18 yaşında Yazılım öğrenmeye başlanırmı

SkyEagle13

Üye
10 Nis 2019
182
0
18 yaşında Yazılım öğrenmeye başlanırmı yoksa geçmi kaldım hedefim ilk önce 2 yıllık pc Programcılığından sonra DGS ile yazılım mühendisliği .yada Network uzmanlığı
yoksa baba mesleğinimi öğrenmeliyim ?
(Bilgisayarlara sevgim çok büyük)

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Ben 22 sayılırım - bir ay kaldı - ama dün mesela Julia diline başladım. İstersen yaparsın.

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Madem bilgisayarlara sevgin çok büyük o zaman yazılım dillerinden ilgilendiklerini rahatlıkla 2-3 ay içerisinde hakim olman gerekir. Tabii bu da senin öğrenme hızına bağlı. Yani hızını ölç yetişip yetişmediğini anlarsın.

SoloLearn'ü tavsiye ediyorum.

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
Yaşa bağlı değil bana göre.

6 Yaşında cs 1.6 oynayıp komut verirdim :)

O zamanlardada İlk HTML5 İle başladım.

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
Merhaba

Ögrenilmez veya İmkansız Diye Bir şey Yoktur. Yeterki İçinde O İstek Olsun.

Azim+Çalışma=Mutluluk

İyi Akşamlar Dilerim :))

HACKR00T

Üye
29 Şub 2020
71
0
yazılımı elbette öğrenebilirsin ama öncelikli olarak ingilizce bilmen senin tüm dilleri öğrenmeni kolaylaştıracaktır hem gerçek hayatında dil öğrenmen kolaylaşacak hem de yazılım yaparken kullandığın komutların ne işe yaradığını anlayacaksın ezberle yazılan hiçbir program işe yaramaz

ironracealive

Yeni üye
29 Şub 2020
6
0
18 yaşında Yazılım öğrenmeye başlanırmı yoksa geçmi kaldım hedefim ilk önce 2 yıllık pc Programcılığından sonra DGS ile yazılım mühendisliği .yada Network uzmanlığı
yoksa baba mesleğinimi öğrenmeliyim ?
(Bilgisayarlara sevgim çok büyük)

Ülkemizde İlköğretimde neden orta düzey kodlama yapmıyoruz diye tartışmaların olacağı günler gelecek ki ; senin kesinlikle başlaman gerekir.. Hem de seviyorken. Başarılar dilerim

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,159
325
Öğrenmenin yaşı yoktur ki yaşınızda gayet uygun gençsiniz, yabancı ülkelerde erken yaşta öğretiliyor bizde ise mesleki liselerde temel olarak veriliyor. Yani hiç bir eksiğiniz ve ya geç kalmışlığınız yok. Algoritma, ingilizce ve matematiğe önem verin elbette kod yazarken hatalarla karşılaşacaksınız ama kendinizi tamamilen geliştirdiğinizde keyfli bir hal alacaktır. İyi forumlar.

Zzifiri

Yeni üye
13 Eyl 2019
17
0
Hayır öğrenilmez en azından 25 olman lazım :D Başarının yaş ile alakası yoktur eğer öyle olsaydı küçükken sınıfının en zeki öğrencisi şu an en iyi üniversitede olurdu ya da Amerikanın başında gerçek bir siyasi lider olurdu ama ne yazık ki insan o kadar gelişmiş(aynı zamanda gelişmemiş) bir canlı ki 70 yaşında bir iş adamı ve televizyon sunucusu ve ve ve... siyasetin göbeğinde yer alıyor. O nedenle zaman ve yaşın hiçbir noktada anlamı yoktur sen yeter ki neyi yapmak istediğini bul yeter. Ya da bulma bununla kimse ilgilenmiyor sen başarılı olana kadarda kimse ilgilenmeyecek.

15 Eyl 2018
71
0
Başkent
Bence Biran Önce Başlamalısın.Gün Geçtikçe Gelişen Teknolojinin Altında Kalıyoruz.
Python ile az komut çok iş ile bir askeri sistem bile geliştirebilirsin.

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,276
168
93
root@kali:~#
Elbette başlayabilirsin. Fakat üniversite hedefini 2 yıllık bölüm sonra da DGS ile belirleme. Direkt yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği kazanmaya çalış.

0xF

Yeni üye
1 Ocak 2019
4
0
Yazılım öğrenmenin yaşı yoktur, açtığın konu açıkçası saçma geldi biraz.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
59
Ankara
Merhabalar,

30 yaşında sektöre yeni atılan bir tanıdığım var. Adam benden azimli :D Network'ün temelini öğrendi, yeni diller öğrenme yolunda ilerliyor. Yaş sadece bir sayı, sağlığın, kafan çalışıyorsa her şeyi yapabilirsin. O yüzden yaşa takılma 18 yaş daha ne ki? Bende 18'im fakat her gün yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum, deniyorum. O yüzden her zaman yeni şeyler öğrenmeye bakın :))

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
212
ARS3F
bence yaşın bi önemi yok isteyen 50 yaşında da yapar ve 18 yaşında olmanız engel değil daha rahat olacaksınız bence İyi forumlar İyi kodlamalar

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
18 yaşındayım 1 aydır bu işin içine girdim En başta anlamsızca boş boş baktığım şeyler şimdi baya tanıdık.
Ve cidden yaşla alakası yok.En başta affallıyosun nereye düştüm ne anlatıyo bunlar gibisinden sonra alışıyorsun. Önemli olan ne kadar istediğin
İyi geceler😊

mert_cn31

Yeni üye
1 Nis 2020
19
0
öğrenirsin bikaç ay içinde ama sana tavsyem önce hani mantını öğrenmek gere neyin ne oldunu bilmen lazım sorcan soru şu olması gerek ben neden buraya bunu yazdım, bu ne işe yara, yazmassak nolur tarzından

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.