Youtube Telif Hakkı Sorunu

YouNow

Üye
28 Haz 2016
120
0
Rize
o7mN2X.png

Merhaba arkadaşlar,
Ben youtube 2-3 ay önce bir video attım ve şimdi GÖRSEL İŞİTSEL İÇERİK (TRT) olarak telif hakkı gelmiş trt yazısını ve kanalın simgesini kaldırdım videodan neden böyle oldu kaldırabilir miyim telifi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sahinyghs

Katılımcı Üye
21 Kas 2015
420
0
Mgla,Hty,Mdn
Kardeşim TRT nin logosu olduğu için dava değil o vieo TRT den çalınmış yani TRT de tv de ilk bi film yayınlanmış diyelim sen de onu paylaştın yani TRT ile ilgili ne kaldırısan kaldır o video TRT nin olduğu için o para ona gider bence videoyu kaldırma en azından devlete para gidiyor :D

YouNow

Üye
28 Haz 2016
120
0
Rize
devlete gidecekse kaldırayım kardeş.
çok saçma yapmışlar ya

2. sorum videoalara yine para kazanılmıyor olarak geliyor ama 2-3 gün 10.000 izlendikten sonra reklam geliyor videoya para kazanmada aktif oluor 10.000 kişi uçuyor ama boşa

xXXrayXXx

Uzman üye
22 Nis 2014
1,385
0
Trabzon
Kardeşim youtube para kazanmalarını ancak 1 ay içerisinde görebilirsin yani 1 ay geçmesi gerek ancak güncel oalrak adsense eklemişsen sadece para kaanamyı aktif etmemişsen öyle görebilirsin oda adsenseden işte.. Birde video TRT nin video imiş Kaldırman gerkek veya para kazanmayı kaldır en rahatı. Durmasını istersen yada şöyle bir şey var eğer video 30 saniyeyi geçmez ise telif hakkı vermez ben böyle biliyorum müziklerde böyle olduğu kesin görsel oalrak da böyle bir şey olarabilir video yu kısaltırsan ve itiraz edersen davacı olamaz çünkü videonun hepsi değil sadece kısa bir bölümüdür :D Ben bu yöntemle çok yırtmıştım :) Bayağı bilgim vardır youtube hakkında çok gez oraştım..

AriDosHika

Üye
30 Ocak 2016
58
0
Ben de yourube kullanıyorum videolar eger başka bir hesap tarafından atılmış ve o video üzerinden para kazanılıyorsa ilk atan o ise telif onundur sen bu videoda para kazanmayı devre dışı bırak ozaman gider
belirli bir ihtar sayın var örnegin 4 ihtar aldın son 1 ihtarın kaldı youtube kanalının bazı özelliklerini kesiyo mesela 1 saati aşan video koyamıyosun parakazanma olayını kaldırıyo falan gibi

YouNow

Üye
28 Haz 2016
120
0
Rize
Ben de yourube kullanıyorum videolar eger başka bir hesap tarafından atılmış ve o video üzerinden para kazanılıyorsa ilk atan o ise telif onundur sen bu videoda para kazanmayı devre dışı bırak ozaman gider
belirli bir ihtar sayın var örnegin 4 ihtar aldın son 1 ihtarın kaldı youtube kanalının bazı özelliklerini kesiyo mesela 1 saati aşan video koyamıyosun parakazanma olayını kaldırıyo falan gibi

ihtar derken benim 3-4 videom para kazanılmıyor sorun mu olur
ihtar ne

Veusta

Yeni üye
26 Haz 2016
44
0
/www/
Bu benim başıma geldi kardeşim itiraz'da bulun Google amcamız bunu incelerse haklı bulursa kaldırmaz.
Yok haklı bulmaz ise sen kaldırmadan o kaldırır gider

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.