0X0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkan_pk

Katılımcı Üye
12 Eyl 2006
631
0
30
istanbul
merhaba arkadaşlar Genelde oyunda iken 1 saat içinde pc kitleniyor ve mavi ekran cıkıp bilgisayar kendine reset atıyor hatada aynen böyle yazıyor:Stop 0X0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Yardım edebilicek varmı son 3 aydır böyle önceleri bi problem yoktu yenide format attım acaba neden olabilir ekran kartının driverinın sürümü eski olmasından olabilir mi tşk ederim

F[L]~3x

Uzman üye
9 Nis 2011
1,350
7
Stop 0x0000000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bir kernel-mode işlemi veya sürücü yetkisiz olarak bellekteki bir bölgeye erişmeye çalışıyor. Bu Stop hataları genelde kusurlu veya uyumsuz donanım veya yazılımdan kaynaklanır. Sorunlu olan aygıt sürücüsünün ismi Stop mesajı içinde görünür ve sorunu çözmek için önemli bir ipucu verir. Eğer hata mesajı belirli bir aygıtı veya aygıt kategorisini gösterirse, bu kategorideki aygıtı kaldırın veya başkası ile yer değiştirin. Eğer bu hata mesajı Setup sırasında çıkarsa sorun uyumsuz bir aygıt, sistem servisi, virus program veya backup programından kaynaklanıyor olabilir.

erkan_pk

Katılımcı Üye
12 Eyl 2006
631
0
30
istanbul
ramlar çok ısınıyor evet bitik olabilir haklısın bilgisayarcıya ***ürdüm bişe anlamadı yani profesyonel bi uzmana mı gitmem gerek bunun için kendim yapabilirmiyim

F[L]~3x

Uzman üye
9 Nis 2011
1,350
7
Dediğim gibi pcden anlıyorsan eğer ram'a zarar vermıycek sekilde temizlersin sebebi bu olabilir.Eğer tekrar o sorun olursa değişmeni öneririm

erkan_pk

Katılımcı Üye
12 Eyl 2006
631
0
30
istanbul
çok saol dostum komple bi bakım yapıcam bilgisayarın içine inş. işe yarar da değiştirmek zorunda kalmam bu arada ekran kartı almak istiyorm iyi bişe 100 200 tl arasında ne önerebilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.