadar fark var. Autohotkey ile autoitin yapılarını benzer tutmak gülünç bir durum. Ben tüm execute dillerini kullanıyorum. Hangisi ne zaman işime yararsa onunla çalışırım. 15 senelik deneyimin olduğunu söylüyorsun benimde 12 senelik deneyimim var. Hiç kimse programlama dilini kesin olarak biliyorum diyemez. Derse yalan söylemiş olur çünkü dillerin pek çoğu bitmeyecek kadar kütüphaneye sahiptir ve sürekli gelişir. Ben c++ da en kralım demiyorum ama pek çok işlemi yapabilirim. Mesela autoitde ağdaki bilgisayarlara dosya download ettirmek ve açtırmak için bir kütüphane yok ancak c++ da işini kolaylaştıracak kütüphaneler mevcut. Bu sebepten dolayı bu durumda c++ kullanıyorum. Basit uygulamalar için .net geliştirmek benim işime geliyor hem kütüphanesi bol hemde diğerlerine göre daha kolay (stabilize olarak profesyonelliğe göre yaparım). Mesela bugün çok iyi programlama bildiğini iddaa eden bir insanın goto komutunu kullandığını öğrendiğimde dehşete düştüm :) C++ da ne kadar iyi olursan ol goto komutu herkesin kolayına gelirken stabilize olayını kimse düşünmez. En basit örnek budur mesela. Program belli bir yerden sonra kodları okumaktan vazgeçer. Bunun için alternatif olarka if kullanmak daha mantıklıdır ama bunu yapan çok az insan gördüm. Yazılımcıyım diyen herkesin kodlarına bak goto mutlaka vardır :) Benim demek istediğim hangisi daha kolayına geliyorsa, hangisi kütüphane kolaylığı sağlıyorsa onu kullanman daha mantıklıdır. Bir yapay zeka kodlamak için yeterli kolaylıkta ve kendini sürekli olarak geliştirebilecek bir yazılımı c++ da 5k satırla yazıyorsan autoit ile 300 satırda yazarsın. Şimdi sen hangisi tercih edersin? Ayrıca benim açık kaynaktan bahsimi anlamamış olman beni üzdü. 15 senelik deneyimin olduğunu söylüyorsun ancak bana assemblynin sourcesini isteyecekmiş gibi bakıyorsun :) 6. ve 7. satırın birbiriyle çelişiyor bilgin olsun.
Söz gümüş ise, sükut altındır. Kendinle çelişmekten vazgeç..

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

:trl

Her halt için autoit kullanacağını söyledi birimiz. Birimiz de, "o anda gereken hangi dil ise onu kullanırım"a getirdi.

goto komutu ne ayak yahu? Normalde, OOP yaparken kullanmazsın o başka mesele ama mesela elinde cihaz var, firmware yazıyorsun, structural çalışıyorsun, state machine yazıyorsun. O zaman da mı goto kullanmak kötü kaka? C, yılların deneyimini barındırır. Onun bile gerektiği yerler vardır.

"Yazılımcıyım diyen herkesin kodlarına bak, goto mutlaka vardır".

Ben de iddia ediyorum, günümüzde 99%'unda yoktur. Sor forumdaki C'cilere, C++'çılara, değil goto kullanmak bazıları goto komutunu duymamıştır bile.

Üstad challenge zamanı. Bana autoit haricinde herhangi bir programlama dilinde, sana ait olan bir trojan kodunu gönderdiğin anda, ya yemişim trojanı filan adam gibi herhangi bir programının kaynak kodunu gönderdiğinde ve o kodun senin olduğunu kanıtladığında istediğin wallet hesabına 10 bitcoin yatıracağım. 10 bitcoin şu anda 40 bini geçiyor.

Hadi salla, adam gibi autoit kodu da kabulüm. Ama saçma sapan basit bir program değil, en azından yarıciddi bir proje isterim.

Kodun sana ait olduğunu test etmek için bir skype konuşmasında sadece kodun üç noktasında neden öyle yaptığını soracağım, ki böylece rastgele kod gönderip "benimdir" diyemeyeceksin. Onun haricinde kodunu anında bilgisayarımdan kaldıracağıma da şerefim üzerine yemin ederim.

Yerse...

40 bin lira koyarım ki, sen programlama bilmiyorsun.

kurtbey48

Üye
19 Eyl 2007
127
0
Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Kusura bakmayın iddiamı attım. 12 yılda insan bir tanecik de olsa adam gibi program yazmıştır değil mi..

Ya 10 bitcoinden olacağım, susacağım.. Ya da susacak. Tartışma bitmiştir. Tekrar kusura bakmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.