2 Adet Alan Adı Değerlendirme Talebi

uasilsoy

Yeni üye
18 Ocak 2019
39
1
istanbul
Merhaba;
Satmayı veya bir proe olarak değerlendirmeyi düşündüğüm 2 adet domain var. Bunlardan 1 tanesi halihazırda kullandığım sektöründe bilinen bir isme sahip. Kolay ve akılda kalıcı

1. site
Bu domain ile maddi yatırım yapılmadığı için çok ilgilenemedim. Zamanında birkaç backlink ve makale çalışması yapıldı ama yoğun bir çalışma ve reklam olmadı.
Ama isim olarak bana çok akılda kalıcı ve sektöründe tanıdık ve bilindik güzel geliyor. 2 yılı bitti 3. yılın içerisindeyiz. 3 Yıldır bende.
Çok fazla teknik bilgim yok. Page rank v.b çok bilmiyorum ama tek bir durum üzerine yoğunlaştım.
İstenilirse bu isimle çok güzel bir proje çıkar diye düşünüyorum. Birçok sosyal medya üzerinde satış yapan isimden güzel duruyor.

Diğer domain ise tamamen ticari amaçla düşündüğüm sonra vaz geçtiğim yine sektöründe harika bir isim olan

2. site
Bu Yeni bir alan adı. Fakat işlenirse bir elmas gibi parlayacağını düşünüyorum. Tam bir Dropshipping E-ticaret sitesi için uygun olduğunu düşünüyorum.

Yani her 2 isim de direkt olarak sadece isim olarak düşünürsek bile bence sektörleri için çok uygun.

Sizin fikriniz nedir ?
Bu domainleri Hangi Platformda satabilirim ?
Maddi değerleri tahmini ne olabilir ?

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhabalar,
1. Alan adının 3 senesini doldurması gayet güzel ve akılda kalıcı, kısa bir isim olması değerini yükseltiyor. SMM paneller için güzel bir alan adı olduğu kesin. 2. Alan adının 1. Alan adından daha da iyi, akılda kalıcı ve e-ticaret sektörü için mükemmel olduğunu söylemek mümkün. R10net, WMaracı gibi sitelerde açık arttırma veya teklif usulu olarak satışa koyabilirsiniz. En çok trafik çeken ve bu işler ile ilgilenen çoğu kişi bu 2 site arasında takılıyor ama WMaracı son zamanlarda büyük bir şekilde kullanıcı kaybetti. R10 üzerinde alan adınızın değer göreceğini tahmin ediyorum.

Başka sitelerde satmayı denemeyin derim.

uasilsoy

Yeni üye
18 Ocak 2019
39
1
istanbul
Merhabalar,
1. Alan adının 3 senesini doldurması gayet güzel ve akılda kalıcı, kısa bir isim olması değerini yükseltiyor. SMM paneller için güzel bir alan adı olduğu kesin. 2. Alan adının 1. Alan adından daha da iyi, akılda kalıcı ve e-ticaret sektörü için mükemmel olduğunu söylemek mümkün. R10net, WMaracı gibi sitelerde açık arttırma veya teklif usulu olarak satışa koyabilirsiniz. En çok trafik çeken ve bu işler ile ilgilenen çoğu kişi bu 2 site arasında takılıyor ama WMaracı son zamanlarda büyük bir şekilde kullanıcı kaybetti. R10 üzerinde alan adınızın değer göreceğini tahmin ediyorum.

Başka sitelerde satmayı denemeyin derim.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
R10 üzerinden sanırım açık arttırma için bellirli koşullar var ücretli üyelik almak gerekiyor. Her 2si için de bir değerlendirme düşüneceğim

Fakat fiyat konusunda net değilim
Ne kadar talep etmeliyim bilemedim

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
R10 üzerinden sanırım açık arttırma için bellirli koşullar var ücretli üyelik almak gerekiyor. Her 2si için de bir değerlendirme düşüneceğim

Fakat fiyat konusunda net değilim
Ne kadar talep etmeliyim bilemedim
Ücretli üyelik almanız gerekmiyor ama açık arttırma için ticaretiniz olması gerekiyor.

uasilsoy

Yeni üye
18 Ocak 2019
39
1
istanbul
2 forum sitesinde de açık arttırma teklif usulü koydum ilana. Bakalım ne olacak.
Sadece ucuzakapinda.com alan adını koydum.
Gerçekten piyasa değeri ne eder ne olur fikrim olmadığı için aslında nasıl bir teklif uygun olur bilemedim.

Günümüz şartlarını ve boşta kalan artık böyle akılda kalıcı bir domain olmadığını düşünürsek
belki 3-5K edebilir diye düşünüyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.