Çözüldü yazılım dillerii hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

k1751k

Yeni üye
17 Tem 2014
25
0
merhabalar tht ailesi ben direk bildiklerimi size anlatim ;
*c
*vbnet
*php
*html
*css
*python
dillerini biliyorum cisco yani ağ yapısını öğrenmeye başladım internette bulunan sql xss v bissürü açıkları da biliorum şimdi soruma gelicek olursam ben bir sistemde açık bulmayı istiyorum bir yeni açıklar falan bulmak isitoyrum ben bu yana kadar her türlü bilgiyi öğrenmeye çalıştım çoğu hack teamlerin videolarını izledim yaptıkları çoğu local ağ da yapılan faliyetler ve bunu daha geliştirimek istiyorum yani uzaktan bir sistemde açık bulup hacklemek için ne öğrenmem lazım lutfen yardım edin beni eleştircekler yazmasın bana yol gösterceklerin yardımına ihityacım ve sizden yardımlarınızı bekliyorum tht ailesi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Forumda EXPLOİT bölümü var dostum oraya göz at sonra exploiti linuxta kullanmayı armitage yi öğren git gide gelişeceksin :) ve sürüm olarak KaliLinux öneririm :)

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1
1,003
bide zero day açıkları bulmak için ne öğrenmem lazım

Güvenlik açıklarını iyi bilmelisin, test edeceğin sistemi bilmelisin vs. Bunları bilirsen zaten güvenlik açıklarını bulabileceksin.
Ekstra olarak soruna gelirsem, bir web sitesi hedefin diyelim, web uygulama açıklarini iyice bilmelisin. Hedef sistem hakkında iyice bilgi toplamalisin, hedefi tanımalısin. Web güvenlik açıklarını bilirsen zaten, sitenin hangi noktalarında zafiyet olacağını bilip, ona göre testler yaparsın. Web uygulama güvenliği dışında, sunucu, veritabanı, portlarda aktif olan servislerdeki uygulamalar, güvenlik zafiyetleri bulunduran yerler olabilir.
Pentest hakkında araştırmalar yaparsan, sorularına cevap bulabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.