2023 için python mu C# mı

esocu005

Yeni üye
28 Haz 2020
3
0
Şu iki adamı ne olur yüz yüze(dc ,skype...) getirinde zevkle bi izleyelim ben ve benim gibi 0 dan başlıcak insanlara çok güzel dersler verirler gibi.

eXoJR

Yeni üye
21 Şub 2023
1
0
Şurda gerçten o kadar çok dersmişler ki... Bende daha önce C # öğrenmeye çalıştım okuldayken o kadar sıkıcı geliyorduki yıl o zaman 2020 okulu bıraktım o derece yani içimdeki hevesi söndürüp attı diğer dillere bakmamıştım bile , farklı bi bölüm okudum. Şu sıralarda tekrardan bölümü okuyasım geliyor o zaman yaptığım hatayı yani farklı dilleri öğrenmeye çalışmayışımı yapmayıp büyük ihtimalle python diline başlıycağım.

Son düzenleme:
1 Ara 2020
76
1
89
İstanbul
@zztri @Napcaz sizin, bana eski güzel günleri hatırlatıp forumları bana heves ettirmeye ne hakkınız var?

Müthiş bir tartışma olmuş cidden...

Bu arada Python C#'dan daha kolay hocam =) Yorumlayıcısını indirdikten sonra isterseniz notepad ile dahi yazabilirsiniz. Ayrıca sytnax, C#'a oranla daha rahat. Konuşma diline daha yakın çünkü. Direkt "yanlış" deyip atmak olmaz=)

Ve son olarak, son dönemlerde uyumlu mu bilmiyorum ama C# cross platform konusunda maalesef geride kalıyor.

1 Şub 2023
135
1
80
Python ile GUI yapmak mı? Sanırım beni yanlış anladın yada beni anlamaya çalışmadın bile. Python ile GUI yapan adam python nedir bilmiyordur, bu python kodumu exe yapıcam diyip de pyinstaller saçmalığını kullanmaya benziyor. Python bu işler için kullanılmaz ki. Bir script tir Python, neden GUI kodlamak isteyeyim ki bir kere bile yapmadım. GUI yazmak istesem C# kullanırdım
Python ile çok güzel GUİ programlar yapabilirsin pardus/gnu da çokca örnekleri vardır.
ayrıca @zztri abi, artık sürükle bırak yaparak python projeleri yapabiliyoruz tam ismini hatırlamıyorum lakin böyle bir IDE görmüştüm.
eğer yarın zamanım olursa buraya atacağım.
ayrıca her dilin farklı kolaylıkları vardır misal python'un gereksinimi vardır 4 GB ram ister gidipte düşük kaynak tüketen uygulamalar yapamazsınız ama C++ 56 mb ram ile uzaya roket dahi gönderirsiniz.
ayrıca python çok hantal kalıyor yavaş çünki derlenmiyor script tabanlı.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Python ile çok güzel GUİ programlar yapabilirsin pardus/gnu da çokca örnekleri vardır.
ayrıca @zztri abi, artık sürükle bırak yaparak python projeleri yapabiliyoruz tam ismini hatırlamıyorum lakin böyle bir IDE görmüştüm.
eğer yarın zamanım olursa buraya atacağım.
ayrıca her dilin farklı kolaylıkları vardır misal python'un gereksinimi vardır 4 GB ram ister gidipte düşük kaynak tüketen uygulamalar yapamazsınız ama C++ 56 mb ram ile uzaya roket dahi gönderirsiniz.
ayrıca python çok hantal kalıyor yavaş çünki derlenmiyor script tabanlı.
Valla *nix tabanlı paketleri bilmiyorum. Ama QT'nin paketlerini eklemişlerdi, PyQT diye bir şey vardı. En son kullandığımda bug'lardan dolayı sinir krizi geçirdim ama 2-3 sene geçti. Düzeltmişlerdir gibime geliyor çünkü bu dönemde QT de inanılmaz derecede gelişti.

1 Şub 2023
135
1
80
Valla *nix tabanlı paketleri bilmiyorum. Ama QT'nin paketlerini eklemişlerdi, PyQT diye bir şey vardı. En son kullandığımda bug'lardan dolayı sinir krizi geçirdim ama 2-3 sene geçti. Düzeltmişlerdir gibime geliyor çünkü bu dönemde QT de inanılmaz derecede gelişti.
Python daha gelişim aşamasında front end kısmı sorunlu ama yinede idare ediyor.
misal pardus'da app store python ile kodlanmış.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.