Zaman Ayarlı Bilgisayar Kilidi

19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
Merhaba
Çocuklara belirli saatlerde bilgisayarı vermeyi ama aynı zamanda şifreyi de bilmemelerini istiyorum.
Yani ben olmadığım zamanlarda belirli saatlerde kullanabilsinler ama süre bitince bilgisayar şifre istesin.
Böyle bi program var mı?

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
Merhaba belirli bir sürede bilgisayarın kapanmasını sağlayabilirsiniz şifreyi girip çocuklara verirsiniz süre dolunca otomatik olarak kapanır tekrar açıldığı zaman şifre ister bunu yapmak için
masaüstüne bir not defteri oluşturun ve içine
shutdown -s -t 100
100 yerine istedigin zamanı yazabilirsin saniye biçiminden daha sonrada metin belgesini farklı kaydet diyip bilgisayarkapatma.bat olarak kayıt edin masaüstüne bir dosya gelicek o dosyayı alıp
Çalıştıra girin windows search kısmından veya win+r kombinasyonu ile ulaşabilirsiniz çıkan ekrana shell:startup yazın ve o dosyayı oraya yapıştırın anlamadıysanız özel mesaj atınız iyi forumlar.

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6
Merhaba belirli bir sürede bilgisayarın kapanmasını sağlayabilirsiniz şifreyi girip çocuklara verirsiniz süre dolunca otomatik olarak kapanır tekrar açıldığı zaman şifre ister bunu yapmak için
masaüstüne bir not defteri oluşturun ve içine
shutdown -s -t 100
100 yerine istedigin zamanı yazabilirsin saniye biçiminden daha sonrada metin belgesini farklı kaydet diyip bilgisayarkapatma.bat olarak kayıt edin masaüstüne bir dosya gelicek o dosyayı alıp
Çalıştıra girin windows search kısmından veya win+r kombinasyonu ile ulaşabilirsiniz çıkan ekrana shell:startup yazın ve o dosyayı oraya yapıştırın anlamadıysanız özel mesaj atınız iyi forumlar.

ωσитαѕ;9230338' Alıntı:

Bahsettiğiniz yöntem bir işe yaramayacaktır.Eğer doğru anladıysam konuyu açan arkadaş tam olarak böyle birşey istemiyor.Şifreyi herkes bilmeyecek fakat bilgisayar sadece tek taraflı açılıp kapatılacak Yani bilgisayar kapandıktan sonra açılışta şifre soracak.Bunun için uzaktan yönetim olarak Alpemix veya Teamviewer programlarına bakmanı öneririm.
İyi Forumlar.

Son düzenleme:

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
483
6
Bahsettiğiniz yöntem bir işe yaramayacaktır.Eğer doğru anladıysam konuyu açan arkadaş tam olarak böyle birşey istemiyor.Şifreyi herkes bilecek fakat bilgisayar sadece tek taraflı açılıp kapatılacak.Bunun için uzaktan yönetim olarak Alpemix veya Teamviewer programlarına bakmanı öneririm.
İyi Forumlar.

Konuyu dikkatlı okumanızı tavsiye ederim.

MekoR

Merhaba
Çocuklara belirli saatlerde bilgisayarı vermeyi ama aynı zamanda şifreyi de bilmemelerini istiyorum.
Yani ben olmadığım zamanlarda belirli saatlerde kullanabilsinler ama süre bitince bilgisayar şifre istesin.

Böyle bi program var mı?

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba, cmd'ye girip "shutdown -s -f -t a" komutunu yazınız "a" olarak verdiğim yere kaç saniye sonra kapanmasını istiyorsanız onu yazınız. İyi forumlar geçirmeniz dileğiyle. :drunk

Not: 1 Saat = 3600 Saniye

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba
Böyle bi program var mı?

Merhaba,

bu kadar detaylı bir sistem var mı açıkçası bilemedim çünkü bahsettiğiniz şey biraz uçuk kaçıyor kanımca. Biraz düşündüm ve aklıma gelen tek çözüm microsoft'un aile gurubu uygulaması oldu.

ms-family-option_935adec67b324b146ff212ec4c69054f.jpg

Öncelikle buraya gidelim:

1. Çocuğunuzun adını bulun ve Ekran süresi'ni seçin.
  2. Cihazlar için programı birlikte veya ayrı ayrı ayarlayın.
  3. Tüm cihazlar için aynı programı kullanmak üzere Tüm cihazlar için tek program kullan'ı açın.

iyi forumlar dilerim

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=K0UlajCVx5A[/ame]​

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Merhaba sanırım siz örneğin 1 ile 2 arası bilgisayar şifre istemesin saat 1 ile 2 den sonra istesin istiyorsunuz.Biraz araştırdım ve böyle birşeyin olmadığını gördüm.

İyi Forumlar

Clone9000

Üye
30 Eyl 2017
193
0
Moskova
Merhaba
Böyle bi program var mı?

Merhaba hocam,
Çok saçma olacak ama internet kafe programı yükleyip süre atıp, süre bitince bilgisayar kilitlenir,
Herhalde en mantıklısı bu olur :)
Kolay gelsin.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba hocam,
Çok saçma olacak ama internet kafe programı yükleyip süre atıp, süre bitince bilgisayar kilitlenir,
Herhalde en mantıklısı bu olur :)
Kolay gelsin.

Böyle birşey için fazladan bir makünaya daha sahip olması gerekir. Aksi taktirde kullanan kişi istediği kazadar oynar kapandığı zaman süreyi istediği kadar yeniler

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
Böyle bişe şuanın teknolojisiyle mümkün değil .
Ama buna benzer bir yöntem şu şekilde olabilir;
Bilgisayara teamviewer tarzı uzaktan kontrol uygulaması yüklerseniz uygulamayı bilgisayarla eş zamanlı başlatma ayarlarını yaparsınız uygulamaları sadece administrator oturumundan kapatılması için gerekli izinleri verirsiniz ve çocuklarınız için ayrı ve düşük yetkili bir oturum oluşturursunuz , bu şekilde çocuklarınız bilgisayarı kendi oturumunda açıp istediği gibi kullanır ama en azından bilgisayarın açık veya kapalı olduğunu bilir ona göre uyarılarınızı yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.