Çözüldü 2 gb ram var 511 mb görüyor neden öyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egemen010

Üye
3 Şub 2011
190
0
Selam Aleyküm Arkadaşlar Asus m2n68-am se anakartta 2b ram var formatladım

windows 7 starter 32 bit kurdum ana kart yatıyordu 3 aydır formatladım yüklü bellek ram 511mb gösteriyor fakat anakartta 2gb ram var bunun sorunu nedir arkadaslar abiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

RedBuls81

Üye
26 Mar 2018
67
0
###
Biosu bilmiyorsan default setting diye bir yer olacaktır.Ona tıklayarak biosu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.Bulamadım dersende biosun pilini çıkart 1-2 dakka bekle sıfırlanır.Ram sorununa gelince tek ramle dene hangisinde arıza var onu öğren.Genelde çıkartıp taktından sonra düzelir.Kolay gelsin :)

egemen010

Üye
3 Şub 2011
190
0
Biosu bilmiyorsan default setting diye bir yer olacaktır.Ona tıklayarak biosu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.Bulamadım dersende biosun pilini çıkart 1-2 dakka bekle sıfırlanır.Ram sorununa gelince tek ramle dene hangisinde arıza var onu öğren.Genelde çıkartıp taktından sonra düzelir.Kolay gelsin :)

Zaten anakart 3 aydır yatıyordu ve bu durumda bios şahısı sıfırlanmış vaziyetteydi bende formatı attım pili taktım tarihleri ayarladım ve en başta bellirtiğim gibi bios sıfırlanmıştı

Saolasın ilgilendiğiniz için teşekkür ederim sorunu bulacağım

LahmacunBey

Uzman üye
30 Tem 2016
1,582
3
Fırın
evet bu konuda, birçok araştırmaya tekabül eden bir insan olarak konuşuyorum; bir konu bir insanın canını ancak bu kadar sıkabilirdi. sana yapılabilecek bütün adımları ve işe yarayıp yaramadığını söyleyeceğim.

güncel driveri indir: işe yaramıyor

biostan ekran kartını seç: işe yaramıyor

diğer ekran kartını pc'den çıkart: işe yaramıyor

driverden performans moduna ayarla: işer yaramıyor

güncel olmayan driveri indir: işe yaramıyor

bilgisayarı zorlayan birşey çalıştır ve soğumadan biostan ayar yap: işe yaramıyor

windows 10 yap: işe yarama ihtimali %50 (birçok kişide işe yaradığı gibi birçok kişide'De işe yaramıyor)

format at : işe yaramıyor

servisine gönder: kesin çözüm.

XQ1

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
421
0
Merhaba
Aynı sorun bende de mevcuttu ama benim driverlarım silinmişti. Belki aynı sorun sende de mevcuttur. Alternatif olarak driverlarını güncelliyebilirsin.

(Driver booster adlı programı kullandım)

egemen010

Üye
3 Şub 2011
190
0
arkadaşın keyifçiliği biterse dener belki. Cahil olup susana eyvallah da, hem cahil olup hem ukalalık yapana sinirim bozuluyor.

Keyifciliğin bitince bir göz gezdir paşam;

https://support.microsoft.com/en-hk...less-than-the-installed-memory-on-windows-7-b

bu sorunu hatırlayıp bir bak bakalım dedim de, sen aşmış yürümüşsün zaten bizim tavsiyelerimize ihtiyacın yok.

teşekkür ettim kardes saolasın

evet bu konuda, birçok araştırmaya tekabül eden bir insan olarak konuşuyorum; bir konu bir insanın canını ancak bu kadar sıkabilirdi. sana yapılabilecek bütün adımları ve işe yarayıp yaramadığını söyleyeceğim.

güncel driveri indir: işe yaramıyor

biostan ekran kartını seç: işe yaramıyor

diğer ekran kartını pc'den çıkart: işe yaramıyor

driverden performans moduna ayarla: işer yaramıyor

güncel olmayan driveri indir: işe yaramıyor

bilgisayarı zorlayan birşey çalıştır ve soğumadan biostan ayar yap: işe yaramıyor

windows 10 yap: işe yarama ihtimali %50 (birçok kişide işe yaradığı gibi birçok kişide'De işe yaramıyor)

format at : işe yaramıyor

servisine gönder: kesin çözüm.

Ramlarda sorun varmış teşekkür ederim çözüldü

Merhaba
Aynı sorun bende de mevcuttu ama benim driverlarım silinmişti. Belki aynı sorun sende de mevcuttur. Alternatif olarak driverlarını güncelliyebilirsin.

(Driver booster adlı programı kullandım)

Ramlardan dolayıymış teşekkür ederim

fakat ramı tek takınca 512 2 gb yi takınca 511 ne ayak çözemedim :)

neyse ramlardan dolayıymış herkese teşekkür ederim

Arkadaşın keyifçiliği biterse dener belki. Cahil olup susana eyvallah da, hem cahil olup hem ukalalık yapana sinirim bozuluyor.

Keyifciliğin bitince bir göz gezdir paşam;

https://support.microsoft.com/en-hk...less-than-the-installed-memory-on-windows-7-b

Bu sorunu hatırlayıp bir bak bakalım dedim de, sen aşmış yürümüşsün zaten bizim tavsiyelerimize ihtiyacın yok.

Saygılar ve sevgilerimle en güzel akşamlar cigarayla başlar

bilgi güçtür ben henüz hiç bir bilgi bilmiyorum çünkü bilgi kavramı

çok geniş bir kavramdır ve bu kavramda kimse KENDİNİ AŞMAMIŞTIR.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.