2.EL Bilgisayar Almak İstiyorum

mustidj38

Katılımcı Üye
1 Şub 2011
286
0
KAYSERİ
Öncelikle Bütün Forum Üyelerine Şimdiden Edecekleri Yardım İçin Çok Teşekkür Ederim.
Aklımı Kurcalayan Bir Çok Şey Var.
1.i7-7700HQ işlemcisi i5-7300HQ işlemcisinin arasındaki fark ne olur?
2.GTX 1050 GTX 950M Ekran Kartı Arasında Çok Fark Varmı Fps Konusunda.
3.2.El Bilgisayar Alıcam Bütün Yazılım Donanımsal Sorunlarını Göstermesi İçin Gerekli Bütün Programlarım Hazırladım. Ses Kontrolü Ezik Çizik Tuş Kombinasyonları Fanlar İnceleyeceğim veya İncelemem Gereken Başka Şeyler Varmı?
4.2.El 15 AY Garantisi Var.
HP Pavilion Power Leptop 15-cb001NT

Özellikleri:
İşlemci:i7-7300HQ
Ram:16 GB SDRAM
HDD:1 TB
SSD:256
EkranKartı:4 GB GTX 1050

Fiyat: En Son 4750 Dedi Ama 4500 Yaptırıp Alıcam Sizce Uygunmudur İncelemem Gerekn Nelerdir.
Sıfır Önerirmisiniz? Önerirseniz Link Atarmısınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
1-) Böyle bir işlemci yok: İ7-7300HQ

2-) Hayır pek fark yok aralarında genel olarak ama güncel olanı almak daha uzun süreli yazılım desteği sağlayacaktır.

3-) Eğer bu konuda yeterince bilginiz yoksa tanıdığınız veya güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp detaylıca kontrol ettirin.

Eğer bütçeniz yeterince varsa sıfır almanız daha iyi olur ama temiz bir bilgisayarsa ikinci el almanızda bir sıkıntı yaratmayacaktır.

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
31
Konya
Öncelikle Bütün Forum Üyelerine Şimdiden Edecekleri Yardım İçin Çok Teşekkür Ederim.
Aklımı Kurcalayan Bir Çok Şey Var.
1.i7-7300HQ işlemcisi i5-7300HQ işlemcisinin arasındaki fark ne olur?
2.GTX 1050 GTX 950M Ekran Kartı Arasında Çok Fark Varmı Fps Konusunda.
3.2.El Bilgisayar Alıcam Bütün Yazılım Donanımsal Sorunlarını Göstermesi İçin Gerekli Bütün Programlarım Hazırladım. Ses Kontrolü Ezik Çizik Tuş Kombinasyonları Fanlar İnceleyeceğim veya İncelemem Gereken Başka Şeyler Varmı?
4.2.El 15 AY Garantisi Var.
HP Pavilion Power Leptop 15-cb001NT

Özellikleri:
İşlemci:i7-7300HQ
Ram:16 GB SDRAM
HDD:1 TB
SSD:256
EkranKartı:4 GB GTX 1050

Fiyat: En Son 4750 Dedi Ama 4500 Yaptırıp Alıcam Sizce Uygunmudur İncelemem Gerekn Nelerdir.
Sıfır Önerirmisiniz? Önerirseniz Link Atarmısınız.

Leoptop 'da HP den uzak dur derim

mustidj38

Katılımcı Üye
1 Şub 2011
286
0
KAYSERİ
1-) böyle bir işlemci yok: I7-7300hq

2-) hayır pek fark yok aralarında genel olarak ama güncel olanı almak daha uzun süreli yazılım desteği sağlayacaktır.

3-) eğer bu konuda yeterince bilginiz yoksa tanıdığınız veya güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp detaylıca kontrol ettirin.

Eğer bütçeniz yeterince varsa sıfır almanız daha iyi olur ama temiz bir bilgisayarsa ikinci el almanızda bir sıkıntı yaratmayacaktır.

çok özür diliyorum i7-7700hq işlemci bilgisayarı 40 yaşında bir adamdan alıcam.sıfırına param yetişmez 4500 tl bütçem var.

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
çok özür diliyorum i7-7700hq işlemci bilgisayarı 40 yaşında bir adamdan alıcam.sıfırına param yetişmez 4500 tl bütçem var.

İ7-7700HQ ile İ5-7300HQ arasındaki fark aradaki fiyat farkına değecek kadar değil. Yani 7300HQ işini fazlasıyla görür tabi 7700HQ eğer ekonomik olarak mümkünse tercih edilebilir ama hiç kendini ve bütçeni zorlamana gerek yok aradaki fark çok fazla değil performans açısından.

mustidj38

Katılımcı Üye
1 Şub 2011
286
0
KAYSERİ
İ7-7700HQ ile İ5-7300HQ arasındaki fark aradaki fiyat farkına değecek kadar değil. Yani 7300HQ işini fazlasıyla görür tabi 7700HQ eğer ekonomik olarak mümkünse tercih edilebilir ama hiç kendini ve bütçeni zorlamana gerek yok aradaki fark çok fazla değil performans açısından.

Bilgilendirmen Açısından Çok Teşekkür Ederim İkinci El Önermiyorsun Demi ?

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Bilgilendirmen Açısından Çok Teşekkür Ederim İkinci El Önermiyorsun Demi ?

Bilgisayarı çok detaylı ve dikkatli olarak gerek yazılımsal gerekse de donanımsal olarak inceleyin/incelettirin. Örneğin SSD'ye ne kadar veri yazılmış? Kasada bir darbe, hasar vs. var mı? HDD ne durumda?

Bu ve buna benzer konularda yeterli incelemeyi yaptıktan sonra eğer bilgisayarda bir sorun yoksa alabilirsiniz. Yani ikinci el önerip önermemek konusunda kesin bir şey söyleyemem çünkü bu ürünün durumuna bağlı.

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
31
Konya
nedenini öğrenebilirmiyim peki ?

HP Leptopda ısınmaya cozum bulamadı özellikle pavilion serisi. Bende Hp pavilion G6 vardı alttaki ızgarası eridi ve sürekli ısınmadan dolayı kapanıyor onu 5 kere gonderdim 5 indede aynı sekılde geldı ve garanti süresi bitti bitmeden once gonderdiğimde tum parcaları degişti dediler faturasınıda yolladılar degişen parçaların ama sorun düzelmedi bilgisayarı su anda kullanırken alt ızgarasını havaya dıkıyorum ekran kısmı yere kapaklanıyor o sekilde kullanıyorum. ASUS almanı öneririm asus'da ısınma sorunu hp kadar olmuyor bende 6 senelik bilgisayar var hala cok iyi durumda

Smoker61

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
335
6
ev
2.el bilgisayar almanı hiç önermem hiç o riske girmene gerek yok bana sorarsan eğer gidip 0 bir bilgisayar almanı öneririm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.