Yaptığım Programı Satma

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
Selamun Aleyküm öncelikle herkese. Ticari faaliyet gösteren işletmeler için bir program yazdım. Bunu satmak istiyorum ancak bu işin resmi boyutu nedir? Ben yaptım oldu diye direk satabilir miyim? işin hukuki boyutu nedir? Sorun yaşayabileceğim noktalar nelerdir?

Bu konularda bilgi sahibi olan kişilerin önerilerini göz önünde bulundurarak bir rota çizeceğim. Saygılarımla.

alismsk234

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
761
3
ALlNTI :Question

Bir Propgram Üretip Satacaksanız İllaki Maliye ile başınız derde girer,Öncelikle Vergiye tabi olmalısınız ve fatura işlemleri de var...vs kaçak olması ise yakalandın mı kötü...:)))) Program Üretip Satabilmeniz için microsoft elinden geldiğince yardımcı oluyor sizlere,şuan aklıma gelmiyor ama ücretsiz programlarıda var,visual studio nun da express versiyonunu kurabilirsiniz,İnternette Araştırmanızı Öneririm,bu konuda yazılmış makaleler de bulunmakta,Ama Özel Bir kişiye Yapıyorsanız O kadr da sorun olmaz,Birden fazla Kullanıcıya satış işinde lisan olayı gerekli
kaynak::kaynak
Ahmet Veli'ye adres sordu, Ahmet 1oTL ver söylerim dedi. Veli kabul etti 1oTL verdi. Ahmet kazancını beyan ederse 2TL gelir vergisi öder. Beyan etmezse vergi kaçırmış olur.

Son düzenleme:

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Merhaba, Kirisci.
Hazırladığınız programın öncelikle ilgi ve alakasını piyasada araştırmanızı öneririm.
Daha sonra piyasadaki programlar daha çok ne gibi firmalarda ve nasıl kullanılıyor onu araştırın.
Kullanılan firma örn.Mağazacılık ise siz ise o tarz firmalara yönelebilirsiniz.
Firmalara gidip kendi programından bahsedip ilgi alaka çekip kendine müşteri toplayabilirsin.
Veyahut kullanılan firma ve alanlarında reklamlayıp kendine müşterip toplayıp satışını yapabilirsin.
Örnek veriyorum ben bir satış ekranı programladım bunu marketlerde nasıl satabilirim?
Gidip marketlere programından ve fiyatından bahsedip (Piyasa değerini öğrenip) sunum yapabilirsin emeksiz ekmek olmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.