Yatırım ve Tasarruf #2 hisse senedi.

25 Eki 2023
70
58
Merhaba arkadaşlar ben Öğrenmeye Çalışıyorum, bir önceki oluşturduğum konu gibi yatırım ve tasarrufun hisse senedi olayını anlatacağım bunun #3, #4, #5 ve daha fazlası gelecek.

Borsa_%C4%B0stanbul_logo.png

"BURADAKI HİÇ BİRŞEY YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR."

Hisse senedi nasıl alırım?
Banka ve aracı kurumlar vardır bunlar ile hisse senedi alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse senedi alırken nelere dikkat etmeliyim?
Arkadaşlar ben 13 yaşımda ilk hisse senedimi almıştım annemin üzerine bir yatırım hesabı açarak o günden bugüne kadar olan olaylar beni dahada geliştirdi size dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsetmek gerekirse öncelikle para batırmayı öğrenmelisiniz peki ya nasıl diye sorarsanız küçük bir miktar para ile bir deneyin ve para batırmayı öğrendikten sonra direkt olarak girin düşününki ben para batırmayı bilmeden borsaya girdim diyelim o zaman ben hisse senedi aldığımda o hisse senedi düştüğünde korkup satardım herhalde ama bekleseydim o uzun vadede kendini yukarı vuracaktı tabii ki uzun vadede her hisse senedi kazandırır diye birşey yok fakat genel olarak uzun vade kazandırmaktadır.

Peki ben hangi hisse senedini almalıyım?
Arkadaşlar yatırım tavsiyesi değildir fakat batmayacak kadar büyük şirketler vardır bu şirketlere ortak olup sabırlı şekilde bekleyerek yatırdığınız paraya göre büyük paralar kazandıra biliyor.

Yeni başlayanlar için bir görev tablosu vermek gerekirse:
1. Para batırmayı öğren.

2. hisse senedi kısaltmalarını ezberle örnek: "KCHOL = koç holding, THYAO = Türk Hava Yolları"

3. Bir portföy oluştur.

4. Portföyünü takip et.

5. Sabırlı ol.

7. Teknik analiz ve temel analiz öğrenerek yükselecek hisseleri önceden tahmin et.

8. Ve para kazanmaya başladın dostum.

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
179
78
Moderasyon
Merhaba arkadaşlar ben Öğrenmeye Çalışıyorum, bir önceki oluşturduğum konu gibi yatırım ve tasarrufun hisse senedi olayını anlatacağım bunun #3, #4, #5 ve daha fazlası gelecek.

Borsa_%C4%B0stanbul_logo.png

"BURADAKI HİÇ BİRŞEY YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR."

Hisse senedi nasıl alırım?
Banka ve aracı kurumlar vardır bunlar ile hisse senedi alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse senedi alırken nelere dikkat etmeliyim?
Arkadaşlar ben 13 yaşımda ilk hisse senedimi almıştım annemin üzerine bir yatırım hesabı açarak o günden bugüne kadar olan olaylar beni dahada geliştirdi size dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsetmek gerekirse öncelikle para batırmayı öğrenmelisiniz peki ya nasıl diye sorarsanız küçük bir miktar para ile bir deneyin ve para batırmayı öğrendikten sonra direkt olarak girin düşününki ben para batırmayı bilmeden borsaya girdim diyelim o zaman ben hisse senedi aldığımda o hisse senedi düştüğünde korkup satardım herhalde ama bekleseydim o uzun vadede kendini yukarı vuracaktı tabii ki uzun vadede her hisse senedi kazandırır diye birşey yok fakat genel olarak uzun vade kazandırmaktadır.

Peki ben hangi hisse senedini almalıyım?
Arkadaşlar yatırım tavsiyesi değildir fakat batmayacak kadar büyük şirketler vardır bu şirketlere ortak olup sabırlı şekilde bekleyerek yatırdığınız paraya göre büyük paralar kazandıra biliyor.

Yeni başlayanlar için bir görev tablosu vermek gerekirse:
1. Para batırmayı öğren.

2. hisse senedi kısaltmalarını ezberle örnek: "KCHOL = koç holding, THYAO = Türk Hava Yolları"

3. Bir portföy oluştur.

4. Portföyünü takip et.

5. Sabırlı ol.

7. Teknik analiz ve temel analiz öğrenerek yükselecek hisseleri önceden tahmin et.

8. Ve para kazanmaya başladın dostum.
Yani borsayla bi alakam olmadığı ve Borsayla ya zengin olursun yada battarsın.
Ama güzel olmuş ekstra biraz resimlerle biraz farklı font,farklı tablolar vs. ile güzel hale getirebilirsiniz...
Elinize sağlık güzel bir konu olmuş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.