18 Yaşında Spora başlamak ?

Ketamin7o

Üye
9 Ağu 2012
81
0
K.m.N
arkadaşlar hepinize selam olsun sorum şu 18 yaşındayım sigara içiyorum (malesef) acaba bu yaşta her hangi bir spor,veya başka bi branş(boks,aikido gibi) a başlamamın bi sıkıntısı olurmu ?:(

klons

Uzman üye
2 May 2014
1,327
0
başlasın ama emek vermen lazım biraz daha geç öğrenirsin sadece :)
sigara bırakmanı tavsiye ederm :)

macgyver

Kıdemli Üye
3 Tem 2012
2,866
1
hem sigara içip hemde spor yapılabilir ama ilk başlarda nefesini keser o ayrı bi mesele sonradan biraz düzelir

Ketamin7o

Üye
9 Ağu 2012
81
0
K.m.N
evet kardeş bırakmam lazım onun en çok ben farkındayım onun için spora başlamam gerektiğini düşünüyorum vücudu temizlemek için. 18 yaşındayım ama gerçekten kendimi 38 yaşında gibi hissediyorum.

macgyver

Kıdemli Üye
3 Tem 2012
2,866
1
evet kardeş bırakmam lazım onun en çok ben farkındayım onun için spora başlamam gerektiğini düşünüyorum vücudu temizlemek için. 18 yaşındayım ama gerçekten kendimi 38 yaşında gibi hissediyorum.

bende de aynı sorun menisksüm çıkana kadar her hafta futbol maçına gidiyordum artık gidemiyorum bide sigara hepten bozuyo

Reuters

Özel Üye
7 Tem 2013
7,261
4
Reu Island
Spor'a baslamanın yası olmaz herkes istedigi yasta spor yapabilir ne kadar erken dönersen kötü alıskanlıklarından o kadar iyidir devam et ara verme

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Kusura bakma ama tecrübe eksikliğin çok olur, hele müsabakalara çıktığın zaman çok fark edilir boks gibi sporlara genellikle çocuk yaştayken başladıklarını biliyorsundur araştırmışsındır elbette ama dostum illa bu tarz spor dalı istiyorum diyorsan Aikidoya git çünkü aikidoda müsabakalar yoktur dövüş yoktur hep eğitim vardır yaptığın tek dövüş iradenle :) not sigarayı bende içiyorum, sigarayı bırakmamız için galiba sigaranın verdiği zararı gözle görmemiz lazım yoksa ben zor bırakırım :( inşallah sen bırakabilirsin dostum

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,500
12,870
Ben 10-11 yıl spor yapmış bir insanım ama bir hastalıktan dolayı bıraktım hastalığı atlattım neredeyse tekrar devam edeceğim sana şunu söyleyeyim ben bu spor hayatımda en az 7-8 kişiye sigara bıraktırdım hayatına yazık emeğine yazık spora başlarsın sigarayı bırakmazsın hiç bir anlamı yok o sporun zaten bir 5-6 sene sonra 2 depar atamaz hale gelirsin ciğerlerin çürür.

Yani kısaca ya yorgun hastalıklı sigaralı bir hayat ya da sportif enerjik bir hayat seçim senin. Bende 21 yaşındayım

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Kusura bakma ama tecrübe eksikliğin çok olur, hele müsabakalara çıktığın zaman çok fark edilir boks gibi sporlara genellikle çocuk yaştayken başladıklarını biliyorsundur araştırmışsındır elbette ama dostum illa bu tarz spor dalı istiyorum diyorsan Aikidoya git çünkü aikidoda müsabakalar yoktur dövüş yoktur hep eğitim vardır yaptığın tek dövüş iradenle :) not sigarayı bende içiyorum, sigarayı bırakmamız için galiba sigaranın verdiği zararı gözle görmemiz lazım yoksa ben zor bırakırım :( inşallah sen bırakabilirsin dostum

Sigaranın zararını gördükten sonra bıraksan ne fayda... Hayatın çürüdükten sonra sigarayı bıraksanda artık yani... Boş ver sen şimdi bırak şu sigarayı :D

Çok Teşekkür ederim kardeşim Dediğin Gibi araştırdım Boksu Baya :) İnşallah bırakıcaz artık

Bırak bırak. Spora başlarsan da sana yararı olmaz sigarayı bırakmadıktan sonra... O ciğerler sana lazım olacak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.