2 Laptop Arasında Kaldım

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Merhaba 2500tl bütçe ile araştırmalarım sonucu 2 adet laptop belirledim ancak aralarında kaldım, donanım hakkında aşırı bilgi sahibi olmadığından sizlere sormak isterim.

Öncelikle laptop'un kullanım amacı genel olacak, ev tipi kullanım video, yazılım ancak arada bir oyun oynarım CSGO özellikle fps yüksek olsun isterim(70i geçsin yeter).

Oyunda da performans almak istediğimden dolayı Ideapad 330 bana daha mantıklı geldi.

Ideapad 330 Link
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...81d200m4tx-p-HBV00000HM0JY?magaza=Hepsiburada
Özellikleri (Tüm özellikler linkte mevcut)
İşlemci: Amd Ryzen 3 2200U
Ekran Kartı: Amd Radeon 535
Ram:4GB (DDR4)
Ram (Bellek Hızı):2400 Mhz
HDD Hızı: 5400RPM
Görüntü:1366x768

Bir diğeri de Lenovo V330 81AX00JFTX
Link: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...81ax00jftx-p-HBV00000HIRTG?magaza=Hepsiburada

Özellikleri (Tüm özellikler linkte mevcut)

İşlemci: Intel i3 8130U (8.nesil)
Ekran Kartı: Intel Hd Graphics 620
Ram:4GB (DDR4)
Ram (Bellek Hızı) : 2400mhz
HDD Hızı: 5400RPM
Görüntü: 1920x1080
Görüntü kalitesinde V330 daha iyi ancak görüntü kalitesi benim için aşırı önemli değil eski bilgisayarım da 1366x768'di ve memnundum.

İşlemci konusunda i3 ve amd ryzen3 karşılaştırılırsa i3 daha iyi gibi? Amd ısınıyor burada gene V330 önde.

Ekran kartı konusunda tahminimce IdeaPad 330 modelindeki Amd Radeon 535 intelin ekran kartına göre daha iyi?

Arada kaldım lütfen öneri verin :(

Edit: Bonus olarak bir de bu var, ancak diğerlerine göre geride kalıyor gibi ram hariç. Ne dersiniz?

HP 15-db00035nt

https://www.hepsiburada.com/hp-15-d...sayar-6ar48ea-p-HBV00000GNQW5?magaza=Teknorya

Son düzenleme:

metehanzz

Üye
4 Şub 2019
235
0
Görüntü aşırı önemli değilse Ideapadi öneririm.V330'ın ekran kartı sıkıntı çıkarabilir.

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Bence dahili ekran kartlı bilgisayar alma, dahili ekran kartlı bilgisayar bellekten çalar. Benim baktığım ise şu
https://www.hepsiburada.com/hp-250-...dALnCmZlmSKUIzn_FbeYRKjmSbLhQ4uMaAgI7EALw_wcB bunda ekran kartı da var ayrıca ram yükseltmesi yaparak daha iyi performans alabilirsin fakat ryzen 2200u i3 7020u ya göre daha iyi. Bunun avantajı ise daha uygun.

Evet hocam v330 dahili ve ben de dahili olduğu için pek sıcak gözle bakmadım ancak üstteki IdeaPad tam bana göre galiba harici ekran kartı mevcut.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
AMD Ryzen modelini öneririm. Düşükte Intel daha az TDP değeri sunsa da yüksek tüketimde AMD daha kararlı bir yapı sunacaktır. Bunlara ek olarak Intel versiyonunda harici kart bulunmazken diğer versiyonda Radeon 535 gibi Intel'den çok daha güçlü bir kart bulunuyor. Bunun yanında, AMD ısınma sorunları artık yok. Piyasadaki Intel fanları hala AMD ısınıyor tarzı yorumları ile AMD'yi karalamaya çalışıyor . Güncel işlemcilerde ZEN mimarili işlemciler , Intel işlemcilerden çok daha serin çalışıyor.

woax

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
709
1
Ankara
Gerekli açıklamaları sana özelden yapmıştım dostum oradan okursun.İkisini ele alacak olarsak lenovayı tercih etmen senin için daha uygun olacaktır.

KemalistGenc35

Yeni üye
2 Mar 2019
2
0
Mars
AMD Ryzen modelini öneririm. Düşükte Intel daha az TDP değeri sunsa da yüksek tüketimde AMD daha kararlı bir yapı sunacaktır. Bunlara ek olarak Intel versiyonunda harici kart bulunmazken diğer versiyonda Radeon 535 gibi Intel'den çok daha güçlü bir kart bulunuyor. Bunun yanında, AMD ısınma sorunları artık yok. Piyasadaki Intel fanları hala AMD ısınıyor tarzı yorumları ile AMD'yi karalamaya çalışıyor . Güncel işlemcilerde ZEN mimarili işlemciler , Intel işlemcilerden çok daha serin çalışıyor.

çok doğru, bir ara zen mimarili athlon 200ge işlemcili masaüstü kullandım, işlemci 70 derecenin üstünü kolay kolay görmedi.

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm

Çok sağolun, intel fanları sağolsun amdyi görünce yüzüm düşüyordu, açıklamanız sayesinde için rahatladı artık :)
Gerekli açıklamaları sana özelden yapmıştım dostum oradan okursun.İkisini ele alacak olarsak lenovayı tercih etmen senin için daha uygun olacaktır.
Tekrardan teşekkür ederim, bir önceki laptop'umda Lenovaydı memnundum, sanırım birkaç güne satın alacağım :)

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Tüm tavsiyeleriniz için herkese teşekkürler, büyük ihtimal Lenovo IdeaPad 300 alacağım, konu gereksiz post kasımı olmaması için kilitlenebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.