Veri çeken uygulama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Clen1x_

Anka Team Junior
16 Kas 2023
55
17
OneDrive
Herkese merhaba öncelikle , Ben Chatgpt ye bir kod yazdırmak istedim ve yazdırdığım kod ile istediğim url den veri alışverişini rahat yapabilmek bunu yapabilmek içinse sanki kendi sitemi yapıyormuş gibi gösterdim ve bana şu kodları verdi. Bunu geliştirip belirli url veya ip ile veri çekmek ne kadar mümkün sizce veya fikir , öneriniz var mı bu tarz ?

Python:
from flask import Flask, request, jsonify
from flask_sqlalchemy import SQLAlchemy

app = Flask(__name__)

# Veritabanı yapılandırması
app.config['SQLALCHEMY_DATABASE_URI'] = 'sqlite:///mydatabase.db'
app.config['SQLALCHEMY_TRACK_MODIFICATIONS'] = False

db = SQLAlchemy(app)

# Veritabanı modeli
class Item(db.Model):
    id = db.Column(db.Integer, primary_key=True)
    name = db.Column(db.String(80), nullable=False)
    description = db.Column(db.String(200), nullable=True)

# Veritabanını başlatma
with app.app_context():
    db.create_all()

# Ana sayfa
@app.route('/')
def home():
    return "Welcome to the Flask API!"

# Tüm öğeleri alma
@app.route('/items', methods=['GET'])
def get_items():
    items = Item.query.all()
    return jsonify([{'id': item.id, 'name': item.name, 'description': item.description} for item in items])

# Yeni öğe ekleme
@app.route('/items', methods=['POST'])
def add_item():
    data = request.get_json()
    new_item = Item(name=data['name'], description=data.get('description'))
    db.session.add(new_item)
    db.session.commit()
    return jsonify({'id': new_item.id, 'name': new_item.name, 'description': new_item.description}), 201

# Belirli bir öğeyi alma
@app.route('/items/<int:item_id>', methods=['GET'])
def get_item(item_id):
    item = Item.query.get_or_404(item_id)
    return jsonify({'id': item.id, 'name': item.name, 'description': item.description})

# Belirli bir öğeyi güncelleme
@app.route('/items/<int:item_id>', methods=['PUT'])
def update_item(item_id):
    data = request.get_json()
    item.name = data['name']
    item.description = data.get('description', item.description)
    db.session.commit()
    return jsonify({'id': item.id, 'name': item.name, 'description': item.description})

# Belirli bir öğeyi silme
@app.route('/items/<int:item_id>', methods=['DELETE'])
def delete_item(item_id):
    db.session.delete(item)
    db.session.commit()
    return '', 204

if __name__ == '__main__':
    app.run(debug=True)

Çözüm
Bu flusk uygulamasıdır ve herhangi bir siteden veritabanı bilgilerini çekeceğini zannetmiyorum. Yani sadece bu kendi sitenizde bir uygulama sayesinde daha kolay işlem yapabilek için oluşturulan bir kod olarak görebilirsin. ChatGPT 'ye zararlı yazılım yaptırmak istiyorsan bunun için promtlar mevcut default halinde yaptırmak zor.

Ogehan

-
5 Haz 2016
2,143
242
Bu flusk uygulamasıdır ve herhangi bir siteden veritabanı bilgilerini çekeceğini zannetmiyorum. Yani sadece bu kendi sitenizde bir uygulama sayesinde daha kolay işlem yapabilek için oluşturulan bir kod olarak görebilirsin. ChatGPT 'ye zararlı yazılım yaptırmak istiyorsan bunun için promtlar mevcut default halinde yaptırmak zor.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.