1500 TL - 2000 TL bütçe ile yapılabilecek iş?

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Merhaba arkadaşlar,
Şuan için 1500-2000TL kadar bütçem var. Birşeyler denemek istiyorum artık, aklımda Amazon FBA var ama iki arada bir deredeyim. Amazon FBA yapan varsa, fikir alışverişi yapmayı çok isterim.
Ayrıca, önerebileceğiniz farklı fikirlere de açığım, X işini yapabilirsin ama X işi için bütçen yetersiz diyebilirsiniz, bütçeyi artırabilirim. Tabi doğal olarak bu durumda bir süre sonra olacaktır. (Ayırabileceğim max bütçe 3000TL)
Önerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum. Biraz e ticaret felan sohbet etmek isterim açıkçası.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roviend

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
302
8
૨&#945
Film sitesi deneyebilirsiniz ben alanda çok tecrübeli değilim lakin yakın çevrem çok uğraşıyorlar ve karşılığını alıyorlar üstelik başlangıç bütçeleri 400-500 arası idi 1500-2000 tl arası bütçe ile kısa zamanda çok iş yapabilme imkanınız olabilir.

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Film sitesi deneyebilirsiniz ben alanda çok tecrübeli değilim lakin yakın çevrem çok uğraşıyorlar ve karşılığını alıyorlar üstelik başlangıç bütçeleri 400-500 arası idi 1500-2000 tl arası bütçe ile kısa zamanda çok iş yapabilme imkanınız olabilir.

Film sitesi düşünmedim değil aslında, ancak netflixin popülaritesi ve film sitelerinin o inanılmaz rekabeti arasında tutanibilir miyim emin olamadım. Bende genel kültür, teknoloji, psikoloji, tarih... ile ilgili bir web siteis kurdum. Faket henüz para kazanmaya başlayamadım. (60 kadar yayın var, 2017'den beri değişik domainlerle aktif)
Öneriniz için teşekkür ederim, paranın ticarette olduğu kanasına düştüm aslında. Ama 2k bütçe ile ne yapılabilir bilmiyorum. Borsa girmeye başladı aklıma yavaştan. Borsa konusunda bir tecrübeniz oldu mu?

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Hisse alın yatırım en iyisidir. Website açma falan düşük bütçeye yaparsınız zaten. Hisseleriniz değerlenirken drop-shipping yapabilirsiniz. Tek bir yoldan gitmeyin size pasif gelir kazandıracak her yolu deneyin.

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Babam halihazırda borsa işiyle uğraşıyor zaten, ama açıkçası ezbere iş yaptığı için şuana kadar zarardan çok bir şey görmedi :D Adam teknik analiz vs, hiç bilmiyor, öğrenmeye de niyeti yok. Neyse, ben biraz borsa işine de bakındım, hatta ona da girmeyi düşündüm. Ama ne kadar zaman ayırmam gerektiğini bilmediğimden henüz cesaret edemedim. Borsa fikri de sıcak geliyor evet.

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
Babam halihazırda borsa işiyle uğraşıyor zaten, ama açıkçası ezbere iş yaptığı için şuana kadar zarardan çok bir şey görmedi :D Adam teknik analiz vs, hiç bilmiyor, öğrenmeye de niyeti yok. Neyse, ben biraz borsa işine de bakındım, hatta ona da girmeyi düşündüm. Ama ne kadar zaman ayırmam gerektiğini bilmediğimden henüz cesaret edemedim. Borsa fikri de sıcak geliyor evet.

dostum benım babamda borsa ıl ugraıyor ve para geliyor

Roviend

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
302
8
૨&#945
Borsa konusuna tam olarak hakim olmadan girmenizi hiçbirşekilde tavsiye etmem zamanında ikili opsiyon ile para kazanmaya çalışıyordum başlangıçta çok para kaybettim nedeni konuya hakim olmayışımdı." Ya bu yukarı aşşağı indi 1 dk sonrasında net yukarı çıkar şuna bir 5 dolar basayım "diyerekten koyduğum para geri dönmüyordu. Sonrasında bu inişlerin çıkışların neye göre olduğu ve hangi zamanda hangi olaydan ötürü yükselmesi veya düşmesi olasılığının artması konusunda bilgi edindim.Hesaplama yaparak,stratejik hareket ederek,borsa durumunu alım ve satımları kontrol ederek hareket ettiğimde kazancımın eskiye nazaran arttığını fark ettim. Sağlam araştırmanızı tavsiye ederim..

Edit: Kulaktan gelen haberlere araştırmadan hareket etmeyin şahsi fikrim yapılan hatalardan bir taneside budur.

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Borsa konusuna tam olarak hakim olmadan girmenizi hiçbirşekilde tavsiye etmem zamanında ikili opsiyon ile para kazanmaya çalışıyordum başlangıçta çok para kaybettim nedeni konuya hakim olmayışımdı." Ya bu yukarı aşşağı indi 1 dk sonrasında net yukarı çıkar şuna bir 5 dolar basayım "diyerekten koyduğum para geri dönmüyordu. Sonrasında bu inişlerin çıkışların neye göre olduğu ve hangi zamanda hangi olaydan ötürü yükselmesi veya düşmesi olasılığının artması konusunda bilgi edindim.Hesaplama yaparak,stratejik hareket ederek,borsa durumunu alım ve satımları kontrol ederek hareket ettiğimde kazancımın eskiye nazaran arttığını fark ettim. Sağlam araştırmanızı tavsiye ederim..

Edit: Kulaktan gelen haberlere araştırmadan hareket etmeyin şahsi fikrim yapılan hatalardan bir taneside budur.

Çok güzel açıklamışsınız hocam, sizinle aynı fikirdeyim. Kulaktan dolma bilgilerle olacak iş değil. Bir hevesle teknik analiz öğrenmeye başlamıştım zaten, bir süre gözlem yapıp daha sonra girmeyi düşünüyorum borsa işine. Sanırım borsa mantıklı bir tercih olacak, evet.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.