200$ altı yeni bir tablet : X10 AirPad

MühüR

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
2,769
0
market_place.jpg


Apple'ın devrim yapan cihazı iPad ile birlikte tablet pazarı küllerinden doğdu ve artık PC pazarını tehdit eder hale geldi. İki yılda büyük aşama kaydeden tablet modellerinin her seviyeye uygun fiyat ve donanıma sahip olanlarını bulabilmek mümkün. Bunların arasında fiyat performans bakımından üst seviye olmasa da dikkat çekici olanlar da zaman zaman karşımıza çıkıyor.

Kablosuz güvenlik sistemleri firması X10 da donanım açısından tatmin edici fiyat açısındansa oldukça şaşırtıcı tablet modelini piyasaya sürdü.

AirPad adlı model 7 inç 800 x 480 çözünürlükte TFT LCD 5 noktadan çoklu dokunmatik ekrana sahip. ARM Cortex-A8 mimarisini temel alan 1.2GHz saat hızındaki Rockchip 2918 işlemci ve 512MB RAM ile performans beklentilerini rahatça karşılıyor.

4GB dahili hafıza, Android 2.3 işletim sistemi, 3 eksenli akselerometre, 32GB’a kadar microSD kart desteği, USB 2.0 portu, 2MP arka kamera, pusula, WiFi, 8 saate kadar kullanım süresi sunan 4000mAh gücünde batarya ile 400gram ağırlığa sahip.

Modelde Android Market yüklü olarak geliyor. En büyük avantajlarından birisi ise HDMI çıkışı sayesinde 1080p videoları harici ekranlarda izleyebilme.

X10 firması 200$ altındaki tabletlerin arasında en iyi modelin AirPad olduğunu ısrarla belirtiyor. Model hali hazırda üretici web sitesinden satışa sunuldu. Kişi başı 1 adet satılan AirPad'in stoklarının sınırlı olduğunu belirten firma almak isteyenleri acele etmeleri konusunda uyarıyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.