Çözüldü 2 bilgisayarın parçalarını değişebilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iNestle

Üye
5 Nis 2019
53
0
Şamaxı
2 bilgisayarımız var. ben 1 bilgisayar - İntel Pentium B960 , 4 GB Ram , İntel HD Graphics
2 bilgisayar intel core i5 , 4 GB Ram , nvidia 970M

ben işlemciyi ve ekran kartını değişe bilirmiyim ? değişsem ne yapmam gerek?

bazı forumlarda okudum bazı anakartlar entegre edilemiyormuş tam anlamadım. 1 bilgisayarın anakart quanta

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
leptop yada masaüstü değişir , işlemci yükseltme yapabilirsin, ram yükseltme yapabilirsin , işlemci soket yapısına bağlı yükselir aynı soket olanlar, ekran kartı masaüstü ise yükseltme yapabilirsin, leptopta ekran kartı yükseltme zor oluyor, aynı soket yapısı bulman lazım yada aynısını takıyolar , bazı işlemcilerde onboart var işlemci görüntü grafik kullanıyor.

wαɴderѕ

Kıdemli Üye
16 Ocak 2016
2,023
40
anakart ile ayarlı ben daha geçen 3 kasa aldım hurdadan tek kasa çıkardım. Ama ondan önce iki tane almıştım boş çıkmıştı çünkü anakartlar farklıydı birinin işlemcisi diğerine uymuyordu.

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Merhaba, her bilgisayarın parçası birbirine uymaz. 1. Bilgisayardan ikinci bilgisayara işlemci nakli yapabilirsiniz. Lakin şöyle bir sorun çıkabilir; ikinci bilgisayar işlemciyi destekliyor mu? Anakart modelini internette aratarak uyumluluğu öğrenebilirsiniz. İşlemci modeli desteği görebilirsiniz. Pc'ye bağladıktan sonra çalışmayabilir. Sıkıntı şudur; işlemci modelini görüp aldanmayınız. İşlemcinizin nesilini ve anakartınızın desteklediği işlemci nesillerinide öğreniniz. Yanlış hatırlamıyorsam pentium işlemci takılı olan bilgisayarların anakartı 2. nesile kadar i5 destekliyordu.

2. ci bilgisayarın ekran kartınıda masaüstü bilgisayara takamazsınız. 970M Serisi laptop için BGA gömülü ekran kartı modelidir. Desteklerini araştırmadan işlemci vb takmayı denemeyiniz. Pinlere yazık edersiniz.

iNestle

Üye
5 Nis 2019
53
0
Şamaxı
2 bilgisayarın cpu sunu 1 bilgisayara taksam 1 bilgisayar çalışırmı? 2 bilgisayar çalışmasada olur

1 bilgisayarın anakartını 2 ye 2nin anakartını 1 e taksam 2 side çalışırmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
Merhabalar,
donanımların uyumluluğuna göre değişir,
anakartınız eğer takacağınız işlemciyi destekliyorsa sorun yaşamazsınız
ürün numarası ve anakart numarasına göre googlede ararsanız uyumlu olup olmadığını görürsünüz,
eğer yapamasanız bir bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.