10 Adimda Hedef Site Hack

vatannsever

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
902
0
Merhaba Arkadaslar,Bu gun sizlere en cok arastirilan ama nette de en cok bulunan konuyu-hedef site hacklemeyi anlaticam ama neden?Bunun nedeni nette bulunan yazilarin cogu php ve asp ile kodlanmis siteler icin gecerli ama ya HTML?Ben buyazını html le yazilmis sitelerin de var olduğunu unutmayarak yazdım ve bir cogunuza yardımcı olucağını umuyorum.Gelelim esas konuya.İlk once sitenin yazilmis oldugu dile bakin.Bunu yampak için sitenin sonuna tek-tek /index.php, /index.asp, /index.html yazın hangisinde site sorunsuz sekilde çalışırsa demekki o dilde yazılmış.İlk once PHP ve ASP den baslayalım
PHP ve ASP de bilindik en tehlikeli aciklar
1)SQL inj. Bir sitede sql injection acığının olup-olmamasını bulmak için iki yol vardır :

1. Manuel
  1. Güvenlik tarayacılarının yardımıyla
Benim önerim güvenlik tarayıcılarından yardım almak ama ben size her iki yolu anlatıcam
İlk önce Manueli anlatayım;Öncelikle bilmemiz gereken herhangi bir sitede sql aciginin olmasi için bize id değeri verilmeli eger id degeri verilmişse biz urlun sonuna ' ve ya 'a yazdığımızda sql error çıkarsa sitede sql açığı vardır.Şimdi ise güvenlik tarayıcılarının yardımıyla nasıl yapılır onu anlatıcam
Aslında basit tarayıcıyı açıp oraya siteyi yazıcaksınız o da size açıklı siteleri vericek konunu sonunda bir kac guvenlik tarayicisi vericem
2)RFİ acigi-Guvenlik tarayicilarinin yardimiyla bulunabilinir kullanimi nette var
3)LFİ-aciği-Guvenlik tarayicilarinin yardimiyla bulunabilinir kullanimi nette var
4)Brute Force-Kaba kuvvet dir sifreleri yazip denemek ya da brute force programiyla yapilabilinir
5)RTE aciği-Bu upload açığıdır bununla siteye shell upload edib shell uzerinden siteye indexinizi upload edebilirsiniz ve zone alabilirsiniz
6)Webdav exploit bu exploit sayesinde siz sitelere izinsiz dosya upload edebiliyonuz ve bunun sayesinde siteye indexinizi upload edebilirsiniz
7)Scriptlerdeki Aciklar-Eğer site hazır script kullanmışsa sitenin sonunda hangi script olduğu yazar mesela:powered by Wordpress
Simdi google da aratiyoruz Wordpress Exploit ve arama sonuclarinda biz wordpress scriptlerinde bulunan guvenlik aciklarini ve nasil kullanildiklarini ogrene biliriz
8)Html sitelerde daha cok FTP ile yonetiliyor bu yuzden Ftp sifresini kirararak html ile yazlmis siteyi hackleye biliriz
9)Domain hack Domaini hackleyerek komplo siteyi hackleye biliriz
10)Upload aciklari-5 aciklamayla ayni

Guvenlik Tarayiclari Indir

Son düzenleme:

IHwnIChiko

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
267
0
Ankara
hedef site hack için okadar uraşmaya gerek yok ve olasılıklar aşırı düşük hedef sitenin sw sinden herahangi bi sitede shell yolunuz olması lazım yada ordan hosting almanız lazım ordan passwd ve named.conf dosyasını okursanız script den config yolunu zaten çekesiniz telnet backconnect web.izo vs gibi komut çalıştıra bileceğiniz yazılımlar olması lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.