10-20 Bin TL Bütçe ile Sosyal Medya İçerikleri üretmek için PC Öneri

Atakan444

Yeni üye
24 Ocak 2023
33
6
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ben yeni bir laptop alacağım sizce hangisini almalıyım 10 - 15 - 20 bin civarı bütçem var sosyal medyada içerik üretmeyi ve oyun videoları çekmeyi düşünüyorum.

Jieo

Üye
27 Tem 2023
91
27
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ben yeni bir laptop alacağım sizce hangisini almalıyım 10 - 15 - 20 bin civarı bütçem var sosyal medyada içerik üretmeyi ve oyun videoları çekmeyi düşünüyorum.
benim hiç olmadı oyun bilgisayarları ama arkadaşlardan aldığım bilgilere göre sana söyliyim monster alınmaz diyorlar çok fazla ısınıyor ve bataryası çabuk bitiyormuş :D

Atakan444

Yeni üye
24 Ocak 2023
33
6
çok az bütçen var.

sana tavsiyem ikinci el masaüstü al laptoptan daha performans alırsın.
Çok sık köye gittiğimiz için masaüstü olmaz yoksa biliyorum masaüstü daha iyi.

benim hiç olmadı oyun bilgisayarları ama arkadaşlardan aldığım bilgilere göre sana söyliyim monster alınmaz diyorlar çok fazla ısınıyor ve bataryası çabuk bitiyormuş :D
Tamam kanka msı laptoplar çok iyi diyordu bir akrabam monster almam zaten.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
826
158
Liverpool UK
Oyun dedin mi akan sular durur. Her şeyden kısarsın ve darboğaz yapmayacak şekilde en güçlü ekran kartını seçersin. Zaten alabileceğin en iyi ekran kartına sahip laptopu aldığında çok yüksek ihtimalle yanındaki işlemci darboğaz yaşatmayacak kadar güçlü olacaktır. Uzun lafın kısası sadece ekran kartı modeli + TDP (watt) dikkate alsan iyi olur.

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
961
1,358
Selam dostum
İçerik üretmek istiyorsan tasarım ve edit yapman gerekecek hızlı render için ssd ram ve işlemciyi yüksek tutmak gerekir e video çekeceğim diyorsun ssd ye daha çok yüksek değerler sunan bir parça kullanmak gerekecek. Birde üstüne ekran kartı yükü binecek yani aslında tüm parçaları en iyi seviyede kullanabileceğin f/p ürünü birşey bulman piyasayı araştıman gerekiyor bütçe günümüz piyasasına göre malesef biraz düşük. Evet zor bir durum ancak ikinci el piyasasına da bakmanızı tavsiye ederim.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,568
92
Ocak' tan gelme...
Selamlar....
En son moda laptopları bilmem ama bundan 2~3 sene önce HP ısınma problemi vardı. Acer güzeldi ama tavsiye edilmiyordu.
Şu an en revaçta olan asus laptop bundan 6 sene önce aldım. Oğlum nerdeyse günün 12~13 saate yakın bilgisayar başında oyun oynayarak geçiriyor. ve bu oyunda kasıyor. Bu oyunu oynatmıyor dediğini pek duymadım.
Oyun adına grafik adına alacaksan ekran ebatı bir büyük olmalı. notebook kadar olmamalı.
Ekran kartın gayet iyi ve paylaşımsız olmalı.
SSD muhakkak olacak.
Birazda ram harika bir uçak oldu. Tabii bütçede bu uçağın yolcusu....

Saygılarımla....

Canosey

Yeni üye
9 Nis 2020
12
5
kral acer nitro 5 i7 işlemci 3050ti ekran kartlı 16gb ram alabilirsin tavsiyemdir taş gibi.

Shezzar

Üye
20 Ocak 2019
89
3
C#
Kesinlikle ASUS ROG serisine bakın derim. İkinc el olarak alın, temiz bulabilirseniz tabi.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
826
158
Liverpool UK
Bakabilirsin
Hocam nasıl bu paraya bu laptop önerilebilir? Hem daha iyi işlemcili(11400h vs 12500h), hem yılların markası, hem daha iyi ekran kartlı(75w gtx 1650 vs 95w rtx 3050ti) ve aynı fiyatta Acer dururken? Üstelik bataryası +%50 wh ve windows kurulu gelmesine rağmen fiyat performans oranı bakımından monsterdan bin kat iyidir. Monster asla ucuz satmıyor. 100 yıllık marka olması gerekmiyor ama Monster'ın diğer birçok markadan aşağıda olmasına rağmen çok saçma fiyatları olduğunu düşünüyorum. Bir Türk markası olarak Monster'ı onerebilmeyi çok isterdim ancak 12 ay vade farksız taksit yapmalarindan mıdır emin değilim bilmiyorum ama bu olayı fiyatlara yansıtarak saçma fiyatlar oluşturduklarıni düşünüyorum. Kısacası öneriniz iyi değil.

Bahsi geçen laptop

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.