Yerel Disk D yapmak istiorumm...

rapkopat_emo

Yeni üye
4 Ocak 2008
14
0
arkadaşlar pc mi yeni formatladımm. ama ben de yerel disk D yapmak istiorum we yapamıorummm nasıl yerel disk D ekleyebilirmm. yardım edrseniz çokk sewinirim..:eek:

WİN4SHARE

Üye
21 Eyl 2007
95
0
Arkadaş bu işi en iyi ben bilirim çünkü daha önce çok yaptım. Bunun için HDD nin (hard disk) in çift çekirdek olması gereklidir. Harddisk in çift çekirdek değilse hiç uğraşma.
Diyelim ki HDD n çift çekirdek ve format ekranındasın orda bölüm sik demeden bölüm oluştur avr bölünmemiş alan başlığı altında orada enterladıktan sonra 1024 lük biirmler halinde yaz eğer HDD n 80 GB lıksa 40 40 ayır bununiçin MB cinsinden ister senden onuniçin 1 birime 40960 mb diğerinede 40960 yazmalısın ki eşit olsun eğer isteemssen kaç gb lık alan istiyosan istediğin alan çarpı 1024 yap işlemin gerçekleşecektir

+++++++++REP HAK ETTİM SANIRIM ;):D

InTİKaM1

Katılımcı Üye
2 Nis 2007
951
10
45
Forumda format atmak ile ilgili resimli ya da video anlatimlar var bulabilirsin.

HDD in cift cekirdeklisi nasil oluyomus bir izah etsene sende su olayi :) Harrdiskde cift cekirdek ha :)))

BrRuS

Yeni üye
10 Tem 2007
6
0
İstanbul
evet yag kardeş hardiskle cift cekirdegin ne anlamı var bende anlamadım bende cok format atıyom ama bole bişey ılk senden duyuyom bak kardeş format atarken sana zaten XP üklerken soruyo karsına cıkcaktır'da hangi klasöre yukleme yapcanı ve yenı bir klasör acmak ıstıyosan da işte C ye bas dıyor format atarken yazılara dıkkat edersen cok kolay oldugunu goreceksın zaten

trtosi

Katılımcı Üye
14 Kas 2007
353
7
Adapazarı
hdd çift çekirdek :S walla daha önce öle bişe hiç duymadım bırak + repi ben olsam seni sofumdan atardım.. biliosan söle bilmiosan susta yer işgal etme

buldog

Yeni üye
31 Ocak 2008
29
0
Arkadaş bu işi en iyi ben bilirim çünkü daha önce çok yaptım. Bunun için HDD nin (hard disk) in çift çekirdek olması gereklidir. Harddisk in çift çekirdek değilse hiç uğraşma.
Diyelim ki HDD n çift çekirdek ve format ekranındasın orda bölüm sik demeden bölüm oluştur avr bölünmemiş alan başlığı altında orada enterladıktan sonra 1024 lük biirmler halinde yaz eğer HDD n 80 GB lıksa 40 40 ayır bununiçin MB cinsinden ister senden onuniçin 1 birime 40960 mb diğerinede 40960 yazmalısın ki eşit olsun eğer isteemssen kaç gb lık alan istiyosan istediğin alan çarpı 1024 yap işlemin gerçekleşecektir

bak arkadaşım ben uzun yıllardan beri format atarım 98 ile başladım şuan vista ile işi sürdürüyorum.Çift çekirdek hikayesi güzeldi ama uykusu gelmeyen çocuklar için masal olur ancak dediklerin.Senden iyi bilen yok çünkü çift çekirdekli hard disk kullanan bu forumda yok heralde.Sende dünyada ilk ve teksin ..............Lütfen bir şeyi söylemek için böbürlenmek ve gururlanmak için yapma.aydınlatmak ve bilgilendirmk için yap.Böyle saçma sapan şeyleryazarak ta foruma yeni girenlerin bilgisayardan anlamayanların kafasınıkarıştırmave başka ortamlarda rezil etme seden ricam bur foruma bir daha uğrama yok eğer bu forumda kalacaksan ben gideceğim.

wanted065

Katılımcı Üye
7 Eki 2007
282
2
Koptum vallla Bu işi benden iyi bilen yoq diyor ve hdd den çekirdek arıyo o sakın anakart olmasın....arkadassa yardım etmek istemissin guzel hoş ama yanlıs bilgilendirmek çok yanlıs ayda 20 tane pc den sayarsak bu yılda kaç yapar saayaamıyorum ama 8 yıldırda bu işi yapıyorum çift çekirdek yoq olamazda olsa bilem bill abi kızar...:D saka bir yana arkadasa adoğru bilgi verebilmek en onemlisi ...cvp olarak sevgili kardeşim yapacagın işlem çok basit sadece xp cdsini akıcaksın c klasorunu once sileceksin ardından bölüm olustur diyeceksin ve istediğin kadar bölecek ardından biçimlendirmeyi yapacaksın..ki sen ben ekrar format atmak istemiyorum diyorsan yukardaki arkadaslar belirtmiş.programı kur ve dilediğin sekilde bll Çekirdek :D

Hardiskin kaç partions eğer iki partsa CveD sende sürücünün D olmasını istiyosan gereken şey şu:
denetim masası==>>yönetimsel araçlar==>>bilgisayar yönetimi==>>disk kontrolerin olduğu bir bölüm var gir oraya orada harddisk ve diğer tüm sürücülerin harflerini format atmadan değiştirebiliyosun sana birde söyle der..
sürücü harfi değiştirmek dosyaların çalışmasıı bozabilir der
sende ısrarla ben sürücü harfiini değiştirmeyi istiyom bill gates amca dicen:D:D

wanted065

Katılımcı Üye
7 Eki 2007
282
2
Ahuahauhauha Amcaaaaaaaaaa Noluyo B yapacam amcaabilll Baq Bu aklıma Gelmemişti ama Yanılmıyorsam mavi kral tek pardisyon cunku format atıp fdisk yapmamıss

dijital_kale

Uzman üye
28 Ağu 2007
1,228
28
▓╬─╦╝▄©▄╦╬▓

kardeş çift çekirdek bi kere hdd de olmaz işlemcide olur bu 1,2ncisi ise işlemcinin de çift çekirdek olmasına gerek yok benm pc de c-d-e var tek çekirdek.. hdd büyük olsun yeter

buldog

Yeni üye
31 Ocak 2008
29
0
çift çekirdek uydurmasını söyleyen arkadaş niye bize cevap yazmıyorsun belki senin bildiğin bizim bilmediğimiz bir şey vardır anlatta bilgilendirde öğrenelim.öyle ben bilirim benden başka bilenyok gibisinden cevap atıpta bilmeyenleri yanlış yönlendireceksin hemde seni eleştirenlere cevap yazmayıp yanlış yorumundan dolayı özür dilemeyecceksin böyle bir şey yok .hemen cevap yaz özür dile bu iş burda bitsin bizde artık uğraşmayalım burayı ziyaret edipte yanlış bilgiler öğrenmesin acemiler diye ................

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.