2 Amd ekran kartı geçiş sorunu

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
S.a cümleten.Elimde lenovo bir laptop bulunmakta.2 ekran kartı var fakat 1 tanesi onboard diğeri daha iyi bir ekran kartı.Oyunlara girdiğimde normalde iyi ekran kartının geçmesi lazım fakat geçmiyor.Denediklerim maximum performans moduna geçtim.Amd readon settingsten oyunu seçtim ayarlarını yaptım.Ne biliyim bir sürü şey denedim.Artık buraya konu açma gereği duydum.

Amd 8330(Onboard)
Amd R5 M230 SERİES

Not:The forest oyununda 1280x720 med. ayarlarında kasma olmadan akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.Fakat cs go oyununa girdiğimde 640x480 ayarlarında 15-20 fps alıyorum :mad:

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
Hocam direk görsel atıyım.

OMJnD5.jpg

z4QvMD.jpg

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
Bendede İki Ekran Kartı Var Programı Açmadan Önce Sağ Tık Sonra Grafik İşlemciyle Başlat Sonra İstediğimi Seçiyorum. Yada Aygıt Yönetisinden Direk Devre Dışı Bırak İstediğini.

Hocam devre dışı bırakınca iyicene çöp oluyo.Win 8 bu arada işletim sistemim haberiniz olsun.Sağ tıklayıncada grafik işlemciyle başlat diye bi seçenek çıkmıyor.Çıksa keşke

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
Cs go ile mi bir sorun var acaba diye düşündürtüyor.
Ultrada kasmadan oynuyorsun, fps değerini paylaşırmısın?

hocam splinter cellde 30-50 arası değişiyo.Cs go da 10-15 felan .Ultra low grafikler bide 640x480 felanda işte.Yeminle kafayı yicem.Watch dogsta 1366x768(galiba) med. de 40-60 fps arası oynadım.

Not : Hocam bide ara ara 1-2 dakikalık kasmalar yaşanıyor.Sonra oyun akıcı devam ediyor.Bu her oyun için geçerli

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
hocam splinter cellde 30-50 arası değişiyo.Cs go da 10-15 felan .Ultra low grafikler bide 640x480 felanda işte.Yeminle kafayı yicem.Watch dogsta 1366x768(galiba) med. de 40-60 fps arası oynadım.

Not : Hocam bide ara ara 1-2 dakikalık kasmalar yaşanıyor.Sonra oyun akıcı devam ediyor.Bu her oyun için geçerli
Hmm acaba dedim cs go damı işlemiyor sadece grafik şimdi hepsinde ara ara kasıyor diyerek tezi çürüttün. Yani bu demek oluyor ki; sadece cs değil her oyunda kartı işletmiyor.

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
Hmm acaba dedim cs go damı işlemiyor sadece grafik şimdi hepsinde ara ara kasıyor diyerek tezi çürüttün. Yani bu demek oluyor ki; sadece cs değil her oyunda kartı işletmiyor.

Yok hocam öyle değil.Çoğu oyunda dahili ekran devreye giriyor.Fakat ondada kısa süreliğine kasmalar meydana geliyor.Hani bunun pek konuyla alakalı olduğunu düşünmüyorum :D . Cs : go , Chivlary(ismi böyleydi galiba) , Nfs run ve bir kaç oyunda onboard ekran kartı kalıyor.Diğeri devreye girmiyor.

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Yok hocam öyle değil.Çoğu oyunda dahili ekran devreye giriyor.Fakat ondada kısa süreliğine kasmalar meydana geliyor.Hani bunun pek konuyla alakalı olduğunu düşünmüyorum :D . Cs : go , Chivlary(ismi böyleydi galiba) , Nfs run ve bir kaç oyunda onboard ekran kartı kalıyor.Diğeri devreye girmiyor.

Şimdi amd arayüzünde değilim ama şöyle önerilerde bulunayım yinede önceki amd tecrübeme dayanarak;

Amd arayüzünde güç sekmesi olması lazım oradan (değiştirilebilir grafik kartı metodu) gibi bir şeye giriyorsun ardından gelen pencerede 1. seçili değilde onun altındakini seçiyorsun. Uyarı gelirse değiştir de. Yine güç sekmesinde az önce ayar yaptığın yerin altında metodun altında yani (değiştirilebilir grafik) diye bi tab görürsün oradanda (High performance cpu) Yüksek performanslı kartı seç diyeceksin.

defult06

Üye
20 Nis 2016
71
0
26
Ankara
Şimdi amd arayüzünde değilim ama şöyle önerilerde bulunayım yinede önceki amd tecrübeme dayanarak;

Amd arayüzünde güç sekmesi olması lazım oradan (değiştirilebilir grafik kartı metodu) gibi bir şeye giriyorsun ardından gelen pencerede 1. seçili değilde onun altındakini seçiyorsun. Uyarı gelirse değiştir de. Yine güç sekmesinde az önce ayar yaptığın yerin altında metodun altında yani (değiştirilebilir grafik) diye bi tab görürsün oradanda (High performance cpu) Yüksek performanslı kartı seç diyeceksin.

Hocam eskiden öyleymiş ama şuan öyle olmuyo.Dediklerinin çoğunu kaldırmışlar.Bu arada galiba sorunu anladım.Ekran kartıyla ilgili değil bak bugünde dying light oyununa girdim.60 fps alıyodum oyunda ama bi süre sonra ara sıra kasmalar başladı.Mesela kasma başlıyo 10 sn sonra düzeliyo.Virüs felan olmasın ? veya ısınma gibi bişey.Ama oyun oynarken o kadar çok ısınmıyor.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Bendede İki Ekran Kartı Var Programı Açmadan Önce Sağ Tık Sonra Grafik İşlemciyle Başlat Sonra İstediğimi Seçiyorum. Yada Aygıt Yönetisinden Direk Devre Dışı Bırak İstediğini.

Steamdan alınca öyle bir seçenek olmuyor. :D

Sadece Aç, Yazdır, Gönder, Kes, Kopyala, Kısayol oluştur, sil, yeniden adlandır ve özellikler seçenekleri var :D

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Hocam eskiden öyleymiş ama şuan öyle olmuyo.Dediklerinin çoğunu kaldırmışlar.Bu arada galiba sorunu anladım.Ekran kartıyla ilgili değil bak bugünde dying light oyununa girdim.60 fps alıyodum oyunda ama bi süre sonra ara sıra kasmalar başladı.Mesela kasma başlıyo 10 sn sonra düzeliyo.Virüs felan olmasın ? veya ısınma gibi bişey.Ama oyun oynarken o kadar çok ısınmıyor.

Farklı bi nedenden dolayıda olabilir ihtimali var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.