2 pc arasında ağ bağlantısı vAr fakat oyunlarda birbirini görmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
öncelikle S.a herkeze

arkadaşlar bir sorunum var çözemedim bilen vardır diye düşündüm bi yardımcı olursanız çok makbule geçer ...

benim evde 2 pc var 2 pc arasında ağ bağlantısı kurdum dosya gönderip alabiliyorum ...hatta radmin kurdum oda var ama 2 pc oyunlarda özellikle Counter gibi oyunlarda landan birbirini görmyor bunun nedeni ne olabilir ... kardeşim Cs manyagı beraber oynamak istiyor benle bi halledemedim sunu yardımcı olursanız çok süper olur ...Şimdiden teşekürler ...ö

juStf0ry0u

Katılımcı Üye
17 Tem 2010
631
0
İSTANBUL

ağ bağlantılarım>ev veya küçük işyeri ağı kur>sonraki yönergeleri takip edin ve 2 bilgisayardada ağ kurulum sihirbazını çalıştırın.
ancak ilk etapta bilgisayarlar birbirlerini görmeyebilir.
2 bilgisayarı da bir kaç kez yeniden başlatın...

Olmazsa
kablo arasında swich / hub benzeri bir aygıt kullanmayacaksak cross baglantı yapmak zorundayız ve bunu normal bir ev kulanıcısı olarak yapmamız beceri acısından cok kolay fakat donanım acısından sıkıntılı
tek zorlugu connector pensi bulmamız gerekiyor. rj45(cat5 kablonun ucuna takacagımız connector),cat5 kablomuz ve rj45 pensi miz olması gerekir.

standart ağlarda(hub/swich kullanılan) kablo renk sırası(568-B standardıda denir)
1-Turuncu-Beyaz
2-Turuncu
3-Yeşil-Beyaz
4-Mavi
5-Mavi-Beyaz
6-Yeşil
7-Kahverengi-Beyaz
8-Kahverengi

Cross bağlantıda ise 1-3 / 2-6 sistemini kullanıcas yani 1.ve 3. renkler ve 2.ve 6. renklerdeki kabloları yer değişicez.sonuçta;
(586-A standardıda denir)
1-Yeşil-Beyaz
2-Yeşil
3-Turuncu-Beyaz
4-Mavi
5-Mavi-Beyaz
6-Turuncu
7-Kahverengi-Beyaz
8-Kahverengi

pens yardımıyla connector u yerine oturttuktan sonra kablolama işlemimiz tamam.Tester mevcutsa elimizde kabloların uclarının tam oturup oturmadıgını ve dogru baglanıp baglanmadıgını rahatca kontrol edebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.