2 gb bilgisayar ile kendimi geliştirme

musyq

Yeni üye
3 Tem 2021
27
1
23
Herkese merhabalar 2gb bir bilgisayarım var bu bilgisayarla kendimi geliştirebilirmiyimlVirtualBox ve içine linux kurabilirmiyim

caylak95

Üye
10 Şub 2015
149
17
.rat
Herkese merhabalar 2gb bir bilgisayarım var bu bilgisayarla kendimi geliştirebilirmiyimlVirtualBox ve içine linux kurabilirmiyim
Çok kasar senin için işkence olur arkadaşı dediğin gibi Dual Boot olarak kur. Bilgisayar açılırken hangi işletim sistemini kullancaksın sorar ve sadece o işletim sistemine verir tüm performansını.
VirtualBox'ta ise bilgisayarı 2 ye böldüğün için çok kasma yaşarsın.
Tavsiyem Dual Boot

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
Merhabalar, sanırım mevcut RAM miktarının 2Gb olduğunu söylüyorsun. Buna göre cevap vereceğim.
Yalnızca Windows bile neredeyse 2Gb'lık RAM kullanıyor. Yani sen bir sanallaştırma yazılımı indirip
kuracağın işletim sistemine RAM ayırmak istersen, program kendinden kabul etmeyecektir.
Yani yeterli olsa bile imkansız. Fakat bunu çözebilirsin. Daha doğrusu başka şekilde kurarsın.
Yani RAM'i 2 adet işletim sistemine ayırmak zorunda olmadığın bir yöntem ile.
İşletim sistemini sanal olarak kurmak yerine format olarak kurarsın.
Eğer Windows'da lazım ise dualboot tercih edebilirsin.
Böylelikle hem Windows, hem de Linux kurmuş olursun.
Fakat benim önerim, iki türlü de biraz daha RAM satın alman olacaktır.
Kolay gelsin.

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
1,998
1,092
Kayseri
Merhabalar, kendini geliştirmek bilgisayarla ilgili değilde senle ilgili bir olarydır. 2 gb ram ile bir sanal makine kuramasın ama direk kendi bilgisayarını Linux'a geçirebillirsin.

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Merhaba, kendinizi geliştirmeniz mümkün fakat pratikte sorun yaşamanız çok muhtemel, özellikle de siber güvenlik alanında gelişmek istiyorsanız elinizdeki bilgisayar size bir hayli sorun çıkaracaktır. 2gb ram maalesef ki çok yetersiz kalacaktır. Bu sıkıntılar özellikle sanal makinede baş gösterecektir çünkü eğer sanal makine kurmak isterseniz mevcut özelliklerinizi paylaşmanız gerekiyor ki 2gb ram'i paylaşmanız mümkün mü bilmiyorum ama paylaşsanız bile herhangi bir faaliyet gerçekleştirmeniz gerçekten zor olacaktır. Bu kadar karamsar olmayalım, yine de birçok kaynaktan birçok şeyi öğrenebilirsiniz gerek youtube,btkakademi gerekse udemy gibi birçok platformdan kurslar alabilirsiniz. Eğer maddi imkanınız varsa da en kısa sürede bir bilgisayar alıp teorideki bilgilerinizi pratiğe de dökebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.