2.el harddisk alınır mı ?

iRousan

Yeni üye
24 Eyl 2016
37
0
Kayseri
Selamün aleyküm arkadaşlar bilgisayarımın ekran kartı ve harddiski bozuk ve bildiğiniz üzere fiyatlar taban yapmis durumda ben sadece sosyal medyada takilmak ve film video izlemek amaciyla bir harddisk düşünüyorum oyunla fazla aram yok ama param olduğu zaman ekran kartı da alacağım.her neyse fazla uzatmadan soruya geçelim arkadaşlar 2. El bir harddisk alinirmi alirsam sıkıntı çıkarmı beni bilgilendirirseniz sevinirim

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
hdd'yi kimden alacaksanız 2 ayrı program kullanılarak s.m.a.r.t bilgilerini ve bozuk sektör tarama sonuçlarının fotoğrafını isteyin. ayrıca tarama yapılan hdd'nin gerçekten o hdd olduğunu doğrulamak için bilgisayarda hata testi yapılırken s/n numarasının gözükmesini isteyin. daha sonra hdd nin arkalı önlü fotoğrafını isteyin. s/n numarasını kontrol edin. daha sonra pcb board'ında yanık varmı ona bakın. sorun gözükmüyorsa alınabilir.

MyGf

Kıdemli Üye
16 Tem 2016
3,278
5
Hall of Fame
Dostum kendimi örnek göstereyim özelliklerini pek bilmeden 50 Tl'ye 260 gb civarı bir hdd aldım eski verimlilikle hiç alakası yoktu. Bunlarım dönüş hızı pc'ne uyumluluğu olur. Özelliklerine detaylı bakman gerekir.

BQT

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
756
0
-
Önermiyorum Neden?
1-)Silinmeyen Virüsler Olabilir
2-)Bozuk Olabilir
3-)Sahte Marka Olabilir
4-)Donanımsal Olarak Problemli Olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.