2 kitaba da ulaştım.

Fpawn

Yeni üye
14 Mar 2019
32
0
öncelikle herkese merhaba dosltarım.

Ben hackerliğe giriş 1 ve 2 ye ulaştım. kitap yurdundan sipariş verdim ve geldi.

Burada windows a linux kurmaktan bahsediyor. kali sürümünü.

Benim ise bilgisyarım saten bir linux sürümü.

Babam bilgisayarımı ilk aldığım gün windows kullanmamı istememişti. bu yüzden boot ederek ubuntu kullanmamaı istedi. ve bana nasıl boot edileceçiğini felan anlatı bende dedği gibi yaptım.

şimdi soruma gelecek olursak. Bu 2 kitap gerçekten işime yararmı ?

teguardian

Katılımcı Üye
15 Mar 2019
579
0
İşine yarayacaktır ancak sadece 2 sine bağlı kalmak doğru olmaz bunu daha fazla kitapla çeşitlendirip hacklerikle alakalı bir kütüphane yeri oluşturman gerek diyebiliriz :) ayrıca bu eğitimleri udemy'den,youtube'den veya forumda ki kurslardan yararlanarak bilgini pekiştirip çoğaltabilirsin.

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Hiçbir kitap işe yaramamazlık yapmaz düzgün okuması ve uygulanması sonucunda öğrendiğiniz bilgiler işiniziye yarıycaktır.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Aldığınız için pişman olmayacağınız, giriş için çok güzel iki kitap satın almışsınız.
Disiplinli bir ilerleme ile gelişiminizi üst seviyelere çıkarmakta kitap içerisindeki bilgiler öncü olacaktır.

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Zaten aldıysanız okumak bir şey kaybettirmez sanırım ama bundan sonra kitap alırken ve hatta bir şey araştırırken yabancı kaynakları tercih etmenizi öneririm.

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
öncelikle herkese merhaba dosltarım.

Ben hackerliğe giriş 1 ve 2 ye ulaştım. kitap yurdundan sipariş verdim ve geldi.

Burada windows a linux kurmaktan bahsediyor. kali sürümünü.

Benim ise bilgisyarım saten bir linux sürümü.

Babam bilgisayarımı ilk aldığım gün windows kullanmamı istememişti. bu yüzden boot ederek ubuntu kullanmamaı istedi. ve bana nasıl boot edileceçiğini felan anlatı bende dedği gibi yaptım.

şimdi soruma gelecek olursak. Bu 2 kitap gerçekten işime yararmı ?

Öncelikle hayırlı olsun. İşinize yarayacaktır. Zaten orada Kali Linux' u sanal makine olarak kullanmayı anlatıyor. Ubuntu' ya da gerekli toolları kurabilirsiniz ancak pek tavsiye edilmez.

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Sayın Fpawn

Aldığınız kitap sadece linux konusunda değil diğer konularda da bilgi vermektedir o nedenle işinize yarayacaktır.

İyi Forumlar

Takeshi

Üye
6 Mar 2019
52
0
Hacker'lığa giriş diye kitap mı olur kardeşim. Hacker dediğin her türlü bilgi birikimine sahip kişidir. Yani 1 veya iki kitap okumak demek değil. Her telden bilgi sahibi olmalı.
İyi forumlar dilerim...

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Merhabalar eğer gerçekten ilgi gösterirseniz çok faydalı kitaplar bizzat okuyorum gerçekten kitap sayesinde çok iyi bilgiler öğrendim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.