101 Milyon Türk ve sığınmacı Verisi Sızdırıldı.

karaelmasla

Yeni üye
6 Ara 2022
1
0
maalesefki doğru ..

1.

4tzesaf.png

2.

6yzjkrn.png

bu günlerde kredi ile ödeme yapmayı tavsiye etmem kapıda ödeme kullanın.
Kapıda ödemeyi kabul eden çok az yer kaldı

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Wikipedia 2021 verilerine göre ülkemizde 84.680.273 vatandaş olduğu söyleniyor.
101m - 85m = 16m açık var :ROFLMAO:
Sakın mülteciler olmasın :rolleyes:

Slovera02

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
725
38
İzmir
Wikipedia 2021 verilerine göre ülkemizde 84.680.273 vatandaş olduğu söyleniyor.
101m - 85m = 16m açık var :ROFLMAO:
Sakın mülteciler olmasın :rolleyes:
Ölülerin de bilgisi var. Bu bilgilere göre Mülteci sayısı 6 milyon civarı olduğu söyleniyor hocam ama merak etmeyin yakında 16 milyon olur.

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Ölülerin de bilgisi var. Bu bilgilere göre Mülteci sayısı 6 milyon civarı olduğu söyleniyor hocam ama merak etmeyin yakında 16 milyon olur.
Ölülerin bilgilerinin olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı 101 değilde 250-300 milyon vs olurdu diye düşünüyorum

Slovera02

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
725
38
İzmir
Ölülerin bilgilerinin olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı 101 değilde 250-300 milyon vs olurdu diye düşünüyorum
Teyit ettim yakın zamanda hayatını kaybeden arkadaşımın bilgisi mevcut. Sanırım ölülerin bilgisi belli bir süre sistemde tutuluyor sonrasında ise siliniyor.

LexonQ

Yeni üye
15 May 2022
38
20
Selamlar.
Kasım ayının 25'inde greekguy adında bir kişi data paylaşım ağırlıklı illegal forumlarda Türklere ve sığınmacılara ait olduğunu iddia ettiği 100,923,784 sayılık dosyayı foruma yüklemiş oldu.

Bu dosyada ad ve soy ad ile kişinin tc'si, anne baba adı, anne babasının tcsi, açık adresi, telefon numarası gibi çeşitli bilgiler bulunuyor.

Maalesef ki ülkemizde bu konu yeterince önem kazanmamış durumda. Geçmiş zamanlarda da MERNIS bilgileri sızdırılmış ve tüm sanala yayılmıştı fakat o bilgiler tam olarak güncel değildi.

Yine yakın zamanda ülkemizin en önemli e-ticaret sitelerinden birinden de veriler sızdırılmıştı fakat o da bu son sızıntı kadar geniş değildi ve tabii ki yine kimse önemsemedi.

Bu yeni paylaşılan sızıntıda 9 yaşındaki bir çocuğun bile bilgisi mevcut. Maalesef yıllardır bu tür büyük sızıntılar oluyor ve maalesef yabancı kişiler bu sızıntıların yayılmasını sağlamak için elinden geleni yapmasına rağmen Türk yöneticiler halen gerekli gayreti göstermiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
haber kaynağı : onedio, bahsi geçen forum.
Yani, kötü bir durum ama alıştık artık. Aynı zamanda her ne kadar uğraşsakta, bir şekilde bunu yapacak açık buluyorlar.

jaja01

Yeni üye
19 Eki 2022
5
1
allahtan sanal kredi kartı kullanıyorum durduk yere yemediğim yemeğin parasını ödemeyeyim :)

17 Ocak 2023
195
67
Selamlar.
Kasım ayının 25'inde greekguy adında bir kişi data paylaşım ağırlıklı illegal forumlarda Türklere ve sığınmacılara ait olduğunu iddia ettiği 100,923,784 sayılık dosyayı foruma yüklemiş oldu.

Bu dosyada ad ve soy ad ile kişinin tc'si, anne baba adı, anne babasının tcsi, açık adresi, telefon numarası gibi çeşitli bilgiler bulunuyor.

Maalesef ki ülkemizde bu konu yeterince önem kazanmamış durumda. Geçmiş zamanlarda da MERNIS bilgileri sızdırılmış ve tüm sanala yayılmıştı fakat o bilgiler tam olarak güncel değildi.

Yine yakın zamanda ülkemizin en önemli e-ticaret sitelerinden birinden de veriler sızdırılmıştı fakat o da bu son sızıntı kadar geniş değildi ve tabii ki yine kimse önemsemedi.

Bu yeni paylaşılan sızıntıda 9 yaşındaki bir çocuğun bile bilgisi mevcut. Maalesef yıllardır bu tür büyük sızıntılar oluyor ve maalesef yabancı kişiler bu sızıntıların yayılmasını sağlamak için elinden geleni yapmasına rağmen Türk yöneticiler halen gerekli gayreti göstermiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
haber kaynağı : onedio, bahsi geçen forum.
Çoktan sızdırılmıştı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.