2023 Saldırı Güvenliği OSDA / SOC-200 - Kursu (İngilizce Kaynak) (Blue Team)

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
70
Selamlar Arkadaşlar Ben Terapist,
Bugün Sizlere OSDA / SOC-200; 2023 Kursu sızıntısını paylaşacağım.
Öncelikle bu bilgileri buraya aktarmaktan gurur duyuyorum çünkü bilgi parayla işlenecek bir kaynak olmadığını düşünmekteyim bilgi paylaştıkça çoğalan bir şeydir ve ben gelecekte Blue Takımı'nın daha iyi bir yere geleceğinden adım kadar eminim.
isterdim ki bu bilgiler Türkçe kaynak olsun daha anlaşılır bir dil sunsun lakin bu bilgi sızıntıları genellikle ingilizce kaynak oluyor.

Saygı Değer Hocalarım isterseniz Arşivlemenizi tavsiye ederim engel yerse kaynak ulaşırsınız.
neyse fazla uzatmadan linki paylaşayım.
Umarım işinize yarar iyi forumlar dilerim.
Arşiv Linki:
OSDA / SOC-200

Arşiv Fotoğrafları (daha da fazlası var sadece ön gösterim)

SOC-200: Temel Güvenlik Operasyonları ve Savunma Analizi
OSDA Sertifikası

Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) Analistleri ve Tehdit Avcıları gibi iş rolleri için tasarlanmış bir kurs olan Temel Güvenlik Operasyonları ve Savunma Analizi (SOC-200) ile siber güvenlik savunmasının temellerini öğrenin. Öğrenciler, bir dizi farklı ağ mimarisine karşı çeşitli canlı, uçtan uca saldırıları belirleyip değerlendirerek SIEM ile uygulamalı deneyim kazanırlar. Kursu tamamlayan ve sınavı geçen öğrenciler, güvenlik olaylarını tespit etme ve değerlendirme becerilerini gösteren OffSec Savunma Analisti (OSDA) sertifikasını kazanırlar.​

Son düzenleme:

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
443
Selamlar Arkadaşlar Ben Terapist,
Bugün Sizlere OSDA / SOC-200; 2023 Kursu sızıntısını paylaşacağım.
Öncelikle bu bilgileri buraya aktarmaktan gurur duyuyorum çünkü bilgi parayla işlenecek bir kaynak olmadığını düşünmekteyim bilgi paylaştıkça çoğalan bir şeydir ve ben gelecekte Blue Takımı'nın daha iyi bir yere geleceğinden adım kadar eminim.
isterdim ki bu bilgiler Türkçe kaynak olsun daha anlaşılır bir dil sunsun lakin bu bilgi sızıntıları genellikle ingilizce kaynak oluyor.

Saygı Değer Hocalarım isterseniz Arşivlemenizi tavsiye ederim engel yerse kaynak ulaşırsınız.
neyse fazla uzatmadan linki paylaşayım.
Umarım işinize yarar iyi forumlar dilerim.
Arşiv Linki:
OSDA / SOC-200

Arşiv Fotoğrafları (daha da fazlası var sadece ön gösterim)

Ellerinize sağlık hocam👍.

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
70

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.