2.İşletim sistemi silme

JeGurkan

Üye
1 Şub 2019
52
0
Merhabalar,
İkinci işletim sistemi olarak kurduğum linux ubuntu, açılışta sormaksızın direk olarak ubuntuya giriş yapıyor. Windows Boot Menager tıklıyarak windowsa geçiş yapıyorum 2. işletim sistemini kaldırmak istiyorum.
Sistem yapılandırılmasında sadece windows 10 gözüküyor,

RrRYgR.png

Ayırdığım J diski ise boş gözüküyor ben o diski tekrar C ile birleştirsem herhangi bir sıkıntı oluşurmu?

264gPA.png

linux silinirmi veya başka bir yöntemi varsa onu söylerseniz uygulayayım linux ubuntuyu kaldırmak istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Disk yöneticisinden o alanı silerseniz sildiğiniz kadar alan direkt C:'ye eklenecektir ve sistem dosyalarınız zarar görmeyecektir.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
AOMEI Partition Assistant uygulaması ile Linux için ayrıdığınız alanı siliniz. Ardından normal sisteminize o boş alanı birleştirebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı oluşmaz lakin bu işlemler sonrasında MBR Kaydınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Bunun için de AOMEI Partition Assistant uygulamasında solda Rebuild MBR a bastığınız takdirde açılan popup da Windows 10 u seçiniz tamama basınız ardından sol üstte uygulaya bastığınızda sorunsuz bir linux kaldırma işlemini tamamlamış olacaksınızdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.