2. ekran algılamama sorunu

balbazar35

Üye
30 Eyl 2017
96
0
İzmir
2. ekran aldım bilgisayarıma ekran kartında dvi birde hdmi var ilk ekranı hdmi ile bağladım 2. ekran içinde dvi to vga dönüştürücü ile bağladım ama ekranı algılamıyor malesef bi ayarı veya kasa içinden ekran kartına kablo falanmı lazım youtubede araştırdım direk algılaması lazım ve açılması lazım

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Bilgisayar içinde ki ekran ayarlarını veya nvidia gibi grafik ayarlarını kontrol edin.
Açıkçası bu sorun, bende de olmuştu hdmi kablosu yanlış olduğu tespit edilince gidip farklı hdmi almıştım uyumlu oldu.
Ama genelde grafik veya görüntü ayarlarından gerekli sağlıklı ayarların yapılması gerek

LEVRED

Yeni üye
24 May 2020
20
0
TR
Merhaba ,

Bu sorunun üç farklı sebebi olabiliyor.

1 )HDMI kablo orjinal degilse.
2) Ekran driverı yüklenmemiş olabilir.
3)Ayarlar kısmından çift ekran ayarlarını yapmamış olabilirsin.

balbazar35

Üye
30 Eyl 2017
96
0
İzmir
1. ekranla ilgili bir sıkıntım yok o hdmi ile bağlı 2 ekranımda sadece vga var onuda dvi dönüştürüp bağladım NVIDİA ayalarına baktım yok normal ayarlardada yok 2. ekranın düğmesine bastıgımda "ATTENTİON" "CHECK CABLE CONNECTİON" yazıyor ama 2 3 kablo denedim 3 kabloda sıkıntılı olabilirmi ya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.