2 Bilgisayar Arasında Kaldım. Donanımcılar Bi Yardım Etsinler

DarkLiqht

Uzman üye
11 Nis 2013
1,770
0
Girne/Ankara
Evet Bilgisyar Almayı Düşünüyorm.
Uygun Fiyata 2 Tane buldm Anlayanlar Değerlendirirse Sevinirim.Ve 1400 TL Civarında Değermi Sizce ?
Genelde Programlama Yaparım Arada Sırada Oyun Oynarım.O yüzden ekran kartı vs. Gerekenleri yorumlarsanız sevinirim.

1. Bilgisayar : Casper Nirvana CN.BMY3210A (W8) Ekran = Nvidia GT630M
Kod:
[COLOR="Yellow"][B]
Kullanım Tipi Dizüstü
İşlemci Üreticisi Intel®
İşlemci Modeli Core™ i5
İşlemci Numarası 3210M
İşlemci Hızı 2,5 Ghz
İşlemci Hızı  Hızlandırılmış Maks Turbo Frekansı 3.10 GHz
Ekran Boyutu 15,6"
Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768 px
Bellek Türü DDR3
Bellek 8 GB
Bellek Hızı 1066 MHz
Sabit Disk TipiSATA
Disk Kapasitesi 500 GB
SSD Disk Kapasitesi Hayır/Yok
Ekran Kartı Belleği 1 GB
Disk Dönüş Hızı 5400 rpm[/B][/COLOR]

2. Bilgisayar : Casper Nirvana CN.BMY3230C Ekran = Nvidia Geforce GT 635M

Kod:
[COLOR="Yellow"][B]
Kullanım Tipi Dizüstü
İşlemci Üreticisi Intel®
İşlemci Modeli Core™ i5
İşlemci Numarası 3230M
İşlemci Hızı 2,6 Ghz
İşlemci Hızı HızlandırılmışTurbo Boost ile 3.2 Ghz
Ekran Boyutu 15,6"
Bellek Türü DDR3
Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768 px
Bellek 8 GB
Bellek Hızı 1066 MHz
Sabit Disk TipiSATA
Disk Kapasitesi 500 GB
SSD Disk Kapasitesi Hayır/Yok
Ekran Kartı Belleği 2 GB
Disk Dönüş Hızı 5400 rpm
[/B][/COLOR]

Son düzenleme:

PYRITHIONEs

Kıdemli Üye
17 Nis 2013
2,329
10
2. PCYİ TERCİH ET 2 GB EKRAN KARTI VAR DİĞERİNİN 2 KATI :D Daha sorunsuz olur bence.
Geri kalanıTam inceleyemedim ama ikisi de birbirine çok yakın özellik bakımından Sadece bana göre ekran küçük geldi Ben 21 inch kullanıyorum sana 15 yeter mi bilmem.
Gerisi gayet güzel ve yeterli.

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Kurbanım Casper Nirvana çok kötü. Çalıştırması gereken oyunlarda bile ağır çalıştırıyor. Alacaksan Asus, Acer, HP, Dell gibi markalar al. Bak aynı özelliklerde bu markalardan almak istesen daha pahalıya alırsın. Çünkü bunlar daha kaliteli. Casper çok kötü. 2 yıldır kullanıyorum. Hiç beğenmedim. Aşırı kötü değil ama özellikleri iyi olmasına rağmen ağır geliyor bana. Tabi karar yine senin kararın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.